Salcano City Sport 30

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Yapmasi gereken cok sey vardi ama yapmamis sanirim yada yapmak icin aletleri yokdu (tabiki aletleri yoksa bu tür bisikletleride ellememesi gerikiyor). Ilk önce sizin ölcülerinizi almasi lazimdi (bunun icin özel ölcü alma aleti vardir) ve ölcülere göre bilgisayardan geometrie ölcüsünü cikarmasi lazimdi. Cikan ölcülere göre mesela hangi gidon bogazi size uygun (mesela kac derece, kac mm), gidon bogazi ile sele arasi nekadar olacak, sele nekadar ileri geri alinacak vs.vs.vs... ve tüm vidalari tork anahtari ile NM derecesine göre sıkması lazimdi (yeni bisikletlerde tüm ayarlar tamam degildir mesela gevsek olan vidalar vardir, lastik havasi, vites ayari fren ayari gibi seyler. kafanizi agritdiysam kusura bakmayin ama bunlarin yapilmai önce hayat güvencesi icn ve saglik icin önemlidir. mesela yanlis sele ayari gidon bogaz ayari beliniz icin iyi olmaz, bisikletin kullanisi rahat olmaz vs.vs....

Scudo

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
@murat cömez
Bilgilenmek güzel. Vidalar konusunda gevşek olduğunu okuyorum kimi yerlerde. Ama sadece gidon, sele, tekerlek oturtulup biraz hava basılıp vitesine de azıcık bakılıp toplanması tamamlandı. Selenin ölçüsüzce takılması ilk günlerde fena ağrılara sebep oldu ta ki kendim yükseltene kadar. Onun dışında yapılabilecek diğer şeyler hakkında bilgim yok idi maalesef.

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
güle güle kullanın hayırlı olsun keyifli sürüşler....

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
@Buğra Kaan
Teşekkürler.

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Sonunda turlara başladım...

(link)

osman922

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Nishiki
bu bisikletin kadrosu nedense çok hoşuma gidiyo :) kazasız sürüşler dilerim ancak gözüme çarpan selenin çok çok alçak oluşu..

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
@mustafa burak
Tesekkurler.

@onur9209
Bir diger tercihim Sedona 301'I gordukten sonra gercekten kadrosuyla guzel bir bisiklet sahibi oldugumu anladim. Seleyi topugu pedala koyup ayarladim ama alcak gibi bir his uyandiriyor kullanirken. Cunku bazi anlarda kaseyi yukari dogru cikarmayi istedim. :D Size neden cok cok alcak gorundu peki?

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
@evren ılgazlı
Tesekkürler.