Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano City Sport 24vs almalı mıyım?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında berke1235 tarafından paylaşıldı.

1. berke1235

berke1235 Yeni Üye

Seviye:
    İyi günler herkese, 2.el bir şehir bisikleti almayı düşünüyorum 550tlye;
    Salcano City Sport 24vs var.Sizce almalı mıyım? Ankara içi o da kargoyla falan da uğraşmayacağım tavsiye eder misiniz? Veya tavsiye ettiğiniz başka bir bisiklet var mı? Boyum 1.85. Şimdiden teşekkürler :eek:

2. İsa Öcel

İsa Öcel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    745 fiyat gözüküyor, istanbulda yurt bisiklet var orda bana yüzde 13 indirim yapıyoruz demişlerdi geçen sene peşinde . yani ben olsam bu paraya ikinci elini almazdım. Yine de bir salcano bayisine gidip sorun.

3. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben Salcano City Sport 24 VS kullanıyorum. Kısa sürede 1200 km yaptım. Bu fiyata bu performansta başka bir şehir bisikleti piyasada yok. Hız yapmaya çok müsait, atik ve seri bir bisiklet. Hybrid bir tür olması nedeniyle verimsiz yollarda da performansı iyi. Vites geçişleri sorunsuz. Görsel olarak da çok hoş bir bisiklet. He hiç mi olumsuz düşüncem yok? Gidon şeklini beğenmiyorum, evet. Dümdüz bir gidonu yok, eğrili bir geometrisi var. Ama performansa olumsuz yansımıyor, sadece görsel olarak beğenmiyorum. Bilhassa carbon bar-end taktırdıktan sonra sürüş ve kontrol pozisyonum çok değişti, muazzam verim alıyorum. Arkadaşın da dediği gibi sen sıfırına bak bence, sen ol ilk kullanan. 700 küsür liraya zaten bu donanıma ve kaliteye sahip bir şehir bisikleti de bulman imkansız. Ben 3 ay araştırdım bulamadım :)

4. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    üzerindeki amörtisör çok gereksiz sonuçta mtb gibi verim alamıyorsun boşuna dünyanın ağırığı ayrıca görünüm olarak hiç hoşuma gitmiyor bu 24 vs hemde salcano olması yeterince itici geliyor zaten. sedona 321 öneririm ben

5. berke1235

berke1235 Yeni Üye

Seviye:
    Sen kaça almıştın 0ı :) Bir de nakit alacağım galiba ucuza gelecek ama bunun yanında da patlamaya karşı sıvı falan var pompa, ışık derken :(

6. Çağatay Çağlar

Seviye:
    Şu forumda en sevmediğim ve bilinçsizlik abidesi yaklaşım. Hayır, senin bu zihniyette olmanın sadece sana zararı olsa benim yine eyvallahım var. Okuyorlar yazdıklarını, 3-5 kişi Salcano karşıtı olsa mesele orada cereyan ediyor. Sonra onlar da sağda solda aynen sen gibi hiç Salcano kullanmadan (kullansaydın kullandığını ve başına açtığı sorunları yazardın) karalama kampanyasına geçecekler ve bu zincirleme devam edecek. Şuan Salcano Türkiye'nin en öncü bisiklet üreticisi. Cumhurbaşkanlık yarışına bile baş sponsorluk yaptı. Eskinin aksine çok başarılı tasarımları ve kaliteli ürünleri var. Görünüm olarak hoşuna gitmemesinden bize ne? Bu kişisel birşey, sen almazsın olur biter? Salcano City Sport 24 VS ve Sedona 321 arasında 160 lira gibi bir fark var ancak bu kadar fiyat farkını makul kılacak bir donanım farkı yok.

can akıncılar ve Orhanalkaya bunu beğendi.
  7. Çağatay Çağlar

Seviye:
    Ben haziran 2012'de sıfır olarak ön arka lambalar dahil 730 liraya taksitle aldım. Sıkı pazarlıkla alınabilecek bir fiyat. Peşin fiyata çok daha ucuza gelir. Halil gibi ne dediğini bilmeyenlerin yorumlarına da bakma sen. Aklı sıra Salcano firmasını tek kelimede lekeleyebileceğini zanneden bir şahıs. Salcano özellikle son birkaç yılda çok başarılı ürünler piyasaya sürdü. Zaten kendisinin öne sürdüğü bisiklette de donanım olarak Tektro fren, Shimano vites, alüminyum kadro var. Continental Touring Plus lastiklerden daha iyisine de sahip olduğunu zannetmiyorum. Bariz tek fark kadro firması. Kendisi farkında değil.

8. berke1235

berke1235 Yeni Üye

Seviye:
    Tamam dostum sağ ol birazcık daha verip 0 almak daha mantıklı galiba :)) Sedona'nın kendi yeri tarzı bir yere mi gitmeliyim fiyat için yoksa bayisi falan mı, Ankara'da olanlardan bilen var mı :)

Rıfat BİLGİNOĞLU bunu beğendi.
  9. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    evet çok dogru diyorsun Salano eski Salcano değil çok bariz gelişmeler var ve ürettikleri üst segment bisikletlerin kadroları gayet başarılı fiyat performans açısındanda gayet başarılı bisikletler üretiyorlar ön yargılı yaklaşmamak gerek

10. berke1235

berke1235 Yeni Üye

Seviye:
    Beyler 0 alacağım peki sizce 24 vr mi alayım vs mi? :)

11. Çağatay Çağlar

Seviye:
    Amortisör kullanmaya ihtiyaç duyacak mısın duymayacak mısın bilmiyorum ama ben açıkcası amortisör hep kilitli durumda kullanıyorum. Yollar bozuk, amortisör şart dediler, yanılttılar. He, sırf amortisör var diye arada keyfi yavaş sürüşlerde açıyorum amortisörü ama olmasaymış birşey kaybetmezdim. Amacın hızlı gitmekse amortisörün açık olması yada kapatsan bile amortisörlü maşanın ekstra ağırlığı sana eksi etki olarak dönüyor. Seçim senin.

12. berke1235

berke1235 Yeni Üye

Seviye:
    Komşumla aynı bisikleti alacağız, şehirler arası gidip geleceğiz sürekli :)

13. Çağatay Çağlar

Seviye:
    Hmm. Amortisör gerekli değil bence. VR modelini tercih ederek hem paradan, hem de ağırlıktan kısabilirsiniz komşunla beraber.

14. berke1235

berke1235 Yeni Üye

Seviye:
    Birkaç kişinin daha görüşünü alabilir miyim vs mi vr mi konusunda :)

15. İsa Öcel

İsa Öcel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    24 vr diye bir model yok, baktım bulamadım

16. ercan günes

ercan günes Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    arkadaşım baktığın bisiklet hantal bir bisiklet mtb ye yakın kadro açılarına sahiptir sana düz maşalı minimum 24 vites bir fıtnıss bıke öneririm sedona 321 scott sub serisi ideal seri bisikletlerdir kolay gelsin

17. berke1235

berke1235 Yeni Üye

Seviye:
  18. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    O bütçelere alabileceğiniz iyi bisiklerden biridir. 24VR işinizi görür diye düşünüyorum.

19. berke1235

berke1235 Yeni Üye

Seviye:
    Şimdi biri iyi diyor biri kötü kararsız kaldık :)

20. İsa Öcel

İsa Öcel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    salcanoda 24 vr yok sitesinde, eski sezon ürünü galiba verdiğin sitede ise stok yok diyor.
    eğer bulursanda lastikleri güzel, bende ilerde onlardan almayı düşünüyorum
    jant seti de güzel duruyor,

bana göre eksisi hiiten maşası