Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano City Sport L 21Vs 700C Şehir Bisikleti

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Kemal A. tarafından paylaşıldı.

1. Kemal A.

Kemal A. Yeni Üye

Başlıkta belirttiğim bisikleti eşim için almayı düşünüyorum. 170 boy ve 70 kg ağırlığında. şu an hepsiburadada indirimde puan ve indirimlerle 450 tl ye alacağım. bisikleti şehir içinde hobi amaçlı kullanacak. Bisikletin kadro boyu 16''. bir sorun teşkil eder mi? bisikleti tavsiye eder misiniz? cevaplar için teşekkürler...

2. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    küçük gelebilir sanki. 19 inç kadro daha iyi gibi. bacak boyu biraz daha etken bu konularda. iç kısımdan bacak boyu ölçüp o şekilde değerlendirin.
    forumda ve google da aratırsanız kadro hesaplama programları var

3. Kemal A.

Kemal A. Yeni Üye

başka bir siteyede sordum onlarında elinde 16 varmış... çok mu küçük olur? başka fikri olan var mı acaba? kadro boyunu hesapladım 50 civarı yani 19 çıkıyor...

4. mahden

mahden Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    1,78 boyumla ben 18' bisiklet kullanıyorum 19' u neye göre hesaplıyorsunuz..

5. Kemal A.

Kemal A. Yeni Üye

hesaplama araçlarında şehir bisikletleri için 19 çıkıyor. 2 farklı uygulamadan denedim. 16 yeterli olur mu diyorsunuz?

6. mahden

mahden Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hesaplamayı iç bacak boyu üzerinden yapmanız gerekiyor 1,70 boyuna sahip olan 2 bireyde bariz farklılıklar olabilir o nedenle salt boy üzerinden değerlendirmek hatalı olur...
    L kadro olacağı bence hiçbir sıkıntı olmaz, ama emin olabilmeniz için size önerim herhangi bir bisikletçiye gidip kadro boylarını denemeniz..

7. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bende 175 boyundayim 19" kadro kullaniyorum
    Hesaplama araclarindan hesaplayip almistim. Ayrica forumdaki tavsiyelerde bu sekildeydi

Aramalarda cikar

LG-P500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

8. Ahmet F.ELBİR

Ahmet F.ELBİR Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu hesaplama işinden ben hiç birşey anlamadım sitelerde yazan hep hikaye ama mahden inde dediği gibi iç bacak boyu önemli dediğin bisikletin erkek modeli vardı düz 21vs yani oda 520 ye geliyordu, ben sipariş i verdim hepsiburadadan, 3gün bekledim meğer bisiklet stokta yokmuş boşuna yazmışlar siteye , anlıyacağın önce bi ara sor o model varmı diye, varsada hiç düşünme al derim o paraya o bisiklet ne olursa olsun alınır yani

bu arada benim 1,68 o hesaplamalar bendede 50cm - 19 inch çıkıyordu, mecburen 18 inch aldım şehir bisikletlerinde erkek modellerde 18 denküçüğü yok ve 18 beni zorluyor

9. mahden

mahden Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    şöyle söyleyeyim 20' gittim denedim seleden inince kadro üst borusu hayalarımdaydı bu o kadronun bana büyük olduğunu gösterir, 18 aldım o yüzden hiçbir sıkıntım yok... L kadro olduğu için bence sıkıntı olmayacaktır ama içiniz rahat edecekse dediğim gibi herhangi bir bayide herhangi bir L kadroyu deneyiniz..

10. Ufuk Kılıçaslan

Ufuk Kılıçaslan Yeni Üye

Seviye:
    1.80 boyundayım ve Salcano City Sport modelinin 18 inçi tam oluyor, 19 inç olmadığı için denemedim. Bu nedenle bir bisikletçide varsa bir boyunu denemekte fayda var.

11. Kemal A.

Kemal A. Yeni Üye

18 beni zorluyor derken kadro boyu büyük mü geldi size? 16 kadro boyu M mi oluyor yoksa L mi?
    18 beni zorluyor derken kadro boyu büyük mü geldi size? 16 kadro boyu M mi oluyor yoksa L mi?

12. Ahmet F.ELBİR

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    16 Kadro S beden yani, bana olan aslında mtb alsam sorun olmazdı,

ama şehir bisikletleri erkek modelleri 18 kadrodan başlıyor, çok rahat değilim üstünde şimdilik, belki kullandıkça alışacam

Bu arada L kadrodan kasıt Lady nin kısaltması

1.70 bayan a o bisiklet olur

13. Kemal A.

Kemal A. Yeni Üye

komşumda city sport 50 var erkek modeli ona sordum kadrosu kaç diye bilmiyorum dedi. kadrosunu ölçtüm 45 cm civarı bir uzunluk çıktı. kendisi 1.80 den daha uzun birisi. onu deneyip karar vereyim diyorum. tavsiyeniz için teşekkür ederim.

14. Ahmet F.ELBİR

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bahsettiğiniz modelde çok fark edeceğini zannetmiyorum şunuda bilin
    Her marka ve her modelin kadro geometrisi farklı olduğundan, iki bisiklet aynı marka farklı model bile olsa, hafifte olsa fark eder, bunu da üstüne oturunca anlarsın

15. tamayaytam

tamayaytam Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu bisikleti hepsiburada dan ben de aldım. Aslında eşim için almıştım ama sağlık sorunları nedeniyle ben kullanıyorum çoğunlukla . Boyum 1.76 ve 16 inch kadrolu bu bisikleti kullanırken bir sıkıntı yaşamıyorum. Aralıklarla 20 km yol yapıyorum. Bir ağrı sızı yaşamıyorum. Yalnız bu bisikletten sonra bana bir yol bisikleti lazım olduğunu anladım . Onu da yine hb den aldım. Salcano xrs 800. İş yerime teslim edilmiş akşama bakacağım.

16. Kemal A.

Kemal A. Yeni Üye

bisikleti 2 gün önce servise götürüp kurulum yaptırdım. eve dönerken farkettim ki arka vites 2 den 1 e düşmüyor. 1. vitese hiç bir şekilde gelmiyor. her kademede vites kolları rahat itilip çekilirken 2 den 1 e düşerken kol zor itiliyor. sorunun nerede olabileceğini bilen var mı acaba?

17. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    montaj yapan kişiye götürseydiniz hemen

18. Ahmet F.ELBİR

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende de şöyle bir şey sorun olmuştu , ön aktarıcı 2den 3 e gacur gucur ediordu geçmiyordu ,
    İlk vitesli bisikletim tabi kiralayınca insan çok dikkat etmior bunlara serrvis vites boşluğundan bahsetti birde pedala yüklenmemesi gerektiği,
    vites düşürürken de aynı şey yapılacakmış senin sorunda aynı bnece arka attırıcıda 1 e düşerken bence gene vites boşluğu muhabbbeti dönebilir bi dene