Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SALCANO İMPETUS u modifiyemi edeyim yoksa yeni bir bisiklet alayım???

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Muhammed Emin AVCI tarafından paylaşıldı.

1. Muhammed Emin AVCI

Muhammed Emin AVCI Aktif Üye

Seviye:
    2 buçuk ay kadar önce aldığım bisikletimi satıp yerine scott yada trekmi alıyım yoksa üstündeki parçalarımı yenileyeyim ne dersiniz?????

2. Tolga Erçetin

Tolga Erçetin Kıdemli Üye

Seviye:
    Kadro aluminyum aşırı istekleriniz yoksa üstünden devam edilebilir. Neresinden şikayetçisiniz ve ne amaçla kullanıyorsunuz?

3. Mustafa Ozler

Mustafa Ozler Kıdemli Üye

Seviye:
    ne yapmak için kullanacağınız, bütçeniz önemli... scott, trek demeden sedona veya kron'a bakabilirsiniz... elinizdeki bisiklete yapılabilecek geliştirme bence sadece diskleri atıp V frene geçmek olur ki janta iyice bakmak lazım akordu sık bozulur mu diye... ufak tefek değişiklikler yapacaksanız olabilir ama çok büyük bütçeli değişikliklere kalkışmayın derim... özellikle de furşu klasik ise değiştirmek daha doğru olur...

4. Tolga Erçetin

Tolga Erçetin Kıdemli Üye

Seviye:
    furşu düzgün, amortisör olarak çok güzel şeyler takılabilir. diskleri zoom marka, onların yerine avid ya da shimano disk olabilir ama bence v-fren daha iyi gidecektir. falan filan. sonuç olarak amaç ve bütçe? :)

5. Muhammed Emin AVCI

Seviye:
    amacım bu bisikleti alırken kondisyon yapmaktı. aldığım güne göre düzgün binemerağmen baya bi gelişme kaydettim. bütçe şuan elimde çok yok şuan için 150-200 bunun üstüne harcayabilirim... öncelikle sele borum çok kısa onu değiştirmek istiyorum. üstündeki aynakolu değiştirip 2.el deore taktım ama göbeğini anahtar bulamadığım için değiştiremedim ve şimdi aynakolun civarından ses geliyor ve burdaki bisikletçiler anlamıyor..
    öyle işte tavsiyeleriniz????

6. Muhammed Emin AVCI

Seviye:
    yeni bisiklet içinde sanırım gelecek sene bütçe ayırırsam 1000-1500 arası bişe alabilirim....

7. Mustafa Ozler

Seviye:
    internetten alet seti alabilirsiniz... kargoyla evinize kadar teslim ederler... trek scott da alsanız ihtiyacınız olacak... internette zaten bütün montajların nasıl yapılacağına dair yazılar ve filmler var... biraz okuyunca halledebilirsiniz sanıyorum...

ses direk aykoldan mı geliyor yoksa göbekten mi? göbeği deneysel yöntemlerle açmaya çalıştıysanız zarar vermiş olabilirsiniz...

8. Mustafa Ozler

Seviye:
    aynakol civarı derken ön vites değiştirici olabilir mi? zinciri terse çevirerek bütün vitesleri deneyin zincir değiştiriciye sürtünüyor mu bir bakın en genel sorunlardan biri budur...

9. Alp Kuterdem

Alp Kuterdem Forum Demirbaşı

Seviye:
  10. Muhammed Emin AVCI

Seviye:
    arka lastik mili eğilmiş ses ordan geliyomuş.... yaptırdım orta göbeğise elimde deore vardı takamadı burdakiler....