Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano City Sport 30

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında zanaatkar tarafından paylaşıldı.

1. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhabalar,

Uzun zamandır fırsat bulup fotoğrafları koyamadım, şimdilik sizlerle ilk günlerde çektiğim fotoğrafları paylaşacağım. Kargoyla gelen bisikletler içinde örnek teşkil eder. :)

Ama öncesinde kısaca kendimden bahsedeceğim;

İlk olarak 2010 yılında bisiklet alma fikri oluştu ve sizlerin arasına katıldım:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=61166

Sonrasında bisiklet tavsiye isteklerine devam ettim:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=102088
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=102872
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=113019

Ve en sonunda bu sene şu başlık ile alacağım bisiklete karar verdim:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=113178

İşte karşınızda bisikletimin ambalajından yola çıkana dek hazırlanışı:

MustafaNR ve gok bunu beğendi.
  2. Y.YILDIRIM

Y.YILDIRIM Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güzel bisiklet HOCAM.Kullandığınız kadarıyla bize izlenimlerinizi yazarsanız seviniriz.

3. oğuz çetinkaya

oğuz çetinkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Hayırlı olsun kazasız belasız pol pedallamalar. Ben de bindiğimde bir 10 km yapmadan kesmiyor , pek inmek istemiyorsunuz yani. Orta uzun turlara çıkmak istediğinde seleyi biraz yükseltip gidon açı ayarını 10 derece civarlarına ayarlarsan tura daha uygun hale geliyor. Açı değerleri gidon yan tarafında yazıyor ayar anahtarı gidon yanında değil ön lastiğe , yola bakan tarafta, sana bakan tarafın tam zıttında. Düşük hızda etrafı izlemek istersen tam tersini yapabilirsin. Yaklaşık bir aydır olan izlenimimde belirgin herhangibir olumsuzluğa rastlamadım. İnşallah hiç birimiz rastlamaz. Tekrar hayırlı olsun.

4. EMRE GEGER

EMRE GEGER Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    öncelikle hayırlı olsun jant göbek seti srammı yoksa shımano mu hayırlı olsun iyi pedallamalar

5. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hayırlı olsun ben de beyaz turuncu olanını aldım. forumda bu aralar salcano'ya pek iyi gözle bakmıyorlar ama bütçemize göre bu uygun düştü. yaklaşık iki haftadır kullanıyorum, gayet memnunum. nazar değmesin :) son bisikletimin 20 sene önceki bmx olduğunu düşünürsek sport 30 şu an bana ferrari gibi geliyor :)

6. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben yıllar önce pinokyo bisiklete biniyordum, ilk kez gerçek bir bisiklete binmeye başladım. Kullanımı çok keyif verici lakin başlangıçta epeyce sorun yaşadım, bunları da paylaşacağım ilerleyen günlerde.

Teşekkürler. Öncelikle ben olumsuzluklara başlangıçta rastladım. Ama dediğiniz gibi inmek istemiyor insan, neredeyse her işime bisikleti koşar oldum. :) Sele fotoğraflardaki gibi değil şu an, olması gereken yüksekliğe çıkardım ama gidon ile hiç oynamadım. Duruma göre değişiklik yapılabilir.

Teşekkürler. Web sitesindeki jant göbeği hanesi boş. Bu soruya nasıl cevap versem bilemedim ama shimanodur sanırım.

Teşekkürler. Bana siyahı denk geldi banttan. :) Bende aldıktan sonra epeyce olumsuz şeyler gördüm, benim başıma da geldi olumsuzluklar ama keyfini sürünce unuttum. Benimki de daha 2-3 haftalık kullanıldı.

7. kadir özsunar

kadir özsunar Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Öncelikle hayırlı olsun diyorum nice kazasız yollara... Benim birkaç sorum olacak bende internetten bisiklet almayı planlıyorum nasıl hangi siteden aldığını ne gibi kolaylıklar ve ne gibi zorluklar yaşadın ödemeyi nasıl yaptın bunları anlatırsan bilgilenmiş olacağım. Şimdiden teşekkürler..

8. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Teşekkürler. Ben bisikletçilere karşı bir soğukluk hissettiğim için her zaman alışveriş yaptığım yerden (hepsiburada.com) aldım. 12 taksit ve ücretsiz kargo seçenekleriyle fabrika çıkışlı ve orjinal ambalajıyla beraber kapıma kadar geldi. Salcano tercih etmemin nedenlerinden biri de hepsiburada.com'da başka markaların pek satışı olmadığından ötürü. Tabi fabrika çıkışlı olması sebebiyle kurulumdan sonra bazı aksaklıklar yaşadım. Pedal bir süre boşa döndü ama yetkili servisin ufak bir dokunuşuyla sorun giderildi. Şimdilik sorun yok bakalım.

9. oğuz çetinkaya

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    İnternetten bisiklet almanın bazı dezavantajları var maalesef . Ama bisikletçiden alınca hele bisikletçiniz etrafında bilinen biri ise firma ile direkt kendi görüşüp sizi olaya müdahil etmeden kendi halledebiliyor.

10. oğuz çetinkaya

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Emre geger bey jant göbeği bendeki city sport 40 ınki shimano. Açtığım konudaki resimlerde var. http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=115007 2012 hidrolik disk frenli city sport 27 lerde sram var bildiğim kadarı ile. Ama 2013 onun muadili city sport 10 daki jant göbeğini ya da 20-30 daki modeli bilmiyorum.

11. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Renktaş bisikletlerimiz olmuş Oğuz bey. :)

12. oğuz çetinkaya

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Gerçekten öyle İbrahim bey. Başta bu renk çok da çekici gelmemişti ama sonraları city sport serisinin en beğendiğim renklerinden oldu diyebilirim. Daha önce edindiğim eldiven ve kask da kırmızı siyah olunca sanki ısmarlama olmuş gibi takım oldular.

13. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben pek takılmadım rengine, beyaz gelecek sanıyordum ilk başlarda, sonra belli olmuyor dediler ve bu geldi. Zaten A'dan Z'ye herşeyi siyah alırım ben. :) Eldivenleri de kırmızı siyah aldım fakat kask alamadım henüz.

14. oğuz çetinkaya

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Bisikleti bisikletçiden alın diyorum ama kaskı alırsanız internetten alın derim. Bisikletçilerde 85-90 lira olan bir kask internette 50-55 lira

15. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Nihayet görebildik bisikletinizi İbrahim Bey. :D Umarım bir daha sıkıntı yaşamazsınız, uzun turları dize getirirsiniz. Mat renklerin de çok albenili olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Çok alımlı oluyor hangi renk olursa olsun. Bol pedallı günler. :)

16. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Teşekkürler gaza getirdiğiniz için. :D Asıl konu yaşadıklarımı anlatacağım konu olacak lakin bunun içinde gaza gerek olacak sanırım. :D

17. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    O zaman forumdaki Salcano konularını okuyun İbrahim Bey. Cyclocross türden tutun da, MTB'ye kadar, Salcano ile sorun yaşayanlarla dolu her yer. :D

18. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisikletcilere guvenemedim, dusuncelerini degistirmeye calisiyorlar. O yuzden netten almak uygun oldu. Kaski ise netten almaya cekiniyorum denemeden olmaz diye dusunuyorum. Ama fiyat konusu dogru.

Pekala su an gaza geldim bile. :D

19. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Biskletiniz güzel görünüyor hayirli ugurlu olsu, güle güle kullanin allah kaza bla vermesin.

Biskletciler konusunda size katiliyorum ama her bisikletci anlatdiginiz gibi degil, yanliz sizin bisikleti toplayan bisikletciyi fotoraflarda görünce dogru dürüst bir bisikletci olmadigini saniyorum. Tamirhanedeki donanimi hic konuya katmadan bir bisikletin yerde toplandigini bir bisikletciye yakistiramiyorum, hele hele yeni bir bisikleti. Yerde toplanan bisikletin yana düserek cizilme tehlikesi cokbüyük ve vites ayarlari profesyonel olarak ayarlanamaz. Tabiki bu tamamen benim görüsüm.

20. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tesekkurler. Bisiklet toplamasi goruldugu uzere yerde gerceklestirildi. Bu konulara pek hakim degilim ama soylenildigi gibi dusebilirdi. Toplama cok cabuk yapildi ve son asamada arka teker bir apartla askiya alinip viteslerine bakildi. Baska bir sey yapilmasi gerekmiyordu sanirim. Yoksa yaniliyor muyum?