Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano İnsomnia 273 Sram vs Carraro Crx 912

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Koroglu tarafından paylaşıldı.

1. Koroglu

Koroglu Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.MTB bisiklet almak istiyorum ve bu 2 bisiklet arasında kaldım.insomnianın donanım olarak crx den yüksek diye biliyorum ama insomnia fren sisteminde arıza çıkarıyormuş diye birşey duydum acaba doğrumudur.CRX kullanıcılarınında fikirlerini almak isterim.Ben insomnia almak istiyorum ama o fren konusu içime oturdu çünkü bisikleti aldıktan sonra masraf yapamayacağım yapamam.insomniayı ise Sram set olduğu için istiyorum genellikle arazi yapacağım için. insomnia 273 Maşa ve fren sistemi olarakta üstün bu konuda ne düşünüyorsunuz ? ? ? insomnia'yı alırsam neden crx'i almadım dermiyim arazide filan beni yarı yolda bırakır mı ?

2. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçen gün de sormamış mıydın sen bu soruyu? Fren sisteminin arıza çıkarttığını nereden duydun acaba? O kadar yazılıp çizildi Juicy 3'ün kıyası yapıldı, hangilerinden iyi olduğu söylendi ve sen de fren konusunun önceden aklına takıldığını ama verilen bilgilerle içinin rahatladığını belirtmiştin, yine aynı yere döndük. Sram vites grubu için de konuştuk, daha önce de birçok konuda yer aldı bu konu; x5, x7, x9 vs. Seni üzmez dağda bayırda vites ve fren grubu dedik, ki bu rakamlara ne gibi donanımlar aranıyor o da garip zaten. 273 Sram, hem 436 Daytona'dan hem de 912'den üstündür genel donanım olarak. O kadar farklı materyal kullanılmaya başlandı ki kadro yapılarında, bu yüzden kadrolar arasında kıyas yapamayacağım. Son olarak Insomnia'yı alırsan neden crx almadım değil de neden az daha para biriktirip güzel bir yol/yarış bisikleti almadım diyebilirsin.
    Sorunsuz bisiklet yoktur, sorun çıkartma olasılığı genele göre düşük olan bisiklet vardır...

Sinan Ceylan bunu beğendi.
  3. Koroglu

Koroglu Yeni Üye

Seviye:
    Sağolasın inşeALLAH insomnia'yı alıyorum bu yorumundan sonra.Bisikleti aldıktan sonra neden yol yarış almadım demem çünkü hiç bir zaman yol bisikletlerinden hoşlanmadım bana göre değil aramız açık biraz :):):)

4. Ergun Yavuz

Ergun Yavuz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tek şey SRAM ın gerçek olduğu.. Sram ın yol tipini kullanıyorum.. Sram Apex kesinlikle tavsiye ederim adamlar işi çözmüş.. En alt vites sistemi bile profesyonel olarak.. Kesinlike sram al..

Gökhan Ö. bunu beğendi.
  5. Koroglu

Koroglu Yeni Üye

Seviye:
    Haklısın Sram artık kendini çok aştı o yüzden shimano artık beni cezbetmiyor.insomniayı da zaten sırf Sram x5 set olduğu için alıyorum inşeALLAH aldığım zaman resimlerini sizler ile paylaşmak istiyorum.