Salcano hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yalaka bir şirket bisikletleri ve müşteri hizmetleri müşteri memnuniyeti 10 üzerinden 0 söylenecek başka bişey yok.

Scudo

Onat G.

Üye
Tepki
68
Bisiklet
b'Twin
@ceyhun demirel 94'ten 2001 yılına kadar krem rengi şahinimiz vardı, öğretmen babam bakımını yaptı, temiz kullandı, tık demedi, ederine de satıldı. O yüzden Salcano'ya Tofaş derken aşağılama amaçlı yaklaşmadım, yerli malı fiyat performans markası, parası olanın tercih edeceği ürün değil ama ülkemizde çoğu insan bisiklete Salcano ile başlıyor. Ha keza ben de B'twin kullanıyorum Renault'a tekabül eder, o da parası olanın bineceği marka değil :) Özetle kırılmamak, kırıcı olmamak lazım...

Rusengrgnl

Üye
Tepki
31
İsim
Ruşen Gürgünlü
Bisiklet
Salcano
Ekonomik segment için bence gayet yeterli bir marka bence salcano. Ben de geçen sene başlangıç bisikleti olarak city fun 60 modelini almıştım ve gayet de uygun bir fiyata sahip olmuştum. Şimdilik en fazla 50 km lik yollar yapıyorum ve son derece yeterli ve tatmin edici geliyor . Gerek hızı gerekse rahatlığı konusunda sıkıntı yaşatmadı bana. Tam bir başlangıç markası olarak geliyor bana.

Gelelim olumsuz tarafına. Özellikle montaj kalitesinden dolayı ayarlarını sık sık tekrarlamak gerekiyor. Ve elbette daha iyi markalara göre kalite olarak biraz daha aşağıda. En büyük avantajı ise fiyatına göre en iyi donanımlı bisikleti almış oluyorsunuz .

Özetlemek gerekirse alt segment bir marka olduğunu kabul etmek gerekiyor ama fiyat performans olarak da rakipsiz bir firma. Özellikle de xrs serilerinin üst modellerinde.

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
Her şey fiyatıyla ölçüldüğü için ne verirsen onu alirsin. Diğer markalarla karşılaştırmak için ne kadar paraya ne aldığına bakarak karşılaştırmak gerekir.

• Beğen
Tepkiler: SerhatAtan

palabeyi

Aktif Üye
Tepki
218
İsim
bünyamin palabıyık
Bisiklet
Ghost
Seleleri çok rahat

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
salcano şampiyonların markası,salcano o bir dünya şampiyonu salkano yeahhh,:D

Ahmetek

Üye
Tepki
71
İsim
Ahmet EK
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Xrs 030 tiagra 2015modelini alacağım diye çok uğraştım olmadı karar veremedim. Verdiğimde bitmişti bazı firmalar 2014 u satiyorlar ama resimde 2015 oluyor du... falan filan derken merida aldım. Halen gözüm var salcano da ama fiyatlar uçtu gittiii. Bu rakamlarla çok düşündürücü. Bu arada salcano nün omur boyu kadro garantisi var mi? Bilen varsa söylerse sevinirim. Turkiyede bisiklet anlayışı 300, 500 tl civarlarında döndüğü surece salcano nün bizim istediğimiz düzeylerde bisiklet konusunda kendini geliştirmesi zaman alacaktır. Zamanı bırak satamayınca neden uğraşsın ki adam yapar çelikten bisikleti satar geçer. Yerli mali olması hasebiyle nezaman bir bisiklet baksam param yabana gitmesin diye genede salcano düşünürüm

• Beğen
Tepkiler: ahlaksahibi
Tepki
1
Fabrika gerekli kontrolleri eksik yapıyor satış sonrası servis ve siz ugrasiyorsunuz

