Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

salcano city sport 24vs almalımıyım lütfen yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında berk ilbay tarafından paylaşıldı.

1. berk ilbay

berk ilbay Üye

Seviye:
    arkadaşlar yakın zamanda salcano citysport 24vs almayı düşünüyorum haftasonları dersaneye gidip gelmek için ve arada arkadaşlarla şehirler arası turlar yapalım diyorum çok uzaklaşmada sizce bub bisiklet bana uygunmu fiyat olarak en fazla bunu verebilirim..yorumlarınız önemli......

2. emir yakup bulut

emir yakup bulut Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    mesajına cevap verme lütfunda bulunduğum için bana teşekkür etmelisin çünkü bana bu iyiliği yapan kimse olmadığı için ben 570 tl ye malolan bir hata yaptım şimdi gelelelim sorunun cevabına :ben bu bisikleti 2 haftadır kullanıyorum ve sana şunu söylicem ,bisiklet ağır 14.6 kg ,kesinlikle atak seri bir bisiklet değil gidonu alçaltmazsan baston yutmuş gibi bir pozisyonda kullanırsın ve bu yüzden pedallara uyguladığın kuvvetten verim alamazsın ha bu arada eğer ben bisikleti şehir içi kısa mesafelerde ve düz yollarda kullanacağım diyorsan tam aradığın bisiklettir diyebilirim fakat uzun turlara çıkmayı düşünüyorsan yanlış bisikletle ilgileniyorsun .Forumda bu bisiklet hk da övgü dolu laflar duyabilirsin bunları yazanlar ya hiç hafif ve seri bir bisiklete binmediler ya da malları hakkında olumsuz konuşarak değerini düşürmekten çekiniyorlar fakat birinin çıkıp doğruları açıklaması gerek.

berk ilbay ve mert türkmen bunu beğendi.
  3. berk ilbay

berk ilbay Üye

Seviye:
    sana kesinlikle katılıyorum şehiri içi kısa yollarda kullanıcam ve çok nadir çıkarız şehirler arasına yada senin önerebileceğin bu fiyatlarda bisiklet varmı ..

4. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bunun yerine Mtb alırdım,en azından Mtb'nin Türkiyedeki piyasası belli.Bi ara bende bu modelleri araştırmıştım (cıty sport 21 vs) forumda kullanan sayısı bile çok azdı.Ayrıca o dediğin modelin rengi çok cırtlak bayisinde gördüm benim düşünceme göre o bisiklete beş para verilmez...

5. Ömer Fırat ERDOĞAN

Ömer Fırat ERDOĞAN Yeni Üye

Seviye:
    bende city sport 27hds var gerçekten çok memnunum, emir arkadaşımın dediklerine katılmıyorum ama model farkı var arada, baston yutmuş gibi gitme durumuna gelince sportif açıdan çok şey kaybettirdiğine katılmamak elde değil ama konforu farklı zaten bu sebepten ötürü açısı ayarlanabilir gidon boğazı var üzerinde bir alyanla 30snde üstesinden gelinebilecek bir durum. kendi malına kötü demekten kaçınacak biri değilim ama şunu söyleyeyim bisikleti aldığım parayı bana versen bisikletimi sana satmayabilirim çünkü yenisini bulmak imkansıza yakın ama dediğim gibi bu sadece 27hds için geçerli 24 ile ilgili hiçbir fikrim yok...

6. Süleyman Şevik

Süleyman Şevik Üye

Seviye:
    Şehir içi ve tur içi kullanacaksan Kesinlikle mtb den uzak durmanı tavsiye ediyorum. Senin için hamallıktan öte gitmez.
    Bahsettiğin bisikletin siyahını 100TL indirimle kardeşime aldık. Uzun bir tur olmasa da kendim de kullanma fırsatı buldum. Emir arkadaşımızın bahsettiği gibi baston yutmuşluk yaşamadım. bu kadro boyunun bana uygunluğundan kaynaklanıyo da olabilir ki bu bisiklet için en önemli unsurların başında geliyor diye düşünüyorum. bende yol bisikleti ve mtb var. hantal olduğunu da düşünmüyorum. o fiyata gayet uygun bi ürün. Ben tavsiye ediyorum.
    Kendin için en güzel seçimi yapman dileğiyle...

berk ilbay bunu beğendi.
  7. berk ilbay

berk ilbay Üye

Seviye:
    arkadaşlar öncelikle yorumlarınız içi teşekkür ediyorum birde beni boyum 1.77 kadro boyu olarak ne almalıyım

8. can akıncılar

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bad Boys:)17 18 Uygun

berk ilbay bunu beğendi.
  9. berk ilbay

berk ilbay Üye

Seviye:
    tamam saol..bide ben bunu 570 diye gördüm ama ankarda oturuyorum 470 e yada 450 ye falan alabilirimiyim acaba...

can akıncılar bunu beğendi.
  10. can akıncılar

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bizim burda nakitte yüzde 10 indirim yapıyorlardı,onunlada anca 500 520 arası bir şey olur..Sıkı parazlıkta belki daha fazlada indirebilirsiniz.

11. berk ilbay

berk ilbay Üye

Seviye:
    tamam saol..kullanan arkadşalar da yorum yaparsalar bide bunun farklı renk seçenekleri vardır heralde zaten beyaz almayı düşünüyorum..

12. Erman Öztürk

Erman Öztürk Üye

Seviye:
    ya şimdi bazı arkdaşların yorumlarını okudum bana yanlş geldi cevap yazmak istedim; lütfen yorum yaparken milletin neye binip binmediğini bilmeden kaynaksız konuşmalar yapmayalım. O yüzden bisiklet kötülemek yanlıştır, farkında olmadan da insanalrı rencide edebilir...

bende de salcano city sport var çokta güzel bir bisiklet hem rahat, hem görünüşü estetik, fransa bisiklet turuna katılmayacağın için ağırlık bir önemde arz etmiyor, zaten nedir bu ağırlık derdi anlamış değilim. farklı bisikletlerde kullandım, zaten city bike tarzında bir şey istiyorsun seçiminde güzel alırsan yada aldıysan güle güle kullan güzel tatlı ve hoş bir bisiklet iyi pedallar

Timbildor ve berk ilbay bunu beğendi.
  13. Süleyman Şevik

Süleyman Şevik Üye

Seviye:
    Erman Öztürk gayet güzel yorumlamış. Fiyat performans olarak güzel bisiklet olduğunu söylemiştim. Biz siyah kadro beyaz sele ve maşa olanından almıştık. Bir salcano bayisine gidersen, seçenekleri görüp daha rahat karar verebilirsin. (internet sitesinde malesef renk seçeneği belirtmemiş ki bakmışsındır zaten. )( bizim alış fiyatımız : 475 +pompa hediye)

Erman Öztürk ve berk ilbay bunu beğendi.
  14. emir yakup bulut

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    bazı bayiler liste fiyatından 100 tl ucuza bisiklet satabiliyorsa bu bisiklet piyasasındaki kar marjlarınının ne kadar yüksek olduğunu göstermektedir.

berk ilbay bunu beğendi.
  15. Süleyman Şevik

Süleyman Şevik Üye

Seviye:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=80109
    Burada kendin için en uygun kadro seçimini yapmada gerekli tüm bilgi mevcut. Aynı zamanda konu hakkında bilgi sahibi olursun. İleride senin de tavsiyelerin forum üyeleri için gerekli olacaktır.
    En kısa zamanda Bisikletine kavuşman dileğiyle...

berk ilbay bunu beğendi.
  16. berk ilbay

berk ilbay Üye

Seviye:
    Yorumlarınız için teşekkür ederim galiba alıcam bulabilirsem

17. Süleyman Şevik

Süleyman Şevik Üye

Seviye:
    İnşallah bulursun. Şimdiden hayırlı olsun...

berk ilbay bunu beğendi.
  18. emir yakup bulut

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    sizin hangi bisikletlere bindiğinizi bilemem ama ben city sport 24 vs den sadece 1600 gr daha hafif başka bir salcanoya biniyordum ve o bisiklet oldukça seri idi.Hafif bisiklete binmek için ille fransa turuna mı katılmak gerekiyor hem ben hafiflikten söz ederken karbon kadrolardan, 7-8 kiloluk ultra hafif bisikletlerden sözetmiyorum ki ..Ben de bu bisikleti büyük beklentilerle satın aldım ve fakat maalesef umduğumu bulamadım.Bu bisikleti satın aldığım için ona aşık olmak zorunda değilim.Ben bisiklet hk da kendi öznel değerlendirmelerimi paylaştım, kimseyi önaylamak ya da yalanlamak zorunda değilim.

19. berk ilbay

berk ilbay Üye

Seviye:
    yani ben genelde şehir içinde kullanıcam bazen ankara çevresindeki bazı köylere doğa gezisi amaçlı gidebilirim yani bu bisikletin dışında bana bu fiyatlar da bisiklet önerebilecek olan varmı?

20. ercan günes

ercan günes Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    emrin tüm tespitlerine katılıyorum bende yok ama arkadaşımda var test ettim öncelikle bisikletten ne beklediğin önemli bisiklet konforlu ama performanslı değil ben hafta sonları çıkarım eşimi veyafhut sevgilimide alırım 1 20 km lik turlar yapar stres atarım diyorsanız lafım yok lakin ben sehir içi ulasımda vayahut uzun turlarda kullanacağım bir miktasonuç olarak rda hız isterim çeviklik isterim diyorsanız uzak durun bisiklet bir city bıke göre hantal vede açıları itibarıyla dengesiz sonuç a gelirsek herşeye rağmen arkadaşlar 500 ytl lik bir çity bike dan bahsediyoruz gerek üzerindeki donanımın zenginliği gerekse şekil itibarıyla parasına değecek bir bisiklet lakin yüksek beklentilere girip hayal kırıklığınada uğrayabilirsiniz

berk ilbay bunu beğendi.