Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

salcano cıty sport

Konu, 'Salcano' kısmında mathcup tarafından paylaşıldı.

1. mathcup

mathcup Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar ben önümüzdeki ay bu bisikletten almayı düşünüyorum.aslında sağlam bi yol bisikleti alacaktım ama güzel izmir imizin malum yolları benim canımı sıktı ve şürüşten zevk alamam korkusuyla vazgeçtim.ve araştırırken bu modeli buldum bir yol bisikletine yakın incelikte lastikler, krom jantlar,shımano (21 vites)vitesler ve engebeli yollar için önde amartisör ayrıca şürüşte rahat.fakat bi şey daha öğrendim bu bisiklet yerli üretimmiş -isim hakkı satın alınmış-biraz canımı sıktı ama uygun fiyatı karşısında eridim gittim.bi de yeni başlıcağım için pahalı bişeyler istimıom,hızlı olsun,engebeli yollarda rahat gitsin istiom o yüzden epeyce cazip geldi.ama birde bilen arkadaşlara danışayım dedim.yardım ve yorumlar için şimdiden teşekkür ederim.[​IMG] buradan resmine ulaşabilirsiniz

2. celil.mayaoglu

celil.mayaoglu Forum Bağımlısı

Seviye:
    kolay kolay hem amortisörlü, hem 21 vitesli hem de 28jantlı şehir bisikletini bulamazsın.

Hem hafif bir bisiklete binmiş olucaksın hem de yol bisikleti. Hem de bununla çevireceğin bir devirle daha avantajlısın diğerlerine göre ama bi faktör var, yani o da boyun.

http://www.mtbtr.com/kadroboyu/hesapla.asp bu adrese tıkla, burdan boyuna göre binmen gereken bisikletin kadro boyunu hesaplar.

Yani bisikletten ara ara yavaşlayıp indiğinde "city sport" yazan demir seni alttan rahatsız etmemeli, bir de apış arandan 4-5cm aşağısında olmalı.
    Pedalını da rahat çeviremezsin yoksa. O yüzden boyuna uygun olmadığına bak derim ilk önce. Yoksa atarsın bisikleti kenara, ya da eskiciye verirsin. Bilinçli al bence bisikleti.
    (sen biliyorsundur belki yanılabilirim, bilmiyormuşsun gibi yazıyorum ama senden başka bilmeyenleri de hesaba katarak bilgi vermek maksadıyla uzatıyorum yazarken..)

Boyun kısaysa hiç alma, bende mesela ng 650 modeli var aynı markanın, onun kadro boyu 17.5", benim gibi 1.75-1.80 arası boydakiler için idealdir.

Geçen sene izmir'e ben de gittim sınıf arkadaşlarımla topluca gezi halinde, şahsen bayıldım o kordona, karşıyakaya, hele hele o kadifekaleden şehrin akşamki görüntüsü harika. Konak meydanında dolaşırken o kalabalıkta İstanbul gibi gelişmiş bir şehir, İstanbul gibi pisliklerin olmadığı bir şehir dediğim, o rahatlıkla huzurla gezindiğim harika bir şehir. O temsili saat kulesinde boy boy fotoğraflar çekilmek için sıraya girerdik dönmeden önce.3günde çözmüş gibiydim, hatta alsancağa da uğramıştım gruptan geçici bir süre ayrılıp, hele hele o pasaport limanı, arda arda biten gemilere kadar süslü mozaik zeminde yürümek başkaydı, akşam sanki bize emanetti geçen bir akşam o güzel İzmir :)

Bornovadaki forumu da unutmamak gerek, onun da içini gezmek ayrı güzeldi..

Umarım güzelce seçimini yapar, aynı rahatlıkla gezinirsin o güzel şehrin tenha huzur dolu yollarında..

3. mathcup

mathcup Kıdemli Üye

Seviye:
    dostum çok sağol bilgiler için.evt izmir gezi yapmak için harika bir şehir fakat yaşadıkça göreceğin pislikler burda da fazlasıyla var.bi de benim boyum 1.75 sorun olmaz heralde.

4. celil.mayaoglu

Seviye:
    bence en iyisi city sport'u gör yakından, kendi boyuna uygunluğuna bak, satıcı adam izin verir zaten. bizzat görmeni öneririm bisikleti almadan evvel.

Ama ng 650 tam sana göre yani.Boy konusunda sana sıkıntı çektirmez orası kesin de,

bir de gittiğimiz son gün konakta bomba patlatılmıştı, 1 kişi ölmüştü, o gün aramışlardı bizi bomba patlatıldı haberini vermek için.Eminim ki öyledir ama oradaki trafik bile sıkmıyodu beni, yani otobüsler ufak ufak da olsa yürüyodu, İstanbul'da çay molası verir gibi köprü gişesine gelmeden 1km evvel yarım saat kitlenip de 1mm bile kıpırdamamanın verdiği sinir bozucuğulunu görmemenin belki de verdiği rahatlıktı orada gördüğüm :)

5. teampasha

teampasha Forum Demirbaşı

Seviye:
    bisikletin fiyatı kesinlikle çok uygun, bu kadroları bu fiyatlara bulmak imkansız, bende bianchi esprit var düz maşa üstelik, amartisör yok yani 450YTL ye almıştım geçen sene, ve kullanımı mtb lere göre çok daha keyifli şehir içerisinde, bunun kadrosu muhtemelen 18dir ve kadro seçeneği olmaz, senin boyuna göre zaten sorun yok. şimdiden hayırlı olsun, düşünmene gerek yok

6. celil.mayaoglu

Seviye:
    hatta o bianchi esprit 410milyon ve hi-ten(çelik) kadro,amortisörü bile yok,21 vites.

Salcano city Sport hem alüminyum olmasıyla hafif*

hem de zoom amortisörlü, hem bu da 21vites 410milyon.

bir hi-ten ile alüminyum arasında fiyat olarak da en az 150-200milyon fark vardır genellikle..

7. mathcup

mathcup Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar çok sağolun tavsiyeler için.ben pazarlıkla bisikleti 350 ye bağladım baya iyi fiyata yani insallah alıcam.celilcim trafik konusunda baya haklısın izmirin bi trafiğini bi de kızlarını istanbulla kıyaslamıycaksın :D.gene bekleriz kordon da bi bisiklet turu yaparız yani.