Salcano garanti tamir süresi sıkıntım

onur özlem

Daimi Üye
Tepki
77
Merhaba arkadaşlar bundan yaklaşık 2 ay kadar önce salcano astro 20 bisiklet almıştım ve bundan 20 gün önce maşasındaki sorunu farkederek yetkili servise başvurdum bisikleti aldılar ve verirken garanti belgesindeki yazıyı çok dikkatli okumuştum "Azami tamir süresi 20 iş günüdür yazıyordu ben bisikleti vereli bugün tam 20 gün oldu ve adam bana gelmiş diyor ki hafta belki olur.
Arkadaşlar bana izleyeceğim yolu anlatırmısınız ne yapacağımı bilmiyorum hakkımı yedirmek istemiyorum bildiğimiz sallamıyorlar iki üç defa bisikletin durumu ne diye aradım adam telefonda bir şeyde demiyor buraya gel bilmiyorum durumunu kardeşim diyor bayiye gittim yine cevap veren yok inanın adamın yüzüne gözlerine barak 3 kez nezaman olur dedim cevap vermedi döndüm eve.
Bu arada artık canıma tak etti ve bugün direk salcanoya mail attım attığım mail şudur:
Merhaba, 25.03,2013 tarihinde Bursa "Bisiklet Center" bayinizden "Salcano Astro 20" bisiklet almış bulunuyorum. 11.05.2013 tarihinde ise bisikletimin maşasında ki sorundan dolayı yine Bursa "Bisiklet center" bayisine başvurdum. Salcano garanti belgesinde "Azami tamir süresi 20 iş günüdür" yazıyordu, fakat bisikletimin 20 gün geçmesine rağmen hala tamiri yapılmadı bayi ile görüştüğümde tamir süresinin 30 gün olduğunu benim yanlış bildiğimi izah ettiler, fakat benim salcano garanti belgesinde okuduğum şudur "Azami tamir süresi 20 gündür" bu konuda bilgilendirirseniz memnun olurum. Teşekkürler..
Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim..

Scudo

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
20 iş günü derken sadece mesai günlerini dikkate alıyorsunuz değil mi?
Mailinize hemen cevap gelmeyebilir ya da farklı bir sorunun cevabı gelebilir. Benim başıma gelmişti. ve

Salcano hiç bir zaman iyi servis vaadetmedi. Haksızlık yapmamak lazım.:)

doğan_69

Daimi Üye
Tepki
326
20 gün derken 20 iş gününü kastediyorlar yani hafta sonları dahil değil..ki buda 1 aya denk geliyor..

doğan_69

Daimi Üye
Tepki
326
doğrudur bu sadece bisiklette değil çoğu elektronik alet vsvs de böyledir 20 iş günü yani haftasonlarını dahil etmeyerek 1 aya tekabul eden bi tamir süresi..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
20 iş günü ne cumartesi pazarlar dahil değildir, toplamda ''4 hafta içi'' bekleyeceksiniz. oda 28 gün falan eder dostum.

onur özlem

Daimi Üye
Tepki
77
bilgi verdiğiniz için teşekkürler ozaman bu önümüzdeki hafta içi son yani bu demek oluyorki en geç cuma günü bisikletimi alıyorum. Ya alamassam ne yapmalıyım kime başvurayım.

cihataktag

Aktif Üye
Tepki
61
İsim
CİHAT
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Alper Gencan

Hayır yanlış bilgi vermeyiniz. Yeni düzenlemeyle cumartesi günü de iş günü olarak sayılıyor. Yani haftanın 6 günü iş günü olarak kabul ediliyor.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Ersin Erbeden

Forum Demirbaşı
Tepki
234
Bisiklet
Carraro
İş günü olarak tarih dolduktan sonra gerekli tarih içeren belgelerle İl Tüketici Hakem Heyetine baş vurarak ücret iadesi talep edebilirsiniz. Firmadan savunma isterler, büyük firmalar genelde yapar ama olay açıkça belli olduğundan ücret iadesi kararı çıkar.