Salcano hakkında dedikodu?

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Salcanonun bir kere kadro geometrisi tırt,tasarlıyan mühendis her halde stajyerdi.Standart Shımano Whm 505 jant aldım 2.0 Michelın lastiği taktım lastik sola sürtüyor.Bu yüzden canım jantı sağ tarafa çektirecem.Salcanonun 2012 bisiklet renkleri en azından 2013'dekilerden daha iyiydi.Yerli piyasada kadro,renk,tasarım olarak Sedona önde.Sağlamlığını vs. bilmiyorum ama bisikletimle 10.000 km yaptım bir tek zincirle,rubleyi değiştirdim.Maşayı kilidini kırdığım için jantıda ayar tutmadığından ve iki üç kere kaza geçirdiğim için değiştirdim.

Scudo

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Umut Kılınç37

peki arkadaşınız ilk salcano kadrosu kırıldı ise ve bu durumdan şikayetçi ise neden yeni kadrosunu salcano aldı?
eğer salcano'dan kaynaklanan bir hata yüzünden kırıldığını düşünse yenisini de salcano alacağını sanmam. kendi hatası ile kırmış olma ihtimali geliyor aklıma öncelikle...

ikinci kadroyu sıfır olarak mı aldı? özel durumlarda satıyorlardır belki ancak ben salcano'nun tek kadro sattığını görmemiştim. ikinci el aldı ise alırken dikkat etmediği bir çatlak da olabilir beyaz kadrodaki, zamanla büyümüştür.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Umut Kılınç37

2 keremi kırıldı?

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
@Mert C.

evet yaptırıyorum da ben maşaya nasıl bi bakım uygulayacagım ya da kadroya ? gelen ses donanımdan gelmiyor burası kesin. ayrıca tüm bisikletler aynı olmak zorunda degıl senınkı ses yapmaz benım kı yapar hem ayrıca bu bisiklete ne olduysa arazide dağda bayırda oldu. siz hiç daga bayıra cıkardınız mı bisikleti birazcık mtb gibi davrandınız mı ? tmm genel olarak memnunum bısıkletımden ama cokta ovemeyecegım.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@murataslan

kadro tek parça amortisörsüz model, neresinden nasıl ses gelebilir ki? diğer parçalar da kendi üretimi değil sonuçta çoğunlukla diğer markalarda da benzer ürünler kullanılıyor...

ben bisikletimi çok zorlamadım(fırsatım olmadı, ileride belki çıkarım dağa. şimdilik en büyük engellerim kaldırımlar) :D ancak her bisikletin bir sınırı vardır sonuçta, giriş seviyesi denen hesaplı modeller bunlar. 2000$'lık performans beklenmez. belki ileride ben de yaşarım problem bilemem ancak kadrodan ses geleceğini sanmıyorum.

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
@Berksan

siyah bisikletteki kırık garantisi bittikten sonra oldu ondan sonra beyaz kadroyu aldı oda kırıldı

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
@Mert C.
ben downhill yaptım demiyorum sadece mtb parkurlarında kullandım dağda sürdüm bozuk arazide kullandım ama durum bu. yani araziyede mi çıkmıyaah :D ben sınırı zorladıgımı sanmıyorum ama yinede herkesın en azından benım kadar mtb lerını parkurda kullanmaları gerek diye düşünüyorum bunun zevkını aldıgında insan şehirde binmek istemiyor hatta masrafları bile umursamıyor. inş. bisikletiniz sıkıntı çıkarmaz ama benım gıbık ullanırsanız ılllakı cıkartıcak :D

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Umut Kılınç37

Büyük şansızlık :mad:

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@murataslan

bilmem çıkarır mı diye :D göreceğiz zamanla.
mtb parkuru gibi yollarımız var aslında :D bolca da kaldırımdan gidiyorum, taş döşeme tırtıklı yerler sürekli. asfaltta en fazla %25dir kullandığım.
2 kez de kaza yaptım sarsıldı bayağı yani. pedalda ufak bir kırık oldu, yarın geliyor yeni pedal hatta siparişi vermiştim. elciklerde de çizik var ama onları zaten yumuşak jelliler ile değiştireceğim zamanı gelince.

çok üst düzey değil ancak fiyat aralıklarında hep performans olarak en üst sırada karşımıza salcano çıkıyor.
670tl'ye aldığım bisikletin üzerindeki donanımları tek tek almaya çalışsan kadro hariç daha fazla tutar belki de... lastiklerin teki 95tl(bulabildiğim tek fiyat) maşası en ucuz 175tl'e gördüm vs...
yani en çok kötülenen kısmı olan kadrosu aslında bedava :p :evil:

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
@Mert C.
bende şu anda şehirde binmek zorunda kaldım :D ama yinede kaldırımlardan atlıyorum zıplıyorum şeklimi yapıyorum. sizin bisikletin konusunu gördüm yorum yaptım gercekten cok ıyı paraya aldınız bısıkletı orası bır gercek pedallar zaten kırılıyor degıstırmekte ıyı etmıssınız :D banada taksi çarpmıştı kaçmıştım benim bisiklette sıkıntı yoktu ama adamın arabasnın yanı haşat olmuştu :D o açıdan ne bileyim aslında fena değil bisiklet ama ses konusunda hala ısrarcıyım :D

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@murataslan

arabayı haşat edecek kaza yapıyorsunuz ve tek derdiniz sesi yani :D tebrik ediyorum.

göbeklerde sorun olabilir belki, ya da vites ayarı tıkırtı yapabiliyor. bende vites geçtiği halde tıkırdıyordu ayarlanana kadar, kullanımda bir sorun çıkartmasa da ses vardı.

kadroda hareketli ne var ki ses çıkartsın? sanmıyorum salcano ile alakalı kadrodan kaynaklı ses olduğunu ben hala. hala sizde mi bisiklet? konuda satıldı demişsiniz...

ben inerken atlıyorum da çıkarken zıplayamıyorum daha :D bir kere denedim kazalardan biri öyle oldu... öğrenmem lazım ön kaldırıp kaldırıma çıkmayı.
böyle devam edersem jantı yumurta etcem kaldırıma vurmaktan.

bu arada pedalları aynı model sipariş ettim. şikayetim yok, kendi hatam sonucu kaza ile kırdım. normal şartlarda sorun çıkartırsa alüminyum pedal düşünürüm ileride.

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
@Mert C.
araba haşat oldu dediysem hurdaya ayrılmadı ama yanları çizilmişti baya :D

göbeklerde sorun yokta vites sisteminden gelen sesleri hiç söylemedim bile. hatta ön vites cortladı çoktan. arkada gidici :D ayrıca zinciride yeni taktırdım eskisini attım

kadroda ses arka bacaklardan geliyor belkide sele borusunun oralarda sıkıntı olabilir çözmüş değilim sesi. kadro kırmak zor iş bence kadro kusurlu olmadıgı surece tabı kullanan sınırları asmıssa kırılabilir.

kaldırım çıkarkende ben mtbci oldugum için kendimi arazideymiş gibi davranıyorum bodozlama giriyorum kaldırıma :D bir gün kaldırıma takılıcam gidon böbreğime saplancak :D

pedallarıda keske aynı sıparıs etmeseydınız hemen herseyde kırılıyor o pedallar. yanı sızden kaynaklanmıyor salcano astroların cogunda oyle oluyor.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@murataslan

benden kaynaklanmadan kırılınca değiştiricem zaten :D şimdi daha kendisini yeni aldım bütçe toparlanmadı :D ucuz nasılsa, 15tl mi ne demişti bisikletçi. çift olarak gelecek 1 de yedek kalacak(teki kırık sadece)
bir kaldırım bayağı yüksek onda yavaşlayıp bisikleti gidondan çektirip kaldırıyorum :D o kaldırımdan kron xc 250 ile indiğimde maşa dibe inip çat diye ses getirmişti :D arka bagajdaki su da o sarsıntıda düşmüştü :D 15-20 cm arası sanırım yüksekliği en azından.normal vurdurarak çıkmaya çalışırsan çıkamazsın, imkanı yok.

bu arada kronla maşada dibi gördüğüm aynı kaldırımdan inişlerde sorun yaşamadım astroyla. çok daha iyi maşası.

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Kadroların darbelere ve esnemelere karşı bir dayanma gücü var,o sınır aşılırsa her markanın kadrosu kırılabilir..

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Benim şahsi kanaatim, söylentilerin aksine, Salcano'nun kadrolarının iyi olduğu yönündedir. Ve Salcano, Türkiye'de fiyat-performans açısından yine şahsi kanaatime göre, en başarılı markadır.

Bence Salcano'nın iki büyük sıkıntısı var; birincisi servisleri, ikincisi de halkla ilişkileri.( Halkla ilişkilere tanıtım,reklam,satış sonrası memnuniyet, ürünlerin görselliğe daha fazla hitab edecek, beğenilecek şekilde üretilip sunulmasını da ekleyelim.)

Gelişmekte olan bu marka, dilerim ki zamanla bunları da aşar.

• Beğen
Tepkiler: Emre G.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mertcan kurtcebe

mertcan bey,,

bence içiniz rahat olsun bu salcanonun kadroları taylanttan geliyor taylant biliyorsunuz ,ucuz işçiliği olduğu için bisiklet firmaları scott dahil gıant dahil bunlar taylantta fabrika kurdular salcanoda orada ürettirdi kadroları ve kutu kutu türkiyeye taylanttan salcanolar geldi yeşil bisiklette çok bulunduğum için gelen kutuları bende açtım elemanlara yardımcı oldum kadro bi yerde tekerler ayrı ,gidonu takıyorsunuz bu işleri bende yaptım çok basit gidonu takmak ,seleyi sele borusuna monte etmek , anahtar olunca bisikleti aynen monte edersiniz ,bizim burada yaptığımız montaj durumu ,,evet karbonlarıda gördüm daha üst bisikletlerin nasıl monte edildiğini gördüm üst modellerin monte edilmesi çok hassas bi konudur burada sadece seyirci idim sağlam arkadaş var idi yeşilde ,bu işi çok iyi bilen ,onun yanında gözlemliyor idim işi...
ayna kolun montesi çok önemli ,karbon kadroya ,benim kadroyuda o monte etmişti ,yeşilden hakan dostum, aynı zamanda pinarello toplamış idi ,,
evet kıssadan hisse kadrosu kırılan iki arkadaşım olmuş idi bu arkadaşların bisikletleri gıant model yol bisikleti idi 6 ıncı ayda kırıldı ,direk taylanta gitti yeni kadro geldi sorun taylanttan gelen kadroların sıkı bir bakım disiplininden geçip geçmediği alman malı focus bisikletler almanyadan gelir ama alman teknisyenler sıkı disiplinçidir tabi taylantakilere benzemez,,
yalnız bi olayı anlatayım yeşile bir gün bi çocuk geldi salcanoyu alalı 5 ay olmuş bisikleti çatlamış idi ,biraz sorgulayınca çocuğun hoplama zıplama yapmayı çok seviyor olduğunu anladık, sürekli yüksek yerlerden bisikleti zıplata zıplata, indire indire bisikleti alt taraftan çatlatmış idi ,tabi salcano sürücü hatasını kabul etmez,,

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti