Salcano City Sport Kullanıcı Kulübü

cecer41

Üye
Tepki
1
İsim
cihan
Bisiklet
Diğer
@isocan @Muh26ammed evet şimdi arkadaşlar görüştüm city fun 50 hd olduğunu söyledi fiyat olarak 550 tl istiyor temiz olduğunu ve üzerindeki ekipmanları ile vereceğini söyledi sizce almalı mıyım?

• Beğen
Tepkiler: Muh26ammed
Scudo

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
396
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
@cecer41 fiyat guzel..pazarliginiza bagli hersey.daha asa olurmu bilmem.

Merthannn

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Lapierre
Arkadaşlar merhaba ben geçen hafta cs40 ile aranıza katıldım bısıklet konusunda cok tecrubelı olmadıgım ıcın yardıma ıhtıyacım var mayıs gıbı dinardan salda gölüne gıtmeyı dusunuyorum bunun ıcın cesıtlı hazırlıklar yapıyorum (kondısyon kamp hazırlıgı vs.. ) fakat ozellıkle bısıklet aksesuarları konusunda ( ornegın gidon aydınlatma sele gibi ) bu konulara hakım degılım onerısı olan paylaşabılırse cok sevınırım tesekkur ederım.
NOT: yakın olup turuma arkadaşlık etmek ısteyen olursa cok sevınırım :)

Muh26ammed

Üye
Tepki
12
İsim
Muhammed
Bisiklet
Salcano
@Merthannn merhaba hocam gidon olarak kelebek gidon oneririm. (Forumda konusuda var) bende taktim simdi ise gidon sarginin gelmesini bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Merthannn

Okorkmaz

Üye
Tepki
2
İsim
Korkmaz
Merhaba,
Salcano City Wind 30 kullananlar, bisiklet hakkindaki gorüșleriniz nedir? 2016 modelini tavsiye eder misiniz? 1,450 TL fiyat olarak iyi midir?
Özellik olarak;

• 28" Hydroformed Tubes Alüminyum Kadro
  • Alüminyum maşa
  • Shimano RD-T3000 Acera 27 vites
  • 18" - 20"
  • Chin Haur CH51
  • Sr Suntour XCT 48t/38t/28t krank takımı
  • Shimano M355 hidrolik disk fren sistemi
  • Shimano ACERA SL-M3000
  • Shimano CS-HG31 32t/11t kaset
  • Shimano Altus FD-M371
  • Zoom alüminyum gidon
  • Zoom TDS-D507A Forged Alüminyum Boğaz
  • Zoom C239 alüminyum sele borusu
  • Chin Haur CH-9280TBW
  • Continental Tourıngplus Lastik
  • Salcano Wind Jant Seti

analizepsi

Üye
Tepki
0
İsim
Demhat
Bisiklet
Salcano
Merhabalar. Bende cs 30v ile araniza katılmış bulunmaktayım. Bugün kurulum yapacagimdan dolayı kurulum yaparken nelere dikkat etmem gerektiğini söyler misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Onur Alp İNAN

Aktif Üye
Tepki
121
Bisiklet
Dahon
Arkadaşlar merhaba, City Sport 24 vs kullanıcısıyım. Uzun zaman sonra ilk bisikletim olduğunu söyleyebilirim. (büyüdük adam olduk ya ondan sonra binmeye yeniden başladık.) Bisikletimi yaklaşık 6 yıldır kullanıyorum. Bu arada farklı bisikletlerim de oldu. CS kadrosu bana ağır gelmeye başladı. Bu açıdan sayfayı tam okuyamamak ile birlikte bir iki sayfada düz maşa tavsiyesini gördüm. Üstündeki maşada 2,3 kg fabrika verisi olan bir maşa. Ben maşayı düz maşa yaparak ağırlıktan biraz kazanıp biraz daha rijitlik katmak istedim. Bu konuda düz maşa değişimi yapan iyi yanı kötü yanı nedir ip ucu verebilecek arkadaşlardan yardım beklerim.

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
396
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
@Onur Alp İNAN sabit masali cityfun70 kullaniyorum..daha bisikletim yeni..olsa olsa 500 km gitmisimdir..sehir icinde kullaniyorum..yani bisiklette aradigim sey beni bir yerden bir yere sorunsuz gotursun oldugu icin sabit masadan cok sikayetci degilim..ha amortisorlu masayada binmek kullanmak isterdim kiyaslama yapmak icin..ama ben cok aman aman sikayetci degilim.. 40 hava basili arnavut kaldirimli parke yolda dereye assa inanin 55 km hizla inmisligim var..rahatsizmi rahatsiz ama bu durumdan sikayetci olmadim.ne zaman 25 mmlik lastik alip takarsam ozaman sabit masadan sikayetci olurum heralde..simdilik 38 mm lik lastikle yuvarlanip gidiyorum.
City sportu sabite donustureceginiz masa hi-ten masa olacaksa mevcut masanizdan olsa olsa 1 kilo daha hafif olur..yani asiri bir fark yaratmis olamazsiniz..6 yildir amortusore alisik olan kollariniz ilk etapta sabiti pek sevmeyebilir, alismak biraz zaman alabilir.
Ben kendim denk gelebilirsem yayli oturak alacam olmadi klasik oturakla devam..
Yani kisacasi ben sabit masali bisikletimden memnunum, tamamen kisilerin beklentileriyle alakali bir durum bu..kimisi sabit masada gidona kolunu dahi koymaktan cekinirken, kimiside dag bayir dolasir durur..

Onur Alp İNAN

Aktif Üye
Tepki
121
Bisiklet
Dahon
@isocan görüşlerin için teşekkür ederim. Yol bisikleti tecrübem olmasından dolayı fizyolojik bir sorun düşünmüyorum. Sadece daha atak bir bisiklet istiyorum. Bagajı, çamurluğu, gidonu ile benim için çok kullanılışlı bir bisiklet. Benim katlanır bisikletimin yüklü ağırlığı ile CS nin boş ağırlığı arasında +1,5 kg fark varken, katlanırla 24 km ortalama hızla kullanırken, CS de 21 km ortalamayı geçemiyorum. Bacak aynı, ruble aynı, ayna kol desen CS de seçenek var ama bisiklet gitmiyor. Biraz atak hale sokmak derdindeyim.

Ahmet-E

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Lapierre
Oğlum kullanıyordu.Geçen hafta çaldılar.F/P oranı iyi bir bisikletti.

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
396
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
@Onur Alp İNAN 21 km ortalama bu bisiklet icin bence cok iyi bir deger..ben bile sehir ici 16 17 ortalamayi gecemiyorum..tabi duz yolda biraz yukselir 20 olursa ben sevincten havalara ucarim..bisikletin gitmemesi konusunda haklisiniz..akici bir bisiklet degiller salcano sehir gurubu..kadro geometrisindenmidir, yoksa bizden kaynaklimidir bilmem..benim bisikletin jant gobekleri quando marka pek akici degiler klasik bir gobek..sizin bisiklette daha iyi gobekler var diye biliyorum, birde lastik degistirerek bir nebze olsada hiziniz artabilir, jant tahminim 19 mm olsa gerek, bu janta
28 mmlik yol lastigi kullanabilirsiniz, 25 mm de takilabilecegini dusunuyorum, fakat bu isin ehili kisiler onermiyorlar.sahsen bir ara kendi bisikletimde 25 mm lik lastigi deneyecegim.
Hatta kullanacagim.

ohalilzade

Üye
Tepki
8
İsim
Orhan H.
Bisiklet
Kron
arkadaslar herkese selamlar
04 nisan 2017 tarihinde salcanom calindi
Calindigi yer istanbul cevahir avm nin bisiklet parkinda zinciri kesilerek calindi.

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
@Onur Alp İNAN
@isocan

Bisiklet gerçekten gitmiyor. Hiçbir sürtünme olmamasına rağmen çok hantal gerçekten. İlk aldığım gün hayret ettim nasıl bu kadar hantal olur diye. Benim dağ bisikletim bile bundan daha az yorucu ve daha atak bir bisiklet. Bunun haricinde güzel bir tur bisikleti. (SCS 10 HD)

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
396
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
@turac000 cs10 hd daha iyi donanimlara sahip, yani gidememesinin bir nedeni olmali. ha tabikide harika akicilik olmaz, ben cf70 in akiciligi konusunda sikayetci degilim neden derseniz cunku akicilik beklemek yanlis olurda o yuzden..kismen akici diyebilirim..yetiyo bana yani..yolada gidiyorum sehirici ulasimida sagliyorum.alistikca basardikca bacaklar gelistikce dahada iyi giderim bununla.

Tepki
1
İsim
Alican
Bisiklet
Salcano
Merhaba1 hafta önce salcano city sport 20 hd aldım alsesuar almayı düşünüyorum önceliğim ön ışık yani fenerde olabilir ne onerebilirsiniz

Bisikletim bu tercihim nasıl olmuş ?

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Serdal Apardım
Tepki
69
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
Aksesuar olarak aliexpress gayet uygun. Ön ışıklar arka ışık ve 2.5 inc olsa gerek kilometre sayacı hepsi 15 dolar. Işıklar 3 mod arka ışık lazer+led kilometre sayacı mükemmel diyebilirim ışıklı elçiğin yanına kontrol tuşu koyuyorsun çok kullanışlı ışıklı ekran zaten. Tr sadece bu özellikte sayaca 70 tl verirsin zaten.
Resimde sayaç takılı değil ama :)
Ayrıca ön amortisör ve zincir kadro koruyucu da tavsiye ederim. Toz yağmur için çok kullanışlı zincir olayı da malum. Onlarda 1 er dolar :)
DSC_0027.JPG

• Beğen
Tepkiler: Groims

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
' Şehir- Tur Bisikletlerimizin Fotoğrafları ' kısmında da paylaşmıştım ama burada da bulunsun istedim. Salcano City Sport 40 bisiklerimle 4 yılı devirdik. Hiç sorun çıkarmadı, yolda bırakmadı Maşallah. Zaman içinde ufak değişiklikler de yaptık. Fiyat-performans olarak başarılı ve rahat IMAG0647.jpg IMAG0638.jpg bir bisikletti, severek kullandım. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

Tepki
69
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
DSC_0020.JPG
Lastiklerin hali bu sizce değişme vakti gelmiş mi? 2 sene doldu tahmini 1500 km olmuştur. 2. El aldım ben km 850 kullandım. Hiç patlamadı maşallah. Fakat bir kere asfalta düz fren yaparken hafif kaydı. Korkum kayması zaten. Asfaltta dönüşlerde tedirginim. Çok yumuşak dış yüzeyi sıcakta daha da yumuşuyor. Rubena 3 mm zırhlılar var onu düşünüyorum fikriniz nedir?
Ama bu orjinlindeki aynı ebatta almak istiyorum. Ebatı ne bu lastiklerin acaba?

Dosyalar