Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano - city sport lady 24 hds

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Kerem Eser tarafından paylaşıldı.

1. Kerem Eser

Kerem Eser Yeni Üye

Merhabalar,

Kızım bisiklete binmeyi çok seviyor. Şu anda 11 yaşında ve eski bisikleti boy olarak artık yeterli değil. "Çocuk bisikleti" olarak lanse edilen modeller de sanıyorum artık küçük ve yetersiz kalacak. Bu sebeple yeni ve kaliteli bir bisiklet arayışına girdim - ortaokul yıllarından bu yana bisikletle ilgilenmemiş biri olarak. Daha ziyade site içerisinde, arnavut kaldırımı ve pek düz olmayan, dik yokuşları ve ara ara engebeleri bulunan yollarda kullanacak. Belki baba kız şehir içinde, orman patikalarında filan da beraber süreriz ileride.

Bir süredir internette forumlarda, uzman sitelerde araştırma yapıyorum, marka ve modelleri inceliyorum. Doğal olarak öncelikle yabancı markalar (scott, trek, vs) ve kaliteli yerliler olduğu söylenen whistle, sedone gibi markalar tavsiye ediliyor. Salcano, bianchi gibilerden ilk etapta uzak durun da deniyor.

Ben emniyet,kullanım rahatlığı, hafiflik açısından aluminyum kadro, tourney'den daha iyi bir shimano vites takımına, gerekli olmasa da hidrolik disk fren takımına sahip başlık'taki modeli gözüme kestirdim. Bisikletin eli yüzü düzgün - bence ve diğer modellere kıyasla. Kafamı karıştıran, tavsiye edilen diğer markalar donanım yönünden her açıdan daha düşükken, fiyatları 2-3 misli. Kalite farkı var mutlaka, bunu anlıyorum, ama "aluminyum kadro" mesela sahte aluminyum mudur bu bisiklette? Shimano acera vites sistemi de herhalde çakma değildir. Ne tavsiye edersiniz? Gerçekten merak ediyorum.

Teşekkürler,

e.koprulu ve -Paşa- bunu beğendi.
  2. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    City Sport serisi şehiriçinde ve turlarda kullanmaya çok uygun bir bisiklet. Stabilize yollar, arnavut kaldırımları vs kısımlardada sorun çıkarmaz size. Dağa bayıra MTB kadar rahat vuramazsınız ama zaten kızınız kullanacakmış çokta o tarz hareketler yapacağını düşünmüyorum. Fakat tur bisikletinde disk freni çoğu insan gereksiz olarak görüyor, bende V fren sistemli bir bisiklet kullanıyorum, bence V frenlerede bakabilirsiniz.

3. Kerem Eser

Kerem Eser Yeni Üye

Teşekkürler,

Kalitesine donanımına göre 1-2 alternatif daha belirleyip test etmek ve almak için kızımla beraber mağazaya gittik bugün. İçeride rengi ve görünüşüne bakıp hiç aklımda olmayan bir bisikleti alıp çıktık!! Scott contessa 50 bayan modeli. Çok beğendi, kazasız belasız biner inşallah.

4. Ahmet A.

Ahmet A. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hayırlı olsun. Gülel güle binsin :)