Salcano Insomnia 40 ve Bianchi Speed4000

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
Hayırlı olsun güzel bi secim. Fakat bisiklet depolanırken sanırım rutubetli bi yerde tutulmus. Arka dişlin ve zincirin paslanmaya baslamıs. Önce pas sökücü ile iyice temizle onu akıt sonrasındada güzelce zinciri ve dişlileri yagla o sekilde kullanmanı tavsiye etmem .

• Beğen
Tepkiler: Umut Kılınç37
Scudo

BEYHAN

Daimi Üye
Tepki
172
Bisiklet
Carraro
hayırlı olsun :in: arka dişlinin o durumu sıkıntılı acil bakım :=)

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
@Uğur Recep AKGÜL
@BEYHAN

Pazartesi günü bakıma götüreceğim vites,fren ayarı için o sırada yaptırırım teşekkürler uyarı için.

Battal Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
22
Bisiklet
Salcano
Giriş seviyesi falan farketmez ben insomnia 40 ile eylül ayında 120 km yaptım ki o traktör lastiği türündeki gacır gacır eden lastiklerle gitmek pek kolay olmadı :) 8 saat sonunda arkadaşımla 20 dakikalığına buluşup eve geri dönmüş oldum... :)
iyi pedallamalar

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
@Battal Yılmaz

Evet lastikleri traktör gibi ama yol tutuşu gayet iyi kış geçsin 1.75e geçmeyi düşünüyorum.

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
Lastikler cok ii lastikler getrcekten . Bence hem hafif arazi ve camur hemde dişleri sık ve bosluk az oldugundan asfalt içinde uygun lastiler kendimde 2 bisikletimde bundan kulnıorum .

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
Bisikletimin son hali:
http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/02/01/I4d1Q.jpg
Bugün itibari ile 300km yol yaptım,bunun en fazla 10kmsi toprak yol ve şuana kadar tek canımı sıkan şey arka rotorun yamuk olmasıydı ilk önce elimle bükerek yamukluğu azıcıkta olsa düzeltim sonra yamukluğu iyice düzeltmek için 2tane mermere arasına koydum üzerinden geçe geçe neredeyse düm düz oldu ve şuan çok çok az bir sürtme var ondada balatalar eriyince geçer dediler.
1-2 aya ebay veya başka siteler üzerinden karbon gidon,boğaz,barend ve sele borusu alacağım