Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano Insomnia Sedona 759 Bisiklet seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında cankaya07 tarafından paylaşıldı.

1. cankaya07

cankaya07 Yeni Üye

Merhabalar,

Ben 198 boyunda 110 kiloyum. Bisikletler hakkında çok fazla bilgiye -en azından donanımlarda- sahip degilim.

İnternette biraz arastırma sonucu ve ankara yiba carsısında bir bisikletciye danıstıgım kadarıyla 29" bir bisiklet almam gerektigine karar verdim.

Bisiklete akşam üstleri hafta sonları bazen uzun yolculuklarda kullanacagım.

F/P oranı ile Salcano daha fazla aklıma yattı. Yani aradaki fiyat farkını düşününce ve sürekli üzerinde olmayacagım için ucuz olması benim için tercih sebebi. Sizin görüş ve düşünceleriniz benim için cok önemli.

Büyük Resim linki

Değerli düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

2. İbrahim Özhan DOKUMACI

İbrahim Özhan DOKUMACI Aktif Üye

Seviye:
    sedona 759 derim, salcanoya oranla daha iyi bir kadrosu var

3. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Sedona 759 sağlamdır. Sizi rahat taşır. :)

4. cankaya07

cankaya07 Yeni Üye

hocam tabi ki sedona cok daha iyi bir bisiklet. Ancak aradaki fiyat farkını göz önüne alırsak donanımla birlikte salcano daha ucuz daha cazip geliyor. Yani aradaki fiyat farkına degecek bir özelliği var mı? salcanonun kadrosu kırılabilir serttir sedona daha esnek daha uzun ömürlüdür gibi. Yoksa ikiside dayanıklılık acısından iyiyse Salcanoyu tercih ederim. Servis olanagı olarak ikisi de basarılı diye düşünüyorum

5. Yiğit Dikici

Yiğit Dikici Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dostum Sedona'nın kadrosu daha iyi tabi ki ama Salcano'da işini hayli hayli görür. Ve bence o fiyat farkına değmez. O fiyatta hiçbir bisikletin kadrosu da bi üretim hatası olmadıktan sonra öyle çat diye kırılmaz. (Çok agresif olup bisikletle dağdan taştan atlamadığın sürece) Ki zaten öyle bi amacın da yok okuduğuma göre.