Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano insomnia Alıcam Önerirmisiniz

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında emiroglu91 tarafından paylaşıldı.

1. emiroglu91

emiroglu91 Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar 300 ytl bütcem var salcano insomnia almayı düşündüm özelliklerinde kötü yönleri war

hi-ten çelik kadro
    süspansiyonlu ön maşa
    Ahead Boğaz
    Çift Duvarlı Jant
    Ön-Arka Zoom Disk Fren(mekanik)

ilerde hidrolik disk ' e geçiş yapmayı düşündüğüm için disk frenli model istiyorum yane disk uyumu olsun ve zaten fazla birşey yapmıyorum arada köye gidip geliyorum. (45 km civarı oturduğum yerden köyümüz) ve şehir içinde turluyorum. ileride disk uyumlu alu kadro da alıcam inş onun için simdilik beni idare etsin bu bisiklet diyorum düşüncelerinizi bekliyorum başka önerileriniz varsa sunarsanız sevinirim fakat ben bu bisikleti gerçekten her bakımdan beğendim:)

2. bsr387

bsr387 Üye

Seviye:
    çelik kadro olması biraz yorar insanı özellikle 45 km yol gideceksen.

emiroglu91 bunu beğendi.
  3. imhoteb

imhoteb Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    mekanik disk seni çok uğraştırır ayrıca kadro çelik onun yerine sana salcano Ng650 yi öneririm hem daha hafif hem daha dayanıklı hem de bakımı kolay

emiroglu91 bunu beğendi.
  4. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    biraz daha ekliyeyim borla al bence.Sen bunu alacağım diyorsun,herşeyini değiştireceğim diyorsun ne kalacak geriye?verdiğin para çöpe gidecek.Ama borla alırsan (bütçen yetmez ise ng650,mountainer,ümit evulation yada noname alular'a bakabilirsin)zaten kadro disk uyumludur,ileride parçalarıda istediğin gibi yenileyebilirsin,en azından eski parçaların çöpe gitmez,birine satarsın.

emiroglu91 bunu beğendi.
  5. emiroglu91

emiroglu91 Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Önerileriniz İçin Saolun ama elimde 300 ytl var ve ng650 kadroda disk uyum yok ve bi çok özellik eksik. "MTB-BİKE" borla al demişsin de 300 ytl den fazla imkanım yok ve bana gelicek yeni parçalar bu ay hediye geliyo(hidrolik disk, vites kolları, arka vites vs vs.)"bsr387" 45 km de gittiğim bisiklet 21 kilo civarında bu alacağım bisiklet 14 kg civarında yane beni bu bisiklet rahatlatcak bile... o yüzden böyle bi model söyledim ama yinede hepinize teşekkürler zahmet edip de yardımlarınızı esirgememişsiniz.

6. emiroglu91

emiroglu91 Yeni Üye

Seviye:
    Aksoy9801 DİYOR Kİ :

walla ben de ınsomnia var ve yaklışık 1,5 yıldır aralıksız kullanıyorum ne frenlerde ki 85 kg gibi bi ağırlığım var ne de kadroda bi sorun çıktı..üstelik disk fren daha dayanıklı galiba çünkü hala balatalarda bi sıkıntı görmedim. ama yedekledim de. ne olur ne olmaz..(http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=24741)

aynı konu da aydınz diyor ki : yeni üye oldugum için yazını yeni okudum.bendede ınsomnia var şuan 9500 km de 2003 de almıştım sen aldınmı bilmiyorum,çok rahat ve kullanışlı her türlü modifiyeye uyum saglıyor,tek sorun var astar ve boyadan dolayı agırlıgı 14 kg ye geliyor nerden kısarsam kısayım boyadan dolayı kadronun agırlıgını düşüremedim agırlık tırmanışlarda çok önemli,ama gel gör rahatmı rahat,inişleri çok saglam ve tutuşu cok güzel kaymak gibi gidiyor.

7. Yokuscu

Yokuscu Forum Demirbaşı

Seviye:
    tavsiye etmiyorum. 300 ytl ye ve hatta 200 ytl ye forumda cok güzel mtb ler var ama genede sen bilirsin kardeşim :)

emiroglu91 bunu beğendi.
  8. emiroglu91

emiroglu91 Yeni Üye

Seviye:

Yokuşcu teşşekkür ederim ama taksitle alcam için bunu tercih ediyorum 10 ay vade farksız taksit yapcaklar ondan dolayı alıyorum bide avantajları war bana ama desteğin için tşk ederim ilerde aliminyum kadroya geçicem o zamanda fikirlerinizi alırım

9. cita

cita Üye

Seviye:
    Arkadaşım sen Biraz daha araştırma yapsan daha iyi olur. evet güzel bir bisiklet olabilir ama ilerde değiştirecegim diyorsun bunları göz önüne al ve bir daha düşün .
    300 ytl ye mtb mi yok .Erdoğanlar bisikletten taksitle alabilirisn kargo işde öyle sakat bir olay değil.

emiroglu91 bunu beğendi.