Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano Impetus macerası bölüm 1 :)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Gokhan CANCI tarafından paylaşıldı.

1. Gokhan CANCI

Gokhan CANCI Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    evet arkadaşlar, cumartesi sipariş verip, dün salcano ile konuşup, bugün teslim aldım Salcano impetus'u...

siparişi hepsiburada.com'dan verdim... ürünün yorumlarında fotoğraftaki kırmızı beyazdan farklı renkte geldiğini okuduğumdan pazartesi önce hepsiburadayı, sonra salcanoyu aramıştım... salcanodaki ilgililer de kırmızı-siyahı olduğunu adımı not aldıklarını ve kırmızı-siyahı göndereceklerini söylemişti...

bugün aras kargodan gittim kutuyu aldım... üzerinde kırmızı-beyaz yazıyordu... acaba kutu hatasımı dedim ama yok içinden de kırmızı beyaz çıktı... ha bence halen çok güzel... en azından 18'' kadroyu doğru göndermişler...

bisikleti kurdurmak için servise götürdüm... servis dediğim istanbulun göbeğinde bildiğimiz köy bisikletçisi gibi bişi :)) neyse... yine de işlerini bilirler dedim ama nerdeyse sele borusunun gireceği yeri çekiçle mahvediyorlardı...
    şasiyi kurtardık, bisikleti kurduk derken bakıyoruz arka teker(disk)de bir sürtme sesi... ön disk ise hiç tutmuyor...

bu sırada bisikletçinin çırağı askıda emanet gibi duran bisikletimin pedalını çeviriyo, vitesiyle oynuyo filan... en son askı diske girecekti, durdur şunu diye bağırdım velede...

saat akşam sekiz oldu, zaten işten çıkan çocuğuna bisiklet almış gelmiş acayip bi kalabalık... dediler ki bu dursun yarın alın... ben veletlerin tutumundan ötürü bişi olmaz dimi dedim... ustadan bir de azar işittik... ne olcakmış, ayıpmış, istiyorsam aliym, yarın sabah getiriymmiş... sabır çekip bıraktım bisikleti geldim eve... yarın servisten aldığımda kozmetik ne kusur olursa fotoğrafını serviste çekip salcanoya göndermeyi planlıyorum... orda o veletler oldukça elbette bir yerlerini çizeceklerdir...

not: bütün işler bitsin, servisin adını sanını da veririm...

2. ciko6189

ciko6189 Yeni Üye

Seviye:
    sonra ne oldu bugün gittinmi ya? gerçi saat erken

başka servis yokmuydu?

3. cem eroğlu

cem eroğlu Aktif Üye

Seviye:
    Bisikletin üstüne bi bardak su iç içine etmişlerdir :D Kendi bisikletini kendin birleştircen yemişim servisini

Ahmet Turan BABACAN bunu beğendi.
  4. ciko6189

ciko6189 Yeni Üye

Seviye:
    :D :D belki biraz öyle olmustur

herkez birleştiremez el becerisi ve eli yatkın olması lazım ayrıyetten riski göze alması lazım;)

5. kayhan

kayhan Misafir

bisiklet bisikletçiden alınır. deniyeceksiniz ayarlarını yaptıracaksınız parasını ödeyip binip yolunuza gideceksiniz. çok basit. size önerim iade edin paranızı geri alın

6. Volkan ULUÇ

Volkan ULUÇ Aktif Üye

Seviye:
    Katılıyorum. diğer türlü çektiğiniz sıkıntıdan sonra bisiklete başka bir gözle bakıyorsun.
    Yinede her şeye rağmen hayırlı olsun

Gokhan CANCI bunu beğendi.
  7. Gokhan CANCI

Gokhan CANCI Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bölüm 2:

bugün gittim bisikletçiye, baktım dışarda birbirine bağlı bisikletlerden biri de benimki... şanstan(yada elemanlar dikkat etmiş) hiç bir yeri çizilmemiş... bisikletin dışarda olmasına ilk başta sinirlenir gibi oldum ama yağmur serpiştirmeye başlayınca abi dışarda durmasın bisiklet dedi elemanlar, o zaman yağmurda bisikletleri topladıklarını anladım... ayrıca el yerleri sünger :) dışarda bırakmış olsalar farkedilirdi...
    ön fren teli doğal olarak ayarlanmış, fazlalık ucundan kesilmiş, arka fren gevşetilmiş ama fazla gevşetilmişti... orda dikkat etmedim arkadaki sürtmeye, eve gelince farkettim hala var... ama ya zamanla aşınır alışır, yada ben müdahale ederim...

sonuç olarak görünürde bir hasar yok gibi... bir tek kutudan çıktığında gidonda ufak bir çizik vardı, o da dert edilesi bir şey değil... kötü başlayan macera güzel bitti... şu yağmurlar biraz geçsin bisiklet hakkındaki görüşleri de yazarım... bakalım herkesin nefret ettiği mekanik disk frenlere benim gibi bir amatörün yorumu ne olacak :))

uzun zamandır ya sekiz teker(in-line skate), yada 4 teker(araba) kullanıyordum... nerden baksan 12 yıldır bisiklet yok... bakalım neler olacak :))

not: her türlü araba için taşıma aparatı tavsiyesine açığım...

not2: gör al diyen arkadaşlar benim ne şartlarda aldığımı bilmiyorlar, o yüzden bilgilendirme: liste fiyatı 485tl olan impetusu internetten sıfır 15 taksitle 300 liraya aldım arkadaşlar... bu fiyata görerek alma imkanım olsa elbet alırdım ama 300 lira 15 taksite ng650 bile zor bulunuyo :))

8. cem eroğlu

cem eroğlu Aktif Üye

Seviye:
    Eminmisin impetusu 300e aldığına yalnış bişey almayın 460 diyorda fiyat olarak :
    http://www.hepsiburada.com/salcano-...aspx?productId=sporsal134&categoryId=27012996

9. Gokhan CANCI

Gokhan CANCI Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  10. cem eroğlu

cem eroğlu Aktif Üye

Seviye:
    obaaa süpermiş valla resimleride yüklersen süper olur hayırlı olsun valla :)

11. Gokhan CANCI

Gokhan CANCI Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Fotoğraf isteyen arkadaşlar için:
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

12. ayan

ayan Yeni Üye

Seviye:
    Hayırlı olsun kazasız belasız binersiniz inşallah. Güzel indirim yapmış HB.

13. ciko6189

ciko6189 Yeni Üye

Seviye:
    tekrar hayırlı olsun umarım keyifli zaman geçirirsin

ayrıca pm atamıorm mesajım az msn versem gelebilirmisin?
    danışmak istediğim bazı şeyler varda

elektro-ciko@hotmail.com