Salcano hala yedek parça gönderecek

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Salcano'dan gelen bisikleti yetkili serviste toplatır toplatmaz arızalı olduğunu tespit ettik ve hemen yedek parça talebinde bulundu yetkili servis, bende arayıp ilgilenmelerini söyledim fakat bir haftadır bisiklet evde yatıyor, hala da ilgilenen olmadı. Sizce ne yapmak lazım?

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Siz bayiden istekde bulundunuz doğrumu bence direk araya kimseyi sokmadan firmayı arayın.

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Ürünü hepsiburada'dan aldım ve Salcano yetkili servisine toplattım. Arızayı da yetkili servis faks yoluyla bildirdiğini parça gelince haber vereceğini söyledi. Bende kendimde Salcano'yu arayıp ilgilenilmesini istedim ama hala gelmemiş yetkili servise. Bugün hepsiburada'ya mesaj attım, gelecek cevaba göre (yetkili servisin aramana gerek yok gönderilir demesine rağmen) Salcano'yu yeniden arayacağım.

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Hatırladığım kadarıyla bisikletinizin bir pedalı arızalı. O da büyük ihtimal montajda yanlış diş geçirilmesinden kaynaklanmıştır. Yani '' bisiklet arızalı '' çıktı demek çok doğru olmaz, kendi kendinize de moral bozmayın. Firmaya bilginin ulaşması, stoktan yedek parçanın bulunup size ulaşması çok sürmemeli, haklısınız. Belki iş yoğunluğundandır. Bence de pedalınızı gönderirler ama firmaya hatırlatmakta fayda var.

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Pedal degilde arka dislilerle alakali. Bisiklet arizali da demedim ariza cikti dedim. Yani bunun baska bir kelimeyle ifade edilebilmesi mumkun degil. Uzun zamandir hevesli olupta daha ilk gunden ariza tespit edilince can sikici bir durum oluyor. Birde bisikleti hemen gonderebilmelerinin aksine bir adet parcayi gonderememeleri de tuhaf karsilanabiliyor. Bir sure once Salcano'yu arayip hatirlattim. Ilk etapta parca hazirlaniyor dediler, biraz diretince yarin elinize ulasacak soz veriyoruz dediler, yogunluktan oturu boyle oldugunu da eklediler. Umarim yarin gelirse bu pazar bos gecmez. Ayrica Salcano'nun gunu gunune yedek parca gonderdigini de okumustum forumlarda. Bunu kendilerine iletmekte iyi oldu tabi. :)

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Biraz sikistirmanin ardindan verdikleri sozu tutarak parcayi gondermisler lakin bu seferde kargo sirketi kucucuk sehirde neredeyse tek olan bisikletcinin adresini bulamamis (kargo sirketinin isi sallamasi)... Bisikletciyi arayip durumu bildirdim her gun geldikleri yer halbuki dedi (sallandigini burada anladim)... Salcano iki zahmet olmasin diye iki adet parca gondermis, disli sorunu ise 10 dk da olur dedi bisikletci, gobekten ise 1 gun kalacak bende dedi, haftasonu yogun oluyorum diyede ekledi... Yani bizim is haftaya kaldi... Ooff ulan offf :/

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Her gün yeni hikaye... Bu seferde kargo şirketine verilen parçaların akıbeti belirsiz.

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Bugun yedek parcanin ciktigi kargo subesini arayip durumu sordum. Kargo kaybolmus dediler. :D salcano ile gorusmusler. Salcano parcayi yeniden gonderecekmis. Kaybolan kargoyunun durumunu da kendi aralarinda halledeceklermis. Komedi filmi gibi bir iki hafta geride kaldi. Bu arada bisikletci bisikletin bazi yerlerine mudahale etti. Simdi calisiyor alet. :D