Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano City Sport 40 Yorumlarınızı Merak Ediyorum!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Kamil Soylu tarafından paylaşıldı.

1. Kamil Soylu

Kamil Soylu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar öncelikle sağlıklı, keyifli günler diliyorum. Dün Salcano City Sport 40 Modelini beğendim ve tanıdığım olan bisikletciye getirmesi için bir miktar kapora verdim. Bisikleti görmeden binmeden denemeden almaya karar verdim ama insanın içinde sürekli bir şüphe oluyor. Sizce nasıl bir bisiklet. İşe gidip gelmek ve kısa gezintiler için şehirde kullanmayı düşünüyorum. Benim boyum 1.82 civarında sizce boyuma uygun bir bisiklet olur mu? Yaşadığım şehrin küçük olması sebebi ile Aynı fiyata Salcanodan daha güzel bir bisiklet bulma imkanım olmadı. Ne dersinsiniz doğru seçim mi?

2. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İyi hoş da, hangi kadro boyunu seçtiniz? 30-40-50; bunların hepsinin farklı kadro seçenekleri var. Siz sadece kendi boyunuzu yazmışsınız.

Bu arada düzelteyim; "kapora" diye bir şey yok. "Kaparo" olacak o.

3. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  4. Kamil Soylu

Kamil Soylu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kardeş anladıktan sonra ha kapora kaparo burda türkçe dersi mi veriliyor yoksa bisikletlerle ilgili mi konuşuluyor. Ben herhangi bir kadro boyutu söylemedim ama hangisini sipariş edeyim?

5. Kamil Soylu

Kamil Soylu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    slm arkadaşlar bana fikir verecek kimse yok mu? Az önce bisikletci ile konuştum boyum 1,83 18" bisiklet varmış ellerinde. Sizce nasıl olur?

6. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bir önceki mesajımda bunun cevabını verdim aslında. :)

7. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Dikkat ettiyseniz öncelikle yardımcı olmaya çalışıyorum. Başkası da olmaya çalışıyor ama siz pek umursamıyorsunuz, kafanızdakileri sorup geçiyorsunuz. Forumu karıştırın biraz, daha iyi olur başlangıç için.

Emre Sertkaya ve zanaatkar bunu beğendi.
  8. Kamil Soylu

Kamil Soylu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Anladım ki ben biisklet işinden hiç bir şey anlamıyorum. En iyisi görsel olarak beğenip alıp bineyim :)

9. yusuf tunçer

yusuf tunçer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bisiklet seçiminiz gayet doğru tam kullanım amacınıza göre seçmişsiniz keyifle ve uzun süre sizi idare edecektir fakat 20 inc den aşağı olmaması lazım boyunuza göre

10. Kamil Soylu

Kamil Soylu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yorumunuz için çok teşekkür ederim. satıcı ile görüştüm 20" yokmuş mecburen 18 kabul ettim. çok sıkıntı olur mu ki?

11. oğuz çetinkaya

oğuz çetinkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Selamlar bisiklet seçimi hiç bir zaman kolay olmadı. Bisikletler alındıktan sonra bile acaba şu daha mı iyi olurdu diye sorular hep sorulur. Bununla birlikte ben de yaptığım araştırmalardan sonra belirlediğim bütçe ile salcano city sport 40 aldım yaklaşık 10 gün önce. Daha önceden bianchi scorpion vardı. Hem yokuş performansı hem düz yolda gidiş hem sessizlik açısından belirgin fark var diyebilirim. Zaten bu iki bisikletin kategorileri de farklı. Bence bu fiyatlarda alınabilecek en iyi bisiklet. Sadece eğer tamamen düzgün yollarda kullanacaksanız ön maşası sabit olan vitesi 24 altus değil de 21 tourney olan salcano city sport 60 ı da önerebilirim. En az 1-1.5 kilo hafif olur gibi. Ancak salcano city sport 40 da 14 kilonun üzerinde değil. Bu bisikleti Pendik'te bir bisikletçiden 715 'e aldım. Peşinde 790 liralık liste fiyatı olan bisikleti rahatlıkla 710 civarlarında alabilirsin. Resim eklemeyi öğrendiğimde bu başlık altına resim eklerim. İsteyene mail olarak resimleri göderebilirim. Boyum 1.74 kadro boyu 18 olan bisiklet çok hafif iri geldi diyebilirim. Sizin boyunuza göre 18 kadronun limitler dahilinde uygun olabileceği görüşündeyim. Yine de bisikleti almadan önce uygun sele yüksekliğini ayarlayıp sele borusunun yükselme limitinin üzerine çıkarmanız gerekirse 20 kadro daha uygun olacak demek olur bu vaziyette. Selamlar..

12. Kamil Soylu

Kamil Soylu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    çok teşekkür ederim Allah razı olsun içimi rahatlattınız :)

13. Ahmet Keçeci

Ahmet Keçeci Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yeni konu açıp forumda kirlilik yaratmak istemedim arama bölümüne "city sport 40" yazıp gözüme kestirdiğim konulardan birine girdim.
    Sorum şu olacak Ankara'dan konyaya gideceğim gelecek hafta. Konyadaki bir bisikletçiyi arayıp olabilecek fiyatı sordum. nakitte 800, taksitle 850 tl'ye verebileceklerini söyledi. Yani taksite bir indirim söz konusu değil. İnternette ararken N11'de indirim çekleriyle taksitli (9 taksit) 794 TL'ye gelecek şekilde buldum. Diyelim ki ben internetten sipariş ettim gelen bisiklette sıkıntı çıktı, buradaki servis en küçük bir sorunu dahi halletmek zorunda değil mi sonuçta kapalı kutuda gelecek bisiklet. Mağaza n11.com üzerinde yıldız mağaza konumunda. Bildiğim kadarıyla bu etiketi sorunsuz ve çok sayıda satış yapan mağazalar alıyor(bundan tam emin değilim.)

Taksitli almak benim işime gelecek, 9 taksit de benim için ilaç gibi olur. Sizce aradaki 55 TL farkı verip Konya'daki bir mağazadan taksitle almak mı yoksa internet üzerinden alıp, götürüp servise kurdurtmak mı? İnternetten sık alışveriş yapan biriyim ama konu bisiklet olunca niyeyse kararsız kaldım :)