Salcano City Sport Kullanıcı Kulübü

Scudo

-alpemir-

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Salcano
@membranoz
Hayırlı olsun... 2017 modeli de güzelmiş cs40 ın. Yağmurlu havalarda kullanacaksan çamurluk iyi olur. Tura çıkmayacaksan arka bagaja gerek yok bence

• Beğen
Tepkiler: membranoz

HakanAvcı

Üye
Tepki
10
İsim
Hakan
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar hiç dropbar takan var mı? Takmayı düşünüyorum da ne kadar mantıklı olur bilemiyorum.

Tepki
69
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
@Melogram

Aynı sorun bende de oldu. 6 ay sonra gene başladı şimdi.Götürdüğüm bisikletiyle söyledim. Yaşlı biri birşey demedi. Sonra yanlış hatırlamıyorsam arka aktarıcının ordaki bi parçayı değiştirmiş sorunlu dedi. O ses gitmişti. Sinir bozucu birşey. Tam sebebi o mu bilmiyorum. Çözerken benide aydınlatırsanız çok iyi olur.

Birde jant bilgilerini bulamadım üstünde yazmıyor ve internette de yok. 700*28c lastik düşünüyorum. Yüksek ihtimal uyar fakat nasıl olur. Şehir için konforu çok kötümü olur acaba?

• Beğen
Tepkiler: Melogram

Melogram

Üye
Tepki
87
İsim
Melikşah
Bisiklet
Salcano
@tekin17 hocam merhaba. Ben orta göbeği biraz yağladım ve ses kesildi tamamen. Ama şuan sağ-sol gözetmeksizin arada bir nadir bi çıt sesi duyuyorum. Hani metali metale çarpınca çıkan ses gibi. Zincirde bi sıkıntı olabilirmi diye düşünüyorum şuan. İsterseniz bir deneyin orta göbeği biraz yağlamayı. İnşallah çare olur benimki gibi :) eğer yaparsanız sonucuda paylaşırsanız memnun olurum.

Bu arada lastik için şahsi düşüncem konfor açısından verimsiz olur. Hızlanma falan biraz daha iyileşir ama yoldaki en küçük bir taş parçasını bile hissedersiniz. Buda rahatlığı etkiler. Sonuçta şehir bisikleti birazda konforlu olması lazım. Tabi şahsi düşüncem bu:) Eğer denerseniz paylaşırmısınız benimlede. Belki ilerde bende düşünebilirim yorumlarınıza göre. :harika:

HakanAvcı

Üye
Tepki
10
İsim
Hakan
Bisiklet
Salcano
Bisikletimi haki yeşiline boyamayı düşünüyorum, nasıl durur sizce?

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: eren konu

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
@HakanAvcı
Haki yeşil güzel renk ama onun da açığı koyusu oluyor koyu olursa güzel olabilir yani düşük ışıkta siyah aydınlıkta ise haki yeşil...
Orijinal renkleri de gayet güzel.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@tekin17 ben 28C kullanıyorum. Konforda azalma olsa da seri ve hızlı olduğu için benim tercihim 28C...

GFlex

Üye
Tepki
0
İsim
Hakan Ş.
Bir süredir bisiklet bakıyorum fakat City Sport 40V ve City Life 10HD arasında kaldım. Hangisini önerirsiniz veya başka bir önerdiğiniz var mıdır? Bir de City Sport 40 2016 ile 2017 arasında büyük bir fark var mıdır?

AlperYZ

Üye
Tepki
20
İsim
Alper Yz
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar merhaba 2016 model city sport 30 V ile aranıza katıldım, aldığım yerde kutusunda 2016 modeli mevcutmuş uygun fiyata geldi ve internet üzerinden aldım, kadro üzerinde "City Sport S" yazısı var selenin alt aşağısında 20" yazısının üzerinde 30 rakamı yazıyor anlamadığım nokta jantı lastiği herşeyi aynı (Continental country plus, xprohb jant, 27 vites altus) fakat teller özel örüm değil 2016 model bu şekildemiydi yardımcı olabilecek varmı?

• Beğen
Tepkiler: Melogram

Melogram

Üye
Tepki
87
İsim
Melikşah
Bisiklet
Salcano
@AlperYZ hocam öncelikle hayırlı olsun. 2016 city sport s 30 kullanıyorum ve jantlarım özel örüm. Belki her modelde aynı değildir diyeceğim çünkü o konuda pek bilgim yok. Ama güzel alet hiç üzmedi şimdiye kadar. Kazasız belasız güzel günlerde kullanmak dileğiyle. Tekerine taş değmesin inşallah.

• Beğen
Tepkiler: AlperYZ

Y.Kerem

Üye
Tepki
16
İsim
Yusuf Kerem
Bisiklet
Salcano
Bu özel örüm tellerle uzun yolculuk yapan var mı.
önümüzdeki ay ege akdeniz turu düşünüyorum ama jant mevzusu kafama çok takıldı. Ben kiloluyum yükümde ağır olucak topla 135+ kg yolda bırakır mı ?

Melogram

Üye
Tepki
87
İsim
Melikşah
Bisiklet
Salcano
@Y.Kerem hocam selamlar. Yaklaşık 1 senedir kullanıyorum okadar hor kullanmama rağmen akort bozamadım. İçimde kaldı desem yeridir :) yolda bırakacağını sanmıyorum ama genede belli olmaz bu işler diyip şimdiden kazasız belasız sürüşler diliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Y.Kerem
Tepki
65
Bisiklet
Salcano
@Y.Kerem tahmini olarak ben, bisiklet ve sadece arkada yük toplam 130 kg ile yolculuk yaptım bir sorun olmadı 400-500 km yapmışımdır (fabrikadan çıktığı akor ayarıyla 1000km de). Yük yokken ve kendim daha hafifken tel kırdım (fabrikadan çıktığı ayarla 4000km de), kırılan telin yerine yenisi ve tabiki akor ayarı yapıldı yine tel kırdım sadece 1 hafta sonra. dt swiss yeni çember normal örüme geçtim bu çemberle, tayvan malı yeni tel seti ile 1000km olmadan tel kırdım. Bence büyük oranda şans, biraz dikkatli sürüş işin özeti.

Tepki
9
İsim
Taha K.
Bisiklet
Salcano
Ben de city sport 40 almayı düşünüyorum artı eksi yönleri nelerdir city sport 30 ile arasında çok bir fark var mıdır 27 vites ile 24 vites çok fark eder mi ? Maşası nasıldır patika yollara da gireceğim için amortisörlü bir maşa tercih etmek istiyorum. Ve de 178 cm boyundayım bacak boyum 76 cm . 18 ve 20 kadro arasında kaldım . Bisikleti denediğimde 20 kadro vardı ve seleden indiğimde boru ile bacağım arasında 1 parmak mesafe kalıyordu. Sizce 18 kadro mu almalıyım ufak gelir mi ?

Y.Kerem

Üye
Tepki
16
İsim
Yusuf Kerem
Bisiklet
Salcano
@tahakilic58
30 u kullanmadım ama 27 vites kullandım. Bence 24 vites yeterli. Benim boy 177 20 kadro kullanıyorum. 18 ide denedim ikisinide rahat kullanabiliyorum. Ama uzun yolda bence 20 kadro daha iyi.

AlperYZ

Üye
Tepki
20
İsim
Alper Yz
Bisiklet
Salcano
@tahakilic58
Farklı konularda hep 27 vitesin artısının yokuş çıkarken olduğu belirtiliyor, bende city Sport 30 kullanıyorum ve memnunum maşasıda nispeten bozuk yollarda görevini yapıyor ayrıca 18 ve 20 kadro arasında kalırsanız büyük olanı seçmeniz gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: ikemath

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar , ben de 2 aylık City Sport 40 V fren kullanıcısıyım , sanırım alet 2016 model garanti kitapçığından bulduğum kadarıyla ve özel örgü jant telleri mevcut. İlk aldıktan sonra haftasında arka jant ayarının hafif s yaptığını farkedip düzelttirdim 5dk da servisinde.

Alet çok akıcı ve rahat bir kullanım sergiliyor , vites geçişleri yumuşak ve akıcı. Kilitlenebilir suntour maşası açıkken ve kapalıyken çok iyi iş çıkartıyor ben beğendim. İlk zincir bakımını da kendim yaptım , tavsiyem Chain-L zincir yağı alıp bununla doğru uygulama yapın çok farkediyor. Şuradan (link) 10ml almıştım deneme için bir dahakine 50ml alacağım. Youtube 'dan zincir bakım videolarını inceleyin temizlik sonra yağ vs için.

Üzerine birçok komponent aldım , şarjlı alarmlı arka ışık ( Antusi A6) , öne flaşör özellikli şarjlı ışık , kadro üstü çanta (telefon bölmeli) , iç pedli tayt , km sayacı , eldiven , kask, sporcu forması (teri çok iyi dışarı atıyor) vs.

Uzun yolculuk amacım var , arkaya port bagaj ve heybe almayı hedefliyorum.

Turlarımdan 1 - 2 resim de ekleyeyim.

IMG_4913.JPG IMG_5015.JPG