Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

salcano INSOMNIA ve NG 650

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Aristo tarafından paylaşıldı.

1. Aristo

Aristo Yeni Üye

arkadaşlar 4 tane bisiklet alacağız. 2 bayan 2 erkek.
    iki model arasında kaldık. yorumları okuduk.
    boy ölçüleri
    1: 1.84
    2: 1.81
    3: 1.77 bayan
    4: 1.74 bayan
    ng650 alacaktık lakin birisi 20 ytl fazlasına insommia alın madem öle dedi.
    sizce ne yapalım.
    ng650 hafif güzel sanırım. INSOMNIA da ise disk fren var ama malzemeler düşük kalitemi acaba arada 20-25 ytl var bi yerden çalmışlarmıdır.aliminyum dimi kadro?
    bütcemiz bisiklet başına 300 ytl gibi. borla çok pahalı demeyin boşa 350 felan olsa neyse ama .

2. imhoteb

imhoteb Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bildiğim kadarıyla İnsomnia hi-ten yani çelik kadro ve çelik kadrolar ağır olur parformansı etkiler.Ng 650 insomniadan daha kaliteli ve hafif bir bisiklet.Bayanların boyları da uzunmuş bence hepiniz Ng 650 alın erkekler seleyi yükseltip kullanırlar bayanlar da yükseltmeden kullanırlar.

3. Aristo

Aristo Yeni Üye

teşekkürler
    ama bana aliminyum dediler İnsomnia icin demek kandırdılar. :(

4. imhoteb

imhoteb Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

INSOMNIA

26” MTB
    Shimano TX 30 21 Vites
    Hi-Ten kadro ve Amortisörlü Maşa
    Ahead Boğaz
    Çift Duvarlı Jant
    Ön-Arka: Zoom mekanik Disk Fren

Bisikletçim.com fiyatı : 304 ytl

NG 650

26" MTB
    Shimano TX30 21 Vites.
    17.5" 7005 Alüminyum kadro.
    Zoom Süspansiyonlu maşa.
    Alüminyum V fren.

Hepsiburada fiyatı: 279,66 YTL

V fren her zaman mekanik disk ten daha iyi olmuştur.Tercih sizin.

hozcanak bunu beğendi.
  5. hozcanak

hozcanak Yeni Üye

Seviye:
    imho bak teşekkür ederim ben bile.
    çok güzel bi açıklama olmuş. ng 650 nin siyahınıda merak etmiştim bulamamıştım. saol

6. celil.mayaoglu

celil.mayaoglu Forum Bağımlısı

Seviye:

bu benim bisiketimin fotoğrafı. haberim de yoktu açıkçası şimdi gördüm burada, ama sakıncası yok paylaşıma açıktı zaten.Buraya tıklayıp diğer fotoğraflara bakabilirsiniz, yani bu bisiklet uzaktan sipariş verdiğinizde elinize ilk olarak nasıl ulaşıyor, diğer renginin açık biçimde nasıl olduğunu da görebilirsiniz.Yazılanlara bakarak da elinize ulaşana kadar geçen süreçte başınıza gelebilecek olası olayları da ekledim.

BerkBAYAR bunu beğendi.
  7. hozcanak

hozcanak Yeni Üye

Seviye:
    celil abi benim ng650 geldi güzel bisiklet ama sanki arka amartisörü olsa girintilerde çıkıntılarda dahamı rahat olurdu ne. birde senin koltukta rahatsız edicimi?
    2 gündür biniyorum akşamları popom acıdı oturamıyorum. :) elceklerde elimi çok acıttı. nasır yaptı nerdeyse
    birde son soru 2 tane aldım ben bunlardan birinin direksiyonunun boyu 1.5 santim kadar uzun.! boyu uzayıp kısalabiliyormu direksiyonun bilgin varmı?
    renk olarak biri mavi biri kırmızı geldi. koyu mavi rengi geldi oda güzelmiş.

8. celil.mayaoglu

Seviye:

hayırlı olsun bisikletin, hani sedona alıyodun diye hatırlıyodum en son bazı yazdıklarına baktığımda öyleydi yanılmıyorsam.

Valla sele sağlam çıktı ama sele borusu çok kısa.20cm. Valla uzun zamandır bisiklete binmediğim için ilk haftaki ağrılarımı bu şekilde yorumlamadım, yani ağrılar olucaktı zaten diye düşündüğüm için yormadım buna kafayı ve 1 hafta sonra vücudum alıştı tüm ağrılara.

Elciklerden ben de rahatsız oldum gittim eldiven aldım, çok sert elcikler, elin üstünde iz bırakıyo.

Bu bisikletin gidonu (direksiyon) 2 çeşit, biri v şeklinde diğeri dümdüzdür, ikisi de rahat ama, zamanında 2sinden de sürdüm. uzunluğunu ölçecek vaktim olmadı. Boyunun uzayıp kısalabildiğini en iyi servisçi anlar, ona göster bence.

Bir de merak ettim eğer mümkünse elindeki bisikletlerin resimlerini çekip yollayabilir misin buraya?

imageshack'e upload edip resimleri buradan link verebilirsin anında.Çok merak ettim gerçekten, cep telefonunla bile olsa çekip anında yollayabilirsen sevinirim, pembesi olduğunu da senden öğrendim.

9. orion_ds

orion_ds Yeni Üye

ben o insonmia yı aldım.iğrenc.2 diskte deli gibi sallanıo.kesinlikle alma.ben geri verene kadar adamla cok döğüştük...kesinlikle alma...ng650 onu 5 e katlar...%100

taxi_15 bunu beğendi.
  10. celil.mayaoglu

Seviye:
    buna ayrı bir boyut olarak da şunu merak ediyorum; bu bisikletin kadro boyunu merak eden hiç yok.

Kaç bunun kadro boyu biliyor musunuz?

ne bileyim alırken sormak gerek telefonla veya maille falan. Bazı modelleri için özellikle satıcılar yanlarına yazıyo. Buna da yazdırtabiliriz. İnsan gerçekten kendi boyuna uygun olup olmadığını bilmeden alıyo ve şansa artık ne tutarsa hesabı sonra da boyuna uymayınca da bisiklet sarmıyo oluyo.

2 bisikleti karşılaştırabilecek kadar imsomnia hakkında bilgim yok, elimde ng650 var, oldukça memnunum, hatta sivastan geldi bana bisikletim istanbula uzaktan siparişle ama almadan önce burdaki satıcılara gidip baktım, bindim denedim ve boyuma tam olunca da hemen gözümü kırpmadan verdim siparişi.

Reklam olsuna yazmıyorum, burada çok hata yapan var, hergün foruma giren yeni üye doluyo burası. Fason firmanın elinden çıkan beleş formül hazır şablon 50milyon mailyetli kadrolara sahip uzakdoğuya özgü dandik işçilikle satılan bisikletler türedi, her sayfada özentisi dolu dolu hep övülür durur hatta.

en azından alacağı bisikleti tanımalı müşteri. Satıcıya teslim olmayın hemen, bilgi sahibi olun her konuda alırken, seçiminizi kendiniz yapın, tabiki tavsiyeleri de dinleyin satıcılardan yardımı da reddedin demiyorum ama her dediğini yapmayın satıcının her zaman. Memnun olacağınız malı alın, olup olmayacağınıza da araştırıp bilgi sahibi olduktan sonra karar verip aldıktan sonra en iyi anlarsınız. Boyunuza, ihtiyaçlarınıza, kullanım alanlarınıza göre seçin bisikletinizi her zaman.

Dileyen dilediğini yapsın, dilediğini alsın mutlu olsun yeter ki bisikletiyle ama bazı temel adımları söyledim sadece alırken.Her yerde aynı şeyi söylerim, mümkün olursa kendiniz bizzat test edin almadan önce.

Ben istanbulda aynısını denedim, nasılolsa mal aynı mal, ve o şekilde verdim siparişi...

11. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ya arkadaşlar herkes kendi bütçesine göre bisiklet alıyor ama satın alırken dikkat etmek lazım arazide kullanacaksanız araziye uygun bisiklet alın bence asfaltsa ona göre ben bilinçsizce şehir içinde kullanacağım halde aman ne olur ya diyip salcano ng650 aldım ama sonra o bisiklete yaptığım masrafla bisikletin fiyatı trek fiyatına geldi üstelik yinede değiştirmeyi düşünüyorum bence bütçemiz düşük olursa araştırıp 2. el almak lazım ama yinede bu bisikleti ala n arkadaşlar benim söyledikerime bakmasınlar alınmış alınmıştır .hayırlı olsun.
    alp

12. celil.mayaoglu

Seviye:

gerçekten ne gibi masraflar yaptınız? tartışmak ya da fikir değil derdim bunu sorarken, ben de bisikletime neler yaptırabiliyorum onu öğrenmek için soruyorum, sanırım yaklaşık 600-700ytl masraf oldu en az.

Zahmet olmazsa yazabilir misiniz?

13. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    daha aldım hafif bir yokuşdan iniyorum boşa dönmeye başladı pedallar ve ondan sonra değişikliklere başladım. ilk önce ön çarkları değiştirdim daha büyük shimano çarklarla sonra lastikleri 1.5 luk olanlarla değiştirip incelttim jantlar çok sık eğilme yapınca çift katlı jantlarla değiştirdim . daha sonra arka çarklar ve göbekde bulunan kaset denilen sistemi shimano kasetle değiştirdim ve yeni zincir takdım seleyi daha geri alabilmek için yeni bir sele aldım ve bu size kalmış birde km sayacı alınca extra bir 400 ytl daha ödemiş bulundum ama dediğim gibi yaptıklarım çok farketmiş olsada iyi araştırmadan aldığım bisiklet bana oldukça pahalıya gelmiş oldu görüşmek üzere saygılarımla
    Alp ASLAN

14. CAN34#

CAN34# Yeni Üye

Seviye:
    BENCE Salcano APOLLO AL

15. celil.mayaoglu

Seviye:
    ön çarklar derken aynakol mu dediğiniz?

kaç dişli peki yeni taktırdığınız? ilk gelen 44 dişli biliyorum onu da.
    bendeki arka çark dediğiniz ruble de shimano zaten, tourney serisi.
    servisteki adamlara da bedaya yakın ücretle servis kapsamında değiştiricem selenin borusunu ben de.

shimanonun hangi serileri peki taktırdıklarınız?

shimanonun hangi modelleri yani?

anca deore falan olsa bu kadar pahalı olur bence, çünkü sırf alivio tam takım set alıp da, bisikletin her yerini shimano alivio yaptırsanız 300liraya mal olur.

km saati de 10liradan başlıyo.200milyona da var o ayrı.

16. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    aynakol ve arka çarklar hepsi çok dandikdi şimdi en azından yokuş aşağı inerken 1 . metrede boşda dönmüyorlar.shimanonun hangi parçaları bilmiyorum umarım kazık yememişimdir ancak daha iyi parçalar taktıkları aşikar sonuç olarak severek kullanmıyorum eğer alırken daha bilinçli olsaydım mesela bugün baktım trek 7.0 340 dolar biraz daha bekler veya taksitle onu alırım salcanoda 270 ytl sonuçda bedava değil.herekese iyi sürüşler,görüşmek üğzere
    Alp ASLAN

17. celil.mayaoglu

Seviye:
    anladım sayılır yine de ama yine de 400lira tutmaz asla, dediğim gibi tüm sistem değişseydi zaten 300lirayı geçmezdi. Bence bu gidişle bisikletinizin ön ve arka attırıcısını da değişmeniz gerekicek gibi, çünkü yapılan her bir yeni donanım değişikliği diğer parçaları da etkiler.

valla benim orta göbek bağırıyo hızlanırken bariz biçimde, ön ve arka göbek de yamulup parçalanana kadar devam yani.çok şükür sağlam bendekiler..kaldırımdan atlamayı pek sevmiyorum zaten, mecbur kalmadıkça tercih etmediğim için genellikle işim çoğunlukla asfalt yollarla..

sele borusunu değiştim 10liraya bisikletin her şeyi değişti.ben de tamirciye söylediğim parçaları taktırıcam, hiç bozulmayan daha sağlamları da var diyo ama bilmediğim duymadığım markasız demir yığınına da para vermek istemem, daha fazla para vermemi istiyordu o başka parçalara.en sağlam yol olarak da parçayı sıfır dışardan tedarik edip adama işçilik parası verip taktırmak olucak.

Şu ana kadar ben bisiklete 30lira masraf yaptım (kilit-15, vites koruyucu u demiri-5, sele borusu-10)

3 göbek değişicek bende sadece, o da 65-70ytlyi geçmiycek zaten shimano olucak, 35$ civarı masrafım olucak, ondan sonra hiçbir masrafım olacağını sanmıyorum. Kalan parçalar sağlam bende.

Aynakol,fren kolları ve göbekler dışında shimano olmayan çoğunlukla yok zaten bisiklette.

18. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ya tutuyo celil öyle deme dış ve iç lastikleri değiştirmiştim zaten ondan sonra bide ön cantlar nasıl olup yamulduysa arka ve öndekileri set olarak çift katlılarla değiştirdim o sadece 70 ytl zaten ve diğerleri de eklenince kabusa döndü hayatım. neyse sonuçda bana özgü bi bisiklet oldu.kolay gelsin iyi günler

19. celil.mayaoglu

Seviye:
    üstad anladım, bari maxxis ya da schwalbe falan taksaydın lastikleri.

bence bu tür adreslerden araştırıp öyle al parçaları resimleri inceleyip. Adam sana parçayı takarken de tanımış olursun sana ne parça taktığını. Piyasadaki değerini ölçüp de sorgularsan için rahat olur.

Adamın birine sordum "alivio'yu komple takarım işçiliği de beraber 750liraya yaparım" dedi, ya başka bir şeyden bahsediyodu ya da anlamıyodu. Yani öyle ki, sanki xt kadar değerli ve oldukça yüksek seviye bir şey sanarsın anlamasan sen de.

Alivio komple set 250lira, komple montaja 50-100arası tutar işçilik parası zaten en fazla. Deore falan takarsın yani o parayla(750 lirayla).

Böyle yanılmalara maruz kalmayasın diye söylüyorum yani.

fotografını çeker misin burada paylaşmak istersen tabi, görmeyi çok isterim bisikletinin yeni halini...

o yol lastiği eminim hoş olmuştur.

20. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    BugÜn Genel Resİmlerİnİ Ve DeĞİŞenlerİnİn OlduĞu Kisimlarinin FotoĞraflarinin Çekİp Sİteye EkleyeceĞİm. Lastİklerİ Irc Avantage Pro Takildi Ama Çok Daha İyİ Lastİkler OlabİlİrmİŞ.gÖrÜŞmek Üzere .bu Arada Aslinda Anadolu Yakasindakİ ArkadaŞalrla Bİ Sahİl Turu Yapabİlİrİz Bİr SÜrÜ İnsan Sahİlde Yan Yana GeÇİyo Belkİde ÇoĞu Sİtedendİr Ama Bİrbİrİmİzİ Tanimiyoruz.İyİ GÜnler