Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano city wings 20hd kadro ve gidon değiştirme

Konu, 'Arşiv' kısmında kfaydin tarafından paylaşıldı.

1. kfaydin

kfaydin Yeni Üye

Adı:
    akif
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle herkese merhaba forumda yeniyim daha önce konu açıldı mı bilmiyorum aradım ama bulamadım ne kadar doğru aradım emin değilim...4 ay önce salcano city wings 20hd bisiklet aldım fakat kadrosu bana biraz uyumsuz gibi geldi. boyum 1.86 bu arada bisiklet ise 18inç. kendime göre ufaktan uzun yıllar yapmaya başladım. yani 50 60km kadar. yazın Antalya'dan istanbula gitmeyi düşündüğüm için bu kadro ile rahat edemeyeceğimi düşünüyorum. bu bisiklet için yeni bir kadro bakarken nasıl aramalıyım nelere dikkat etmeliyim? diğer bir soru da uzun bir yol için ne tür gidon gerekli yine bu bisiklet için? cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. sevgiler ve saygılar.

2. hlksnrr

hlksnrr Forum Demirbaşı

Adı:
    Haluk ŞENER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    http://i.hizliresim.com/mPn9VZ.jpg

Gidon olarak resimdeki gibi kelebek gidon diye tabir edilen gidon uzun turlar için kullanılır.Fotoğraftaki gibi sünger geçirebilir yada yol bisikleti gidon sargısı ile sarabilirsiniz.

Kadro meselesine gelince uyumsuz derken sorunu biraz daha açmanızı öneririm tam olarak neyden rahatsızsıznız ?

Ama bana kalırsa kadroyu değiştirmek yerine bisikleti satın ve kendinize daha uygun bir model alın.Ayrıca uzun turlar için disk fren parça bulma konusunda ve turda müdahale konusunda zorludur.Bunun yerine v-fren bir bisiklet size masraf çıkartmaz ve hemen kendiniz müdahale edebilirsiniz.

Madem uzun turlara çıkacaksınız bana kalırsa bisikletinizi satın ve bütçe müsaitse fuji touring alın.

Örümböcük bunu beğendi.
  3. kfaydin

kfaydin Yeni Üye

Adı:
    akif
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    öncelikle cevapınız için teşekkürler. uyumsuz ile kastım kadro olarak biraz küçük geldiğini düşünüyorum bisikleti sürerken selemi max seviyeden biraz yukarıda sürüyordum ama bir arkadasım bunun kadroyu açabilecegini söyledi daha büyük bir kadro ile değiştirmemi ama bisiklet üzerindeki takımların gayet yeterli olduğunu söyledi yapmam gerekenin sadece kadroyu değiştiemek ve uygun bir gidon almak olduğunu belirtti. ben ise uygun bir kadroyu nasıl aramalıyım tam olarak bilmiyorum açıkçası. alırken yanlış almamak için siz daha tecrübeli arkadaşlara danışmak istedim. ilginiz için tekrar teşekkür ederim.