salcano impetus mu? salcano astro mu? Lütfen yardım edin!!! Çok kararsız kaldım!!!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum. Salcanonun İMPETUS ve ASTRO modelleri bütçe olarak bana uyuyor. Sizce hangisini seçmeliyim?

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar astrodan vazgeçtim.Astro yerine igmanı listeye koydum.Sizce impetus mu igman mı? İgman verdiğim parayı hakeder mi? Lütfen yardım edin...Ayrıca maksimum 700 tl ye çıkabilirim.

bicycler

Aktif Üye
Tepki
47
ben astro kullanıcısıyım. fiyat/performans olarak bence gayet iyi bir bisiklet.

impetusa gelirsek, mekanik disk frenli ve biraz ağır bir bisiklet (14.6kg), bu yüzden impetusa soğuk bakmış ve astroya yönelmiştim.

igmanı yakından görmedim hiç ama özellikleri gayet iyi duruyor, kilitli maşa, hidrolik disk fren vs., bunlara bakınca verilen parayı hakeder gibi duruyor.
ancak, genellikle şehir içinde kullanacaksanız, disk fren bence lüzumsuz.
madem 700tl bütçeniz var, o fiyat aralığındaki v-frenli modellere bakmanızı öneririm. (sedona 711 gibi)

• Beğen
Tepkiler: Aybek Cihan

Ali ATAY

Daimi Üye
Tepki
97
Salcano 2010 astro m 450tl ye sıfırını alanlar var bende astro kullanıyorum bu fiyata bundan iyisi yok sehir kullanımı için disk freni elemen lazım bakımı ağırlığı herseyi dez avantaj! Ama 700tl ye çıkacaksan corratec bak derim

• Beğen
Tepkiler: Aybek Cihan

folieadeux

Üye
Tepki
9
@bicycler

salcano sakın alma.aldım 4 ay dayanabildim. sedona al, cube al ama alacaksan çok düşük komponent alma.

coskunk

Üye
Tepki
54
@folieadeux

salcano astro almayı dusundugum şu zamanda, kullanan birinin neden böyle düşündüğü benım için önemli. nedeninizi biraz açabilirmisiniz.?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sanırım Sedona daha iyi bir tercih olacak.Biraz daha bekleyip iyi bir bisiklet alıyım almışken.Yorumlarınız çok teşekkürler.Başka arkadaşlarımızın yorumlarınıda okumak isterim...Bianchiden kurtulmak istiyorum offf...

Tepki
59
2010 Salcano Astro kullanıcısıyım ve şu ana kadar bisikletimden oldukça memnunum. bütçem 500 lira olduğu için Astro alabildim. ( 480 TL ) . Alırsan pişman olmayacağını düşünüyorum.

Fakat 700 TL ye kadar çıkabileceğini söylüyorsan SEDONA 711-v bakmanı tavsiye ederim.

Ayrıca salcano alırsan; servisi var, türk firmadır, falan filan gibi zırvalara kanma sakın. servisleri genelde küçük bisikletçiler. ( en azından benim bulunduğum şehir için öyle, keza forumda okuduklarıma göre geneli küçük.)

Ben salcano alma sakın diyen arkadaşların aksine astrom ile oldukça mutluyum =))

coskunk

Üye
Tepki
54
işin güzeli ne aslında biliyomusunuz,

kim ne derse desin bence astro güzel bir tercih.

-kötü yanı yokmu?
-evet var [ilk olarak selesi ve elcikleri (forumdaki genel intiba bu yonde)]

ama şunu biliyorumki; astro yerine alınacak, astronun emsali bir bisiklete verilen ekstra paranın hakkını alamayacaksınız.

(529ytl, nakitte 450ytl) civarı alınabilecek bir astro üzerine orta halli, emsalleriyle eşdeğer elcik+sele ye vereceginiz para max 50 ytl olsa bile, şu halde toplamda astro için vereceginiz para, forumda çok bahsedilen borlanın (400$~640ytl, nakitte 600ytl) fiyatından daha aşağıda olacaktır. ki bence o halde ondan daha iyi olacaktır. en azından astronun frenleri shimano ayrıca 24 vites ve vites-fren kollarıda shimano st-ef60 (bence st-ef50 ye göre daha yakışıklı duruyor.) olan bir bisiklet.

sonuç olarak ilk aşamada haketmediği halde bir bisiklete min 600 bayılmak istemeyenler için astro ideal gibi duruyor..

mehmet özata

Daimi Üye
Tepki
124
Bisiklet
Trek
salco alacaksan bütçene göre ıgman kesinlikle iyi seçim. ben trek almasam salco ıgman alacaktım.

Tepki
59
Bu arada bisikletlerinizi aldığınızda burada paylaşırsanız güzel olur. Hangi düşüncelerle o modeli tercih ettiğinizi öğrenmiş oluruz bizde =)

Tepki
13
Bisiklet
Salcano
başka bir başlıkta da sormuştum ama arkadaşlar sizce impetus alınır mı? sıfırnı 300 liradan alma şansım var ama herkes bir kulp takıyo alete, verdiğim 300 liraya bile yazık mı olur?

düzenleme: aynı paraya ng650 alınabiliyor ama kadrosunun daha küçük olması korkutuyor...

Ali ATAY

Daimi Üye
Tepki
97
Eğer salcano markası alıcaksanız En düşük modeli Astro olsun yada daha üst modellerine bakın! daha düşük modeller size bir süre sonra yetersiz gelicektir. İşin özü bence: Bu işe 450-500 lira ayırıyorsanız Astro bu paraya başlangıç için en iyi tercih! ha ben daha fazla ayırıyorum derseniz Salcano ile uğraşmayın lütfen saygılarımla.
Güzel bir söz: Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Tepki
13
Bisiklet
Salcano
dün siparişi geçtim, gelince yorumlarımı yazarım... 300 liraya 15 taksitle impetus aldım, umarım pişman olmam...

bicycler

Aktif Üye
Tepki
47
impetus'un internetteki fiyati 485 gözüküyor. 15 taksitle 300 liraya aldiysaniz :)eek: ) epey ucuza gelmis demek ki.
hayirli olsun güle güle kullanin.

Tepki
13
Bisiklet
Salcano
@bicycler

teşekkürler... şöyle oldu:
hepsiburadada ürün 485TL...
kişiye özel %20 indirim vermişler bu modelde bu sayede 387TL'ye indi...
world play karta %25 puan yüklüyorlar ve 12 taksit + 3 joker vada derken oldu 300TL civarı :)

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Şu kadarını söyleyeyim arkadaşımda İmpetus var ve bukadar berbat bir fiyat / performans görmedim diyebilirim dedemin 70lerden kalma bisikleti daha bile iyiydi hatta salcanoya 700 lira vermeyin gidin sedona alın salcanolar hep sorunlu çıkıyor ve garanti nedense hep devre dışı