Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano City Sport 27Vs / Salcano City Sport 30

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Özhan Şenay tarafından paylaşıldı.

1. Özhan Şenay

Özhan Şenay Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Bir süredir forumu takip etmekteyim ve yaptığım araştırmalar beni Salcano City Sport 27Vs ya da Salcano City Sport 30 Şehir bisikletlerini almaya yöneltti.

Bisikletimi şehirlerarası , çok fazla engebeli olmayan koşullarda turlayarak kullanacağım. Hangisini tavsiye edersiniz? Açıkçası konu ile ilgili amatör olduğum için tam olarak farklarını anlayamadım.

Ayrıca 18'lik kadro boyu var bu modellerin, 172cm boyum bu kadro boyu için uygun mudur?

Görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

2. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
  3. yiğt

yiğt Aktif Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Carraro Sportive 224/225 :in:

4. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

salcano city sport 27 ..

özhan bey boyunuz tamam 1.72 ...
    forumda emra bey ,şehir bisikleti kullanıyor boyu ise 1.70 kadrosu 49 cm ve memnun olduğunu söyledi mukayese yapar isek sizin boy 2 cm fazla önemli bi fark değil,size de 49 kadro olur bisikleti almadan önce deneme sürüşü yapın sele ayarı olsun yalnız bunun için sağ pedalı aşağı alın sağ ayağınızı koyun sağ diz kırık olmasın evet baktınız 49 size küçük geldi 50 kadroyu deneyin illaki bi şey hissedeceksiniz negatif bir duygu hisseder iseniz doğru kadro değildir..

5. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Kudret abi, Özhan Bey için kendimi de referans gösterebilirim;

Boyum 173 cm, iç bacak uzunluğum 73 cm. Kullandığım bisiklet olan Carraro Sportive 225'in kadro boyu 46 cm (sanırım inç olarak 18'e tekabül ediyor). Carraro 225, City Sport'un hemen hemen muadili sayılır.

Seleye oturmadan, bisikleti iki bacağımın arasına alıp yere bastığım zaman kadro ile bacak aram arasında pek bir mesafe bulunmuyor (hemen hemen sıfır) ama sürüş esnasında pek bir sıkıntı yaşamadım şimdiye dek. Oysa ölçülerime göre 42 cm'lik bir kadro edinmem gerekiyor.

Bunu da "Ben rahat ediyorum, siz de rahat edersiniz" demek için değil, her şeyin formüllere göre yürümediğini, sürüş esnasındaki oturma biçiminden, sele/gidon yüksekliğine kadar hatta kendi bedeninizdeki uzuvların ölçüsüne dek pek çok şeyin etkide bulunduğunu hatırlatmak için yazdım. Formüller bize sadece bir aralık sunuyor ama bisikleti almadan önce deneme imkanı mevcutsa ancak o şekilde uygun olan kadroyu bulabiliriz.

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  6. ahmet utku aydın

ahmet utku aydın Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    city sport 30 ile 27vs aynı bisiklet bir farkı yok sadece model yılları farkli citysport 30 2013 model. 27vs modelini çok daha ucuza alabilirsiniz benim boyum 1.75 20 inch kullanıyorum ne kadar ölcüm yaparsanız yapın subjektif bir değerlendirme için bisikleti görmeden denemeden karar vermeniz doğrdu değil yakınızda bir bisikletçi varsa 2 kadro boyunu da deneyip ona göre karar verirseniz sizin için en hayırlısı olur. Şimdiden hayırlı olsun

7. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet mesajlara katılıyorum kesinlikle ilk kez bisiklet alacaklar deneme yapacak boyunu bilecek ama en önemlisi ise bisikletçide sele ayarı yapılması, yukarıda metodu yazdım kırık diz ile bisiklet sürülmez bel ağrısı olur hele hele kırık diz ile rampa asla çıkılmaz..

8. Özhan Şenay

Özhan Şenay Yeni Üye

Seviye:
    Verdiğiniz bilgiler için hepinize çok teşekkür ederim. İstanbul'da yaşıyorum, bisiklet satıcılarına, yanlış yönlendirebilecekleri için çok güvenemediğimden dolayı internetten alışveriş yapmayı düşünüyorum. Ama önerileriniz çok mantıklı geldi, önce bir deneme sürüşü yapmayı düşünüyorum artık.

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  9. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Boyunuz uygun gelirse kesinlikle 27 VS modelini alın. Aynı bisiklete 200 lira fark ödemeyin. O farkla tüm aksesuarlarınızı ve hatta formanızı alabilirsiniz.

10. mahden

mahden Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    27vs aldım, yakınınızda bir Salcano satıcısı varsa almadan önce kadro boyunu ölçmenizi tavsiye ederim ben de.. Allah muhafaza seleden kadroya atlamak zorunda kaldığınız bir an büyük kadronun vereceği zararı düşününce büyük kadronun yaratacağı sıkıntıyı bir nebze tahmin edebilirsiniz..