Salcano hakkında...

Abdülkadir Şevik

Aktif Üye
Tepki
78
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar.Yaklaşık olarak 1 ay önce salcano astro aldım.Benim sorunum teknik servisi hakkında.Bisikleti aldım ve 15 gün bakımına götürdüm adama şikayetimi anlatttım.İşte şurdan ses geliyor burdan sorunu var filan.Neyse ordaki adam ben yaparım ederim dedi.Bisikleti aldığımda hiçbir ses kesilmemiş adam heralde sallamış her yeri aynı bozuklukta.Adama dedim kesilmemiş diye yaptım ben gülüm dedi.Amortisörde boşluk var söylüyorum adam yaptım diyor ama yapmamış bi şekilde verdi bana.Daha sonra arkadaşımın bisiklet aldığı bisikletçiye götürdüm adam çok güzel bir şekilde ilgilendi sorunumu anlattım tamam koçum yaparım filan dedi ama amortisörün olmayabilir garantilik işi olabilir dedi.Gerçektende olmamıştı.Yatak sisteminin deişmesi lazımmış.Bende kızdım ''SALCANO'' firmasına mail attım.

Attığım mail bu:
''İyi akşamlar. Eskişehir'den yazıyorum.12.06.2009 tarihinde Salcano Astro aldım.Ancak aldığım günden beri amortisörden ''tak'' diye vurma sesi geliyor.!15 gün bakımına götürdüğümde servise bu sesi söyledim ve yapacağını söyledi.Bisikleti bakımdan aldıktan sonra ses yine devam ediyordu.Başka bir bisikletçiye götürdüm ondada aynı problemi yaşadım.Bisikletçimin bana dediği; ''Bisikletinin amortisör sisteminde problem var amortisör garantiye gitmeli hatta yatak sistemi dahi değişmeli.''dedi. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?Yardımcı olursanız sevinirim.''

Maile herhangi bir cevap gelmedi.Daha sonra firmayı aradım kimseden ses yok.Telefonlar çalıyor açmıyor kimse.Daha sonra bisikleti aldığım yere telefon açtım.Derdimi anlattım beni teknik servisin diğer bayisine gönderdi.Orda adama dedim abi böle böle sorunum var bisikletçiye gösterdim yatak sistemi değişmeli dedi dedim. Adam birden parladı herkes kendine göre usta yaptırcaksan yaptır bisikletini yoksa al götür diye bana bağırdı. Ben sırf garantili servisi orası diye sesimi çıkarmadım ama servisimden hiç memnun değilim.

Sitenin yetkilileri eğer bu konu hakkında birşeyler yapabilecekse çok sevinirim.Herkese bol pedallı günler.

• Beğen
Tepkiler: Gogiya
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Salcano firmasının katedeceği daha çok yol var.Bunların en başında servis konusu geliyor.

Abdülkadir Şevik

Aktif Üye
Tepki
78
Katılıyorum.Koskoca Eskişehir'de sadece bir tane servis bence yetersiz.Daha çok alternatif sunulmalı.

çağdaş efe

Daimi Üye
Tepki
84
20 gün bakımına gitti geldi fren pabuçlarını ben kendim ayarladım daha ne diyimben.salcano firmasına mail attım okudular n-mı bilmem.

BEYHAN

Daimi Üye
Tepki
172
Bisiklet
Carraro
beyler bu memlekette parasız iş yaptırmayacaksınız garanti denilen şey bazen adı konulmuş varlığı ile yokluğu belli olmayaN birşey sadece bisiklet için değil bu ülkede garanti sıkıntısı bir çok üründe, firmada sorun. garantisi olur malın verirsin servise 3 ay sonra gelir, garantisi olduğu halde kabul edilmez. satın aldığın mal sana kullandığın kadarıyla kar kalıyor.

abdülkadir arkadaşın yaşadığı bu ülkede esnafçılık örneklerinin son noktsadır..... ama forumda bayram bey var salcano yöneticisi forumda bu yazılanları mutlaka görür.. sana yardımcı olur yani inşallah......

fabrikayı aramakla iyi yapmışsın ama görünen köy belli. fabrikanın telefonu kaldırmaması teknik servisten ilgisinden belli......

herkese garanti sıkıntısı yaşamama dileği ile bol pedallar:)

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Şevik

bayramakgul

Aktif Üye
Tepki
92
ben su anda yurdısındayım ziya@salcano.com adresine yazarsanız ben ilgilenmesini saglayacam eskisehir servis konusunda biraz sıkıntılı bu isi cozmeye calısıyoruz masa rst masa sıkntı cozulmeyecek gıbı değildir siz merak etmeyin ziya beye yazın

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Şevik

Abdülkadir Şevik

Aktif Üye
Tepki
78
Çok teşekkür ederim arkadaşlar yorumlarınız için.Bayram Bey firmayı aradığımda da kimse telefona bakmıyor.Ama dediğiniz kişiye mail atcam.Sorunumu hallettim ama yetkili servis hakkında şikaetlerimi dile getirmek istiyorum.

bayramakgul

Aktif Üye
Tepki
92
bır yanlıslık olması lazım ben cuma gunu turkıyeye donmus olacam ilgilenirim aksaklık icin ozur dileriz selamlar

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Bende serviste ciddi sorunlar yaşamıştım eskişehirde.Birdaha da hayatta uğramam.

Abdülkadir Şevik

Aktif Üye
Tepki
78
Yani ben bisiklete bir sürü para veriyorum üstüne birde servisin kötü muamelesi beni hasta etti.Daha sonra kızıp paralı servise götürdüm herşeyim şakır şakır çalışıyo.Zaten garantili servisde direk para konusunu açıyo bundan sonra 4ayda bir getirmezsen garantin biter,aylık bakım 25 lira diyor.

bayramakgul

Aktif Üye
Tepki
92
abdulkadir bey ben firmanın ortagı olarak sorununuz cozecegimi soyluyorum siz merak etmeyin gorusmek uzere

semihh

Forum Bağımlısı
Tepki
189
Ordu servisinden yana sıkıntımız yok valla Soner abi cok ilgileniyor hemen fabrikayla bağlantıya geçiyo bi sorun oldugunda =)) Bence Türkiye'nin en iyi salcano servisidir Ordu Merkez Salcano yetkili servisi ve bayisi ;) diğerlerini bilmiyorum ama genelde hep salcanocular servisten yakınıyolar malesef..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Abdülkadir Şevik

servis zamanı geldiğinde gidip sorunlarınızı söylediğiniz için azar yemek istiyorsanız verin aylık 25 lirayı. açıkçası bir servis bana fırça atıcak, 1 dk durmam bırakırım bisikletide bildiğim ne kadar küfür varsa saya saya çıkarım bir dahada uğramam ne o servise ne de salcano tabelası olan başka bir yere....