Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

salcano impetus ve sorunlar..

Konu, 'Salcano' kısmında kıvanc ozsoy tarafından paylaşıldı.

1. kıvanc ozsoy

kıvanc ozsoy Yeni Üye

Seviye:
    selamlar

bisiklet kullanmayalı çoook uzun bir zaman olmuştu .evden 4km uzaklıktaki iş yerime kendi aracım ile gidip geliyordum bir süre sonra bu kadar yakın bir mesafe için boşuna benzin harcamak mantıksız gelmeye başladı ve bisiklet almaya karar verdim.

araştırma yapmaya vakit ayırmadım açıkçası ve forumlara bir göz gezdirip bisikletçinin yolunu tuttum.ilk olarak salcano "alu" almak istiyordum ancak bulamadım sonra bir kaç model baktım ve gozume impetus çarptı sonuç olarak çok fazla bilgi sahibi olmadıgım için ve bisikletçininde gazı ile impetus u aldım.

ilk olarak ev ile iş yeri arasındaki mesafeyi yol almaya başladım . başlarda vites atmadıgım için bir problem olmadı 2 ye geçtigimde gayet hoş yol almaya devam ettim ancak ne olduysa 3. vites e gecitigimde olmaya başladı acaip ses yapmaya başladı ve zincir aktarıcıya surtmeye başladı ,bende tekrar 1 aldım ve zincir attı. zinciri taktım aynı işlemde tekrar attı! ben pedal basmaya devam ettikçe aralıklarla 3. vitesi tekrar denedim zincir atmadı ancak bu aktarıcıya surtme olayı surekli devam ediyor ve çok ses cıkarıyor.frenlere gelince bir sorun yok şu an için gayet menunum.

sanırım impetus almakla hata ettim gibi.ha diyeceksiniz dag yol bayır aşmıyorsun ama insan sorun çıkınca huzursuz oluyor tabi:)

2. erol elbyk

erol elbyk Üye

Seviye:
    bence vites ayarlarınız da sorun var, servise yada yakındaki bir bisikletciye güzelce ayar yaptırmanız da yarar var...

3. ferit balkan

ferit balkan Yeni Üye

bendede salcano impetrus var
    bisikletin genelinde bir sorun değil
    vites ayarlarınız bozuk

Cengizhan Terzi bunu beğendi.
  4. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    klasik basit bir sorun, bisiklet yeni alınınca fren ve vites telleri esner, bunların ayarının yapılması gerekir. bisikletçiye gidersen sorunu 2 dakkada çözer

Furkan köleoğlu bunu beğendi.
  5. cilgin_erdinc_

cilgin_erdinc_ Forum Demirbaşı

Seviye:
    kısa zamanda en yakın salcano yetkılı servısıne yada en yakın bısıkletcıye ugramanızda yarar war iyi forumlar dilegiyle ve kazasız belasız pedallamalar dılehıyle

6. kıvanc ozsoy

kıvanc ozsoy Yeni Üye

Seviye:
    vites ayarlarını yapmayı ogrendim:) sorun cozuldu ancak impetustan hala memnun degilim ve hala sorun cıkartıyor bisikleti arazide yada zorlu yollarda kullanmamış olmama ragmen 2. dişli de erime meydana geldi sonuc olarak 2. dişliyi kullanamıyorum. daha oncede arka disk fren surtme sorunu yuzunden kullanılamaz duruma geldi onuda guzel bir 2.el disk fren ile halletim sanırım impetusu zamanla modifiye edicem :D

7. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    dişli nası eridi fotoğrafla gösterebilir misin ?

8. Cengizhan Terzi

Cengizhan Terzi Forum Bağımlısı

Seviye:
    bencede ayarları gitmis :S

bende 2009 impetus var memnunum güzel yani :)