Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SALCANO INSOMNIA 300 SLX-DEORE için Yorumlarınız

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ufuk P tarafından paylaşıldı.

1. Ufuk P

Ufuk P Yeni Üye

Seviye:
    Selam aranıza yeni katıldım. Ve 1425'e SALCANO INSOMNIA 300 SLX-DEORE aldım. Uzun aradan sonra tekrar bisiklet binmeye başlayacağım. Kullandığım eşyaların tüm özelliklerini bilmek isterim. Bu bisiklet içinde sayısal veriler var. Ama siz değerli arkadaşların bilgilerini ve yorumlarını almak isterim. Fiyat açısından olsun donanımsal malzemeler açısından olsun ve Salcano markası olsun bilgilerinizi ve düşünceleriniz öğrenmek isterim. 1350 Bianchi AFX-9500 aldım ilk başta bir vuruğu vardı geri verdim elinde de başka olmadığı için 125 TL farkla bunu aldım.

Şimdi aldığım bu Salcano yu Kadrosu, Maşası, Vitesi vs... her bir parçası hakkında yorum yapan bi arkadaş olursa çok sevinirim. Olmadı geri veririm.

http://www.bianchi.com.tr/urunler.aspx?kat=2&akat=2&urunid=234
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=909
    TİP : 26" MTB 30 VİTES
    KADRO : HYDROFORMED 6061 ALÜMİNYUM
    MAŞA : SUNTOUR XCR RL GİDONDAN KİLİTLEMELİ
    ARKA VİTES : SHIMANO RD-M663 SLX
    VİTES KOLU : SHIMANO SL-M591 DEORE 30 VİTES
    ÖN VİTES : SHIMANO FD-M590 DEORE
    ARKA DİŞLİ : SHIMANO HG62 KASET DİŞLİ
    ZİNCİR : SHIMANO HG54
    KRANK TAKIMI : SHIMANO M660-10 SLX HOLLOWTECH
    HİDROLİK DİSK FREN TAKIMI : SHIMANO M596, TEKTRO 160MM 6 BOLT ROTOR
    GİDON : SALCANO/ZOOM MTB-AL-152BT ALÜMİNYUM
    GİDON BOĞAZI : SALCANO/ZOOM TDS-D345 3D FORGED ALÜMİNYUM
    SELE : SALCANO LOGOLU, JEL TAKVİYELİ
    SELE BORUSU : SALCANO/ZOOM SP-238 ALÜMİNYUM
    MAŞA YATAĞI : VP A45ACS2 28,6/44-55/30
    ELCİK : SALCANO ALÜMİNYUM BİLEZİKLİ PVC ELCİK
    JANT : SALCANO X-PROD1 32H
    JANT GÖBEĞİ : SRAM MTH 306 QR
    LASTİK : CONTINENTAL RACE-KING 26x2,2
    KADRO ÖLÇÜSÜ : 18"

2. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle hoşgeldiniz. Bisikleti uygun fiyata almışsınız. Vites grubu, aynakol ve fren takımın gayet iyi. XCR maşa uzun süre idare edebilecek kalitede. Gidon rahatsızlık verirse düz bir gidonla değiştirilebilir. Ayrıca salcanonun jel takviyeli selesinin dikiş yerleri bir süre sonra malum bölgede ağrıya sebep oluyor. Eğer sizde olmazsa değiştirmeye lüzum yok. Olursa bilin ki geçici değil, gittikte rahatsız edici bir durum. Dağ bisikletini toprak arazide mi kullanacaksınız yoksa günlük kullanım olarak asfalt ve stabilize yollarda mı kullanacaksınız bilemiyorum; ama 30 vites olması bir avantaj. Lastikler düz yol için kalın gelebilir. İleride 1.7" civarı bir lastikle değitirebilirsiniz. Bu bisikletin bakım ve temizliğini aksatmazsanız uzun yıllar sıkıntı yaşatmaz size. Hayırlı olsun, kazasız pedallar...

Örümböcük ve Ufuk P bunu beğendi.
  3. Ufuk P

Ufuk P Yeni Üye

Seviye:
    Sağolun Halil Bey. Dediğim gibi Bianchi AFX-9500 ü aldım bunu görmüştüm ama fiyatı yüksekti. Bianchi darbeli çıkınca para iadesi yapmamak için mecburen baya düştü. Zaten 9500 ün fiyatıda oldukça dişiktü. Liste fiyatından %20 yapmıştı. Ama bunda zorladımda biraz %27 indirim falan oldu. Genelde asfaltta kullanacağım lastikler banada biraz kalın geldi ama idare ederim artık. 30 vites olması da avantaj olacak asfaltta. Ama aklımda marka olarak daha doğrusu kadraj olarak Bainchi mi Salcano mu soru işareti kaldı. Bianchiye göre bu daha sağlam gibi gözüküyor. Mesela arka maşa kısmı, ön maşa bağlantı yeri falan daha kalın. Ama kadraj sağlamlığı kalıyor bir geriye o da baya idare eder diye düşünüyorum.