Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano city sport 40

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında tufan güzel tarafından paylaşıldı.

1. tufan güzel

tufan güzel Yeni Üye

Seviye:
    İlk önce buradan salcanoyu kınıyorum arka vites artırıcı kargoda kırık geldi ve aradığımda bizim sorunumuz değil gibi fantastik bir cevap geldi hadi neyse dedim ve kendi bir sıfır arka artırıcı aldım.Tabi bisiklette sorunlar bitmiyor akort bozuk geldi vites 8 ze takınca ön artırıcıya zincir sürtüyor.Bu bisikleti sadece kurtuluş mecidiyeköy arası işe gidip gelmek için aldım aslında almak istediğim bir yol bisikleti idi ama daha son anda bunu aldım neden aldığımıda bilmiyorum suan açıkcası suan bisikleti full bakıma sokcam çünkü bisikletin her yeri sorun bu bisikleti kullanan forum üyelerimiz yorumlarını yazarsa sevinirim suan bisikletten soğumuş durumdayım bir ara sokaktan birine vermeyi bile düşündüm belki sorunlar bakımdan sonra gider ve bisiklet beni yormadan hızlana bilir bilmiyorum ama suan hızlanması için ecel terleri döküyorum 30 km yukarısı yapamıyor eğim aşağı değerli yorumlarınızı eksik etmesseniz ona göre bir bakıma sokcam bisikleti.

2. Atakan Y

Atakan Y Aktif Üye

Seviye:
    Vitesi 8e takmak nedir ben onu çözemedim?? Birde yeni bisikletin jank akorununun bozulması anormal bir durum değil

3. tufan güzel

tufan güzel Yeni Üye

Seviye:
    şöyle açıklayım daha net olur 8. viteste zincir ön artırıcıya sürtüyor 2. si anormal değil demişsinizya kutudan çıkan jantlar bildiğimiz yumurta gibi idi sıfır bisiklet alıp bir günde 300 tl masraf ettim daha diyecek söz bulamıyorum halada sorun üzerine sorun

4. Atakan Y

Atakan Y Aktif Üye

Seviye:
    Hangi siteden aldınız? Birde 8.vites kavramını anlamadım arka kaçta ön kaçta onuda söylerseniz :D

5. Kurtuluş E.

Kurtuluş E. Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat K. E.
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Neden cebinizden verdiniz ki? Siz kargodan parçası kırık bisiklet teslim almışsınız; firma bizle ilgisi yok gibi birşey diyemez, en kötü tüketici mahkemesinde hakkınızı arayın derim naçizane.

Başka bir başlıkta bir arkadaş yine Salcano almış, maşa kargoda kırık gelmiş ve firma anında yenisini göndermiş. Seçtiğiniz model oldukça iyi ama işin peşini bırakmayın bence.

6. Gökhan Kuş

Gökhan Kuş Çavuş

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Selamlar bende salcano kullanıcısıyım fakat gidip kendim görerek binip deneyerek aldım ve bütün ayarlarını bedavaya ayarlattim bozuldu kagithaneden sirkeciye gittim bi daha ayarlattim ve kuruş para vermedim size tavsiyem cebinizden para vermeden önce direk koşulsuz iade etseydiniz. Ayrıca kargo firmaları bu tarz malzemelere çok nazik davranıyorlar o durum da cabasi. Malzeme olarak salcano zayıf zaten servisteki ustalar benim bildiğim bilginin yarısına bile sahip degiller. Deneme yanılma yolu ile bisiklet topluyor veya tamir ediyorlar. Mesela ben uzun süredir motorsiklet kullanıyorum motorsiklette kural şudur garanti kapsamında bile olsa iyi usta bulunur kim takar garantiyi deyip malzeme emanet edilir. Zaten garantide de para alıyorlar bi kaç bakımdan sonra yok bunu salcano karsilamiyor yok cebimden veriyorum parasını filan tarzı muhabbetler dönüyor. İnternet alışverişi ise müşteri hizmetlerini ara iade koşullarını öğren belki de geç kalmamissindir.

7. MertAG

MertAG TamBirTroll

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Valla bende internetten kron aldım gittim bilerek şubede aldım orda açtım sorun falan olursa rapor tutturayım diye bisiklet güzelde sizdeki talihsizlik olmuş bence..

8. serdar öztürk

serdar öztürk Yeni Üye

Seviye:
    keşke kolisini açmadan serviste kurulum yaptırsaydınız.
    Bende yeni bitane cityfun60 aldım servise götürdüm akort ayarlarını yaptı her şeyi düzenledi iyice sıkılması gereken yerleri sıktı bana teslim etti.
    ümraniyedeki AVŞAR BİSİKLETE gitmiştim HAKAN BEY sahibi çok alakalı ve ilgilenen birisi. bence biraz boşa para harcayıp keyfini kaçırmışsın.
    keşke bürokrasiyi izleseydin.

9. fatihözüdoğru

fatihözüdoğru Kıdemli Üye

Seviye:
    Banada Kron vitesleri sorunlu halde geldi şimdi devam ediyor, kendi imkanımızla yapalım dedik , sonuç 3 vitese kol dönmüyor, 2 ye taktığımda 3 e takmış, 1 re taktığımdada 2 ye takmış oluyorum:) , 1 hiç çalışmıyor böyle devam ediyorum. Alıştım bende bu vites düzenine artık.

10. Tayfun Sezer

Tayfun Sezer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben mecbur değilsem bu tür şeyleri internetten almam.Ben de Salcano Cityfun 50 HD kullanıyorum.Hiçbir sorun yaşamadım Alırken de bayiye gittim kullandım öyle aldım.Hatta siyah renk olanı vardı fakat kurulu değildi.Sırf kurulu değil diye almadım.Vitesin sürtmesi (belki frenleriniz de sürtüyor,jant akordu bozuk diyorsunuz) ayarla kolayca düzelecek sorunlar.Sizinkisi biraz şanssızlık olmuş.Umarım en kısa zamanda sorununuz hallolur.

11. K. Aydın

K. Aydın Aktif Üye

Seviye:
    Ben de city fun 60 sahibiyim. İnternetten aldım. Kuruluma 25 TL para istediler. Her zaman gittiğim bisikletçi abimle biraz tartışınca diğer şubesinde yine aynı parayı vererek kurdurdum :) Çünkü diğer dükkanlara hiç güvenim yok.

Neyse bende de sele kayıyordu, ön dişli 2 ye geçmiyordu. İlk gittiğim yere götürdüm tekrar seleyi sıktılar epey hoş şimdi de kendim boyuyla oynayamıyorum ama problem yok. Ama ön dişli de hala sıkıntı var. Önce yaptılar bu sefer 1'e indirmede sıkıntı oldu. Şimdi tekrar yaptılar. Eh iyi ama bazen yine 2 'ye geçmiyor. Hız olarak yokuş aşağıya yolda boşa dönüyor ayaklarım çıktığı hız 30 km/sa. Ben yaza doğru sağlam bişi alıcam. Bisikletçi demişti zaten bu seni kesmez adam akıllı bir şey al diye. Bisikleti sever miyim sevmez miyim emin olamadım. Şu an bisiklet sürmeyi çok seviyorum. Yaza kadar para ayarlayabilirsem 2-3 bine kadar çıkabilirim yani o derece.

12. Ömer Çolak

Ömer Çolak Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    1.Sıfır ürünler fabrikadan paketlenir ve öyle gelir.
    2.Kargodan kutunun dışı sağlam diye teslim almış olsanız bile kurulum yetkili serviste yapılmalı ki gelen üründe arıza var isr kayıt altına alınıp fabrikadan garanti kapsamında tedarik edilsin.
    3.Serviste kurulumu yapılan bisikletin bazı aksaklıkları kullanım esnasında ortaya çıkabilir.
    4.Bunlar için servise (yetkili olan kurulum yaptırdığınız) uğradığınızda problem çıkarmazlar.
    5.Kaldıki ücretsiz olan 20.gün bakımı vites, fren, akort gibi aksaklıklar giderilsin diye var.

Yukarıdaki işlem adımlarına riayet etmiş iseniz siz haklısınız. Yoksa boşuna markayı karalamayın.

Bende aynı bisikleti 3 aydan beridir sorunsuz kullanıyorum.

Herkese Hayırlı bayramlar, kazasız pedallar...

13. MertAG

MertAG TamBirTroll

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bedava kurulum kuponu çıkmıyormuydu salcanoda ?

14. Batuhan Yıldız

Batuhan Yıldız Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    4 aydır City sport 40 kullanıcısıyım şu ana kadar bisikletin hiç bir problemini görmedim gayet iyi, sizin şansınıza böyle bir şey denk gelmiş galiba

15. Tayfun Sezer

Tayfun Sezer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yukarıda anlatılan arızalar bence her bisiklet kullanan bireyin giderebileceği ve nasıl yapıldığını öğrenebileceği şeyler (Vites ve fren ayarı gibi).Kaldı ki internetten alınan 3-5 bin tl lik bisiklette de aynı sıkıntılar başımıza gelebilir.

16. tufan güzel

tufan güzel Yeni Üye

Seviye:
    Saygılı arkadaşlarım cevaplarınız için çok teşekkür ederim markayı karalamıyorum yanlış anlamayın sadece servisinde çalışan kişileri yargılıyorum kururulumu ben yaptığım için periyodik bakımdan yararlanamadım bir kaç sıkıntıları var o yüzden suan bisikletin 1 2 parça değişiminden sonra kendine gelecek gibi duruyor.Kurulumu ben yapmasaydım bu olaylar başıma gelmezdi ama sorun çıkmaz diye düşündüm vites sisteminde ve selesinde sıkıntılar var onlarıda halletimi inşallah kendine gelir.Bu arada hayırlı bayramlar.

17. Tayfun Sezer

Tayfun Sezer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Servis konusunda çok haklısın.Nedense bazı markalar satış sonrası servislere hiç önem vermiyor.Eğitim zaten hak getire.

18. Gökhan Kuş

Gökhan Kuş Çavuş

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aynen marka karalama durumu yok ortada abartmayin olayı fakat şu gerçek salcano servislerinin çoğu kesinlikle iyi derecede bilgiye sahip değiller adamlar rulmanlı göbek ile kaset göbek arasındaki farkı ayırt edemiyorlar daha ne olsun her neyse yanlışla başlamış bir durum prosedür lere uyulmamis anlaşılan geçmiş olsun bir dahaki canavarinizi seçerek alin bence