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tepki
5
İsim
METİN KÜÇÜK
Bisiklet
Salcano
yaklaşık 2.5 yidır xrs030 apex kullanıyorum bir kez lastiği patladı herhangi bir parça değiştirmedim kullamak için dışarı çıktığımda 100km den aşağı kullanmıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım salcanodan önce trek 1.2 vardı hatta diyebilirim ki trek den daha iyi ve hızlı

• Beğen
Tepkiler: Ahmetek

kmert

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Kmert
Bisiklet
b'Twin
Yol bisikletine geçersem uygun fiyatlı olduğu için tercih edeceğim marka.

mehmet roy

Daimi Üye
Tepki
295
Bisiklet
Salcano
Yaris bisikleti downhill falan haric takmayin marka olayini
Amartisorsuz sehir bisikleti olan
Salcano city fun 70 im var 1 senedir
Hic bakim yapmadim
1 kere uzmedi
Alt tarafi bisiklet binin gecin
Lap top araba motosiklet vs almiyoruz

yeahyaa

Üye
Tepki
30
İsim
yahya
Bisiklet
Diğer
Türk markasi olmasi yeterli bence :) basimdan gecen bir olayi anlatayim neden olarak . ben almanyada yasiyorum komsum kendisine bisiklet bakiyordu beraber fikir alisverisi yapiyoruz gorustukce bi gun dediki kararimi verdim cube hpc 160 carbon alacam dedi xt setli fiyat 4000 euro dedimki ayni ozellikler baska markalarda biraz dha uygun verdigi cevap cube bayern in markasi sorun degil umarim demek istedigimi anlarsiniz birakin ulkenizin bisiklet markasi gelissin buyusun ve arkasinda durun hatalari varsa ilgilenmeseler bile mail yada sms veya mektup seklinde iletiniz illa ki bir gun ilgilenecekler yada sorunlari duzeltme yoluna gideceklerdir..

zincarla

Üye
Tepki
2
İsim
Ali
Bisiklet
Salcano
2 aydır NG650 21" kadro, 29" jant V fren kullanıyorum. İlk bisikletim. 140 kiloyum. Kilom yanıltmasın yağ oranım düşüktür. Kondüsyonum iyidir. Dağ bayır hoplaya zıplaya sürüyorum. Evim dağın yamacında olduğundan tek yaptığım işten gelince 1 saat dağa vurmak. Bisikletin kadro kalitesi vb karşılaştıracak kadar deneyimli biri değilim ama 140kiloyum ve tak demedi. Benim beklentim buydu ve karşıladı.

Tepki
105
Bisiklet
Lapierre
Alt orta modellerde whistle hoşuma gidiyo... ki bitanesine sahibim.. Tasarım ve renkleri çok iyi.. kalite olarak da çok kötü olduğunu sanmıyorum... Salcano markası bende de çok kalite hissi uyandırmıyo evet ve bende de hissi bir şey.ç. bazı markalara hissedilen sempati yada antipati gibi bir şey bu.. .

• Beğen
Tepkiler: Türko

hafızpost

Üye
Tepki
0
İsim
kenan
arkadaşlar.içinizde hiç salcano XRS 001 dura-ace kullanan var mı? tecrübelerinizi aktarır iseniz sevinirim..süper kalite yol bisikleti istiyorum.bu sefer dura-ace carbon olacak.15.000 tl civarı..tşkler

Alberto

Üye
Tepki
26
Bazı yorumlara bakıyorum;bir marka için olumsuz yorum yazmışlar ama mantıklı açıklamalar ile objektif bakmış.
Bazılarına bakıyorum eminim bilgisi bile yok sadece Kötülemek için yorum yazdığı net belli.
Muhtemelen kendisinde daha üst seviye olduğunu iddia ettiği/düşündüğü marka olduğu için diğerini hemen aşağılama çabasında oluyor.Ve genelde 1 yada 2 cümle ile b.k atıp gidiyor.
Bu tarz insanlar ne yazık ki heryerde mevcyt.Bizim müzikle alakalı forumlarda da bunlara sıkça rastlanabilir.İnsanın karakteri ile ilgili ne yazıkki.

• Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr