Salcano City Sport 40 mı? Kron Tourer 24 mü? Carraro Sportive 224 mü?

Scudo

Çağlar İLİ

Aktif Üye
Tepki
43
Bisiklet
Giant
bende bu bisikletler arasında kaldım. Arada bir de sedona 311 aklıma takıldı ama bu yorumlara bakınca Carraro gibi duruyor. Bende Carraro alabilirim.

Murat YIL

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Carraro
Emrah Bey inanılmaz doğru bir tespitte bulunmuş. Ben 15 yıldır spordan uzak 120 kg'lık bir adamım. Artık gençleşelim diye düşünüp bisikletli olmaya karar verdim. Daha bisikletimi alalı 1 hafta oldu ( her gün biniyorum Carraro 225 ) ve toplamda 100 km yol yaptım. Acemi, cahil, çaylak ne derseniz deyin bana bisiklet konusunda haklısınız ama ben bile şu dakika imkan olsa ona, buna, şuna saldıracağım :)
Bu kadar çabuk bir takıntı yapabileceğini tahmin etmezdim. Muhtemelen en sağlıklı bağımlılık bu olsa gerek.

@Emrah ONAN

Tepki
4
Bisiklet
Salcano
Sonunda City Sport 30 aldım hayırlı olur inş. çok güzel bir bisiklet ama kırmızı rengine alışmam biraz zaman alacak.
Fiyat: 775 TL 6 taksit Sizce uygun mu almışım?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hayırlı olsun. Ben de cs 40 kullanıcısıyım ve alırken 2 ay kadar araştırma yaptım forumlara falan baktım okudum nitekim cs 40 almaya karar verdim ve bisikletim hakkında bi şikayetim veya pişmanlığım yok. Şehirlerarası olarak bursa-çanakkele turu yaptım(400km) hiç bir arıza çıkartmadı onun dışında kısa olarak 40-80 km'lik turlar yaptım onlar da da bi arıza çıkarmadı belki de şans bilemiyorum ama tekerim bile patlamadı(bisiklet 1200 km'de).
Bi kaç öneride de bulunayım jant akord ayarını bisiklet 500-600km'ye falan gelince götürüp yaptır, bakımlarını aksatma bi de yol falan bozuksa amortisörü kapatma ve ara ara kontrol edip pedal, gidon, göbek gibi yerleri sık. Tabi bunların nasıl sıkılıcağına internetten bakarak yap bazı yerlerin sert sıkılmaması lazım.
İyi pedallamalar :)

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@ahmetnusret

bir konuda o kırmızı rengini biz de görelim bol bol fotoğraflarıyla :)

• Beğen
Tepkiler: ahmetnusret
Tepki
1
Ben 4 aydır Kron Sportourer 24vs modelini kullanıyorum 2100 km yol yaptım uzun yollarda da kullandım çok memnunun arkadaşlarım Salcano City Sport 40 ve 50 modellerini almışlardı. Şimdi o arkadaşlarım Salcanoları satıp Kron alıyor neden mi hemen söyleyeyim bir kere Kron un akıcılığı daha fazla sadece benim bisiklete özgü birşey mi bilmiyorum başka Kron bisiklet kullanmadım ama bir kaç çeşit Salcano kullandım onunla kıyaslıyorum bir de pedal çevirirken Kron ayaklarınızı daha az yoruyor. Salcano nun tek bir artısı var bana göre maşada kullanılan amortisor daha kaliteli. Bir de kalabalık turlalara da katıldım sadece salcono ile değil bir çok kaliteli marka bisikletle de karşılaştırmam oldu. Yine üstüne basa basa söylüyorum belki benim bisiklete özgü birşeydir başka kron kullanmadım hiç birşey de değişiklik yapmadım. Kalabalık turlarda Merida, Whistle, Trek, Scott, Sedona, Giant yani bildiğiniz iyi markalar vardı nedense yokuş aşağı saldığımızda benim Kron Sportourer 24vs modeli pedal çevirmeden diğer arkadaşları geçiyordum. Diğer arkadaşlar önümde pedal çevirmelerine rağmen geçiyordum.Karar vermek size kalmış ben kullanarak gördüğüm şeyleri yazdım.

• Beğen
Tepkiler: gok
Tepki
4
Bisiklet
Salcano
Vay be. Tam 3 yıl sonra bisikletle ilgili bi kaç konuya bakmak için foruma girince, unuttuğum bu başlık aklıma geldi ve ne yalan söyleyeyim duygulandım. Bu mesajı yazdığım zamanlar yeni bir bisiklet almak beni çok heyecanlandırmıştı ve çok önemli(!) bir karar vermem gerekiyordu. İlk kez bir foruma üye olmuştum ve yazmıştım. Şimdi ikinci defa yeniden yazıyorum. Hala aynı bisikleti kullanıyorum ve ufak tefek sorunları olsa da gayet memnunum.

Bu yazıyı okuyan var mıdır bilmiyorum ama yeni bisiklet alacaklara tavsiyem bunun gibi seçeneklerde kararsız kalınca içimize sinen birini alın küçük donanım farkları o kadar önemli değil önemli olan severek kullanmak biraz da bakım. ;)

Dosyalar

freedom00

Üye
Tepki
0
İsim
Lütfi
@ahmetnusret

@ahmetnusret

@ahmetnusret
Bende yeni bisiklet almayı düşünüyorum.Suan bende kadar veremedim.Salcano cs 30-cs 40 ve carraro 224 modelleri seceneklerim arasında.Nasıl salcano cs 30 dan memnunmusunuz yolda performansı nasıl.Ve yaşadığınız sorunlar can sıkıcı değildir inşallah.

Tepki
4
Bisiklet
Salcano
@freedom00 Bisikletten memnunum bakımları duzenli yapmasam da sorun çıkarmıypr falat carraro daha stabil ve sağlam olabilir arkadasım carraro 225 aldı bazı donanımları cs30dan daha dusuk olsa da daha sorunsuz ve seessiz olduğunu dusunuyorum.

freedom00

Üye
Tepki
0
İsim
Lütfi
@ahmetnusret
Verdiginiz bilgiler için tesekkur ederim.Sağlıklı, pedallı günler dilerim.. :)