Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano CYC02 ile aranızdayım :)

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Mustafa Kocabaş tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Kocabaş

Mustafa Kocabaş Forum Demirbaşı

Seviye:
    Uzun süren kararsızlığın ardından sonunda bu bisikleti seçtim. Önce şehir bisikleti bakarken cyclocross'u keşfetmemle bu bisikletlere yöneldim. Ama hepsi bütçemin dışındaydı ben de tekrardan şehir bisikletlerine bakmaya başladım ama bu sefer yol kadrolu, fitness tarzı bisikletlere baktım. Sonra dropbar hastalığı başladı yol bisikletlerine yöneldim. Carraro ya da triban bakıyordum. Sonra bütçe en sonunda el verince orijinal fikrime döndüm ve bu bisikleti aldım. Umarım memnun kalırım. Teorik olarak mükemmel olması lazım benim için. Ama şu an ilk binişi yapıp da tadına varamadım çünkü ince ayarlarını yapmam gerekiyor.
    Servise ilk kurulumu yaptırdım ama bisiklet binilecek durumda değil. Zaten çok bir şey beklemiyordum salcano servisinden o yüzden hayal kırıklığı yaşamadım neyse ki. Garanti dışı kalmasın diye ilk kurlumunu oraya yaptırdım zaten, yoksa alırım özene özene kendim yaparım herşeyini.
    Bisikletteki en büyük sorun frenler. Disk frenli bir bisiklet ama frenler aşırı güçsüz. Bir sıkıntı var yani. Benim shimano acera v-frenli bisikletim bile bundan kat kat iyiydi. Daha önce hiç disk frenle uğraşmadığım için biraz gözüm korkuyor. Acele etmiyorum.
    Diğer sorun vites ince ayarı, onlar da basit şeyler.
    Diğer sorun ise çok komik. Ön maşadaki fren kablosu frene sürtüyor :D
    Bu sorunları halledip, ilk sürüşü yapınca bisikleti beğeneceğime eminim.
    Bu arada kadro boyu 56. Benim boy 178 cm, inseam 83 cm. Kadro birazcık büyük gibi geldi. Bisikleti bacak arama alıp ayakta dik durunca birazcık rahatsız ediyor. Hafif yan tutmam gerekiyor bisikleti.

MAŞA: KARBON MAŞA
    ARKA VİTES: SRAM APEX
    FREN TAKIMI: AVID BB5 MEKANİK DİSK FREN
    VİTES KOLU: SRAM APEX 20 VİTES
    RUBLE: SRAM APEX
    ÖN DEĞİŞTİRİCİ: SRAM APEX
    GİDON: RITCHEY COMP
    BOĞAZ: RITCHEY COMP
    SELE BORUSU: RITCHEY COMP
    TEKER SETİ: CONTINENTAL CYCLOCROSS RACE 700x35 LASTİK
    JANT SETİ: SALCANO SRAM X7 DİSK TEKER SETİ
    AĞIRLIK: 10,14 kg

Bisikleti fiyatına göre donanım olarak güzel geldi. Göbekler sram x7, jantlar weinman mı öyle bir şeydi. 29er MTB jantı olması lazım. Apex donanım bisikletin hafif olmasını sağlamış. Carraro yol bisikletiyle hemen hemen aynı ağırlığa sahip daha sağlam jantlara ve disk frenlere rağmen.
    Bisiklete yapmak istediğim güncellemeler, aciliyet sırasına göre:
    -Aksesuarlar. Çamurluk, aydınlatma, kadanslı bilgisayar, pompa, yedek iç lastik, co2 tüpü, sele altı çanta en acil olanlar.
    -Slick 700x28 lastik. GP4000s II ya da Gatorskin düşünüyorum.
    -SPD pedal ve ayakkabı.
    Başka da bir şey düşünmüyorum. Ağırlığı zaten yeterince tatmin edici bana göre. Donanım desen, tourney'den gelen birisi için yeterince iyi :)

Şimdi gidip frenleri biraz kurcalayıcam. Konuyu hemen açmayacaktım, önce biraz sürüp izlenimlerimle beraber aktarıcaktım ama frenler konusunda yardımcı olan çıkar diye önceden açtım.

Neyse, bir sıkıntı olmazsa inşallah Adana yollarında pedallayacağım. Toplu turlarda da görebilirsiniz. Uzun süredir bekliyordum bu anı :)
    Herkese iyi forumlar, kazasız pedallamalar!

2. Fatih Yılmaz

Fatih Yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hayırlı olsun, bi süre sonra yol bisikletine geçersiniz. Ben şimdiden buraya yazayım. :)

3. Engin YAĞIZ

Engin YAĞIZ Kıdemli Üye

Adı:
    Engin YAĞIZ
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın...

4. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hayırlı olsun renkleri güzel. :)

Bu bisikletlere 25c lastik de takılabiliyor istediği zaman cylocross istediği zaman yol olarak kullanabilir. :)

5. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kazasız belasız iyi sürüşler

6. Mehmet Can K.

Mehmet Can K. Adanaspor

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    İyi günlerde kullanın :)

7. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Vakti zamanında benimde almayı düşündüğüm bir modeldi... Biraz kullandıktan sonra tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Güle güle kullanın...

8. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Benimde aklımda olan bir model. Umarım yeni yılda markalar disk frenli cyclocross bisiklet getirirler Türkiye'ye... güle güle kullanın. :)

9. Fırat Y.

Fırat Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    hayırlı olsun, cylocross gizemli bir bisiklet tecrübelerinizi paylaşırsanız seviniriz