Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano City Sport 27 Vs

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Semih Özsoy tarafından paylaşıldı.

1. Semih Özsoy

Semih Özsoy Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet arkadaşlar bugün itibariyle artık bir Salcano City Sport 27 Vs sahibiyim. :) Fotoğraf çekecek zamanım olmadı yarın koyacağım fotoğrafları fakat bir kaç soru sormam lazım.

İlk olarak sele yüksekliğini nasıl ayarlayacağız? Bana göre çok düşük kaldığı için dizlerimi çok kırmak zorunda kalıyorum. Bu yüzden de her yerim ağrıyor.
    İkinci olarak ise vites değişimini nasıl yapacağım arkadaşlar? bugün mecburen 3-1 de sürmek zorunda kaldım ve fazla yoruldum.

(Daha çok acemiyim sorularımı mazur görün. :))

2. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    18 inç kadro boyunun size uyduğundan emin misiniz?

3. oğuz çetinkaya

oğuz çetinkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Sele yüksekliği için seleye oturduğunuzda ayak tabanı pedala tam olarak bastığında diz kırılmış bir halde olmamalı. Diz bükülmemiş olmalı. Bu pozisyonda parmak ucu basıldığında diz hafif kırılmış olmalı. Vites için ise 1-1,1-2,1-3,2-3,2-4,2-5,2-6,2-7,3-7,3-8,3-9 kombinasyonları zincirin çapraz yapmadan kullanılabileceği kombinasyonlardır. Kadro boyu küçükse uygun seviyeye seleyi yükseltmek sele borusunda yetersizlik oluşturabilir.

4. Semih Özsoy

Semih Özsoy Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    internette kadro boyu ölçümlerinde 18 çıkıyordu. bana sele çok düşük gibi geldi nasıl yükseltebilirim onu da bilmiyorum..

5. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Uygun alyan anahtarıyla kelepçeyi gevşetin, ayarladıktan sonra geri sıkın. :)

6. Semih Özsoy

Semih Özsoy Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar mazur görün gerçekten daha çok yeniyim anlayamadığım bir kaç konu var. Vites numaraları hangileri? yani atıyorum ön vitesteki üç dişli için en büyük olan ve arka vitesteki dokuz dişli için yine en büyük olanlar mı 1 numara oluyorlar? Bir de vites kollarından ayarlayamıyorum vitesi yani takılı kaldı sağdaki 1 de soldaki 3 te. bunları değiştiremiyorum bir türlü. Bunları değiştirmeden direk zincirden değiştirmekte zararlı olacak gibi geliyor ne yapmalıyım?

7. Semih Özsoy

Semih Özsoy Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    HALLETTİM. :D çok mutluyum gerçekten bir de seleyi ayarladım mı tamamdır bu iş. :D

8. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Nasıl hallettiğinizi de yazarsanız, arama sonuçlarıyla buraya ulaşanlara yardımcı olmuş olacaksınız. :)

9. Tugay Tunç

Tugay Tunç Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bende aynı boydan sipariş vermeyi düşünüyorum boyunuz ve iç bacak uzunluğunuz ne kadar acaba ?

10. Semih Özsoy

Semih Özsoy Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bunu yazarken çok utanıyorum gerçekten ama yazayım madem :D viteslerin hangi seviyede olduğunu belirten yerin arkasında küçük bir kol varmış o ayarlıyormuş her şeyi.. :D