Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

salcano igman kadro en çok kaçlı rubleyi kabul eder ?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında berkay iriyarı tarafından paylaşıldı.

1. berkay iriyarı

berkay iriyarı Kıdemli Üye

Seviye:
    Değerli forum arkadaşlarım acil cevap almam gerektiği için araştıramadım konu başka yerde açıldımı diye açıldıysa özür diliyorum.
    En yakın zamanda ön arka aktarıcı ruble ve zinciri değiştireceğim bu kadroya 9 lu ruble uyarmı ve önerebileceğiniz aktarıcı ruble var mı ?
    300 tl fiyat sınırım şimdiden konuya cevap verenlere teşekkür ediyorum.

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Kadroyla sistemin alakası yok. jant setinin arka göbeği ile ilgili sorduğun soru.İgmanları bilmiyorum ama şu an üzerinde 8 li sistem varsa 8-9 ve yeni çıkan 10 lu rubleler aynı fliper üzerine oluyor.Yani 8 li kullanıyorsan sorun yok. aynı janta yaklaşık 50 lıraya deore 9 lu ruble, 70 lıraya deore 9 lu vites kolları, 70-80 lıraya deore 9 lu arka aktarıcı, 30 lıraya 9 lu zıncır,ve 30 lıraya fren kolları aldıgın zaman 9 lu sisteme geçmiş olursun.Biraz daha hesaplı olsun istersen 2011 yılının alivio setleride 9 lu ve daha hesaplı.yada forumu takip edersen yaklaşık yarı fiyatlarına sistemini değiştirebilirsin.

berkay iriyarı bunu beğendi.
  3. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    bir bilgim yok ama eger Salcano firmasını ararsan sana yardımcı olurlar.

4. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    Igman üstünde tourney 7li set var ve 7li olanlar 8-9-10 ile kaset dediğimiz aynı sistemi mi kullanıyor bilmiyorum. Eğer öylese sorunsuz değişirken, kaset değil ruble sistemi ise arka göbeğin de değişmesi gerekir. Igman gördüm ama toruney hangi sistem onu bilmiyorum.

Forumda kesin igman modifiyesi yapmış arkadaşlar yada tourney arka dişlisi sökmüş arkadaşlar vardır, yardımcı olurlar.

5. Kürşat AKINCI

Kürşat AKINCI Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İgmanın arka göbeği 7li uyumlu kesinlikle 8li ve 9lu olmuyor şahsen denedim olmuyor fliperi tornacıda açtırdık yine 9lu ruble oturmadı bende en son jant setini değiştirmiştim. vites grubu olarak sram x5 x7 x9 öneririm bütçenize göre alın derim. ben x7 set kullanıyorum 7-8 ay önce 285 tl ye seti almıştım. Umarım yardımcı olmuşumdur.