salcano excel 26 aldım ama içim rahat değil

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar ben bugün salcano excel 26 bisiklet aldım 289 TL den 259 TL ye hector v vardı ama amortisörlü olduğu için tercih etmedim kullanım amacım hem eğlenmek hem spor yapmak ve kilo vermek hem de okula gidip gelmek bizim kampüsle ev arası gidiş dönüş 12.5 km haftada beş gün gidip gelecem ama aklım buseferde amortisörlü acaba daha mı iyi olurdu da kaldı. Sizin görüşlerinizi merak ediyorum . Teşekkürler .

Scudo
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
ne açıdan iyi düz kadrolar mı daha iyi performans verir amortisörlü kadrolularmı bir bilginiz varmı bu konuda sağlamlık vs de önemli

Tepki
22
Bisiklet
Salcano
@Muhammet Aytekin

eskiden çift amortisör kullanıcısıydım dün arkadaşınkine bi bineyim dedim illallah geldi. attan inip eşeğe binmek gibi oldu. düz kadrolar daha iyi gerek ağırlık gerek dinamizm vs her açıdan daha az yorucu.

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
Duz almis olman daha iyi. Belki masa amortisorlu tercih edilebilirdi ama secimin fena degil. Cift amortisor alsaydin yaylana yaylana hidivektin. Prdala guc verdiginde verdigin gucun yarisi amortisore binicek amortisor yay gorevi gorecek yaylanicak ve harcadigin gucun yarisi bosa gidecekti boyleve. Ayrica cift amortisorlu bisikletlerde birkac ay sonra gicirdama basliyor bu zamanla cekilmez bir hal aliyor. Bisiklete bindigin an gacur gucur gitmek kimse istemez. Ben kuzenime excel aldim ama 24 jantini. Yaklasik 5 6 aydir surekli kullaniyor kadtosunda mekaniginde lastiklerinde hicbir yerinde sorun yok. Sadece fren kollari uzerindeki vidalar paslamis halbuki yaz ayi paslanmamasi gerek diye dusundum ama paslanmis. Bunun disinda herhangi sorun cikarmadi dayanikli bisiklet yani. Secimin gayet dogru gile gule kullan. Ha bide unutmadan sele borusu cok kisaydi. Belki 24 jant oldugundandir ;)

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Teşekkür ederim içim rahatladı ben forumlarda amortisör ile ilgili pek birşey bulamadım ama performans için olan ve fiyatı yüksek olan bisikletlerde görmediğim için bir bildikleri vardır diyerekten düz kadro tercih ettim iyiki de öyle yapmışım selenin borusu gayet uzun unkapanında bakmıştım.Birde düz yolda 6.5 km ne kadar zamanda alınır ölçüm yaptınızmı hiç.