Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano City Sport 24hds mi 27vs mi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mustafa.Kara tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa.Kara

Mustafa.Kara Yeni Üye

Herkese merhaba.

yaklaşık 1 yıldır yeni bir bisiklet alma hevesim var. Ancak maddi durumlar nedeniyle bu ihtiyacımı ertelemiş, eski bisikletimle yola devam etmiştim. Ancak geçen ay bisiletimin arka vitesi

jant tellerine girince bisikletim kullanılamaz hale geldