Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano IGMAN

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Hamdi bayrak tarafından paylaşıldı.

1. Hamdi bayrak

Hamdi bayrak Yeni Üye

Arkadaşlar önceden bisiklet merakım olmamıştı ancak evimi taşımam sonucu yeni yerleşim yerimde bisiklet sürmenin çok zevkli olacağı kanısıyla yeni bir bisiklet almaya karar verdim. Forumdan okuduklarımın ışığında Salcano-Igman'da karar kıldım. Bisikleti 600Tl 10 eşit taksitle sipariş ettim. Önümüzdeki hafta elime ulaşır sanıyorum. Merak ettiğim konu Vites değiştirme mekanizması mandallı mı yoksa motorsiklet gaz kolu gibi mi? Bir de boyum 1.89, bu boy için bu bisiklet biraz ufak kalmaz mı? seleyi yükseltmek durumu kurtarır mı? Bunun dışında her türlü bilgi tavsiye kabulümdür. :)

2. Hamdi bayrak

Hamdi bayrak Yeni Üye

Arkadaşlar bisikletim bugün geldi. Ancak bisikletçiden eve gelene kadar sürebildim. Bu süre içerisinde gözüme çarpan problemler şunlar. Vites geçişleri çok gürültülü ve arka attırıcı çok kötü, belki disklere tam yerleşmediği içindir ama disk frenler çok zayıf, motorgazına benzyen vites değitirme kolu hoşuma gitmedi.Mandallılardan olsaymış daha iyi olacakmış. Bu sorunlardan geçici olanlar hangileri sizce ve çözmek için hangi marka parçalarla değiştirmemi önerirsiniz. Görüntü dışında şu an bisikletten memnun değilim.:(

3. İlker Özdemir

İlker Özdemir Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İlk sürüşte ses yapması normal bir süre böyle kullanın bakımından sonra hala ses geliyorsa o zaman değiştirin bence bende pek ses yok ilk zamanlar disk sürtüyordu ama şimdi oturdu balatalar...Vites kolu ise mandallı olsa daha iyi olurdu doğrudur ama değil:p ben buna alışıktım hiç zorlanmadım alışmakta o yüzden ...Ama isterseniz değiştirebilirsiniz...

4. ozic

ozic Aktif Üye

Seviye:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=5191

Sadece sabit konulardan birisi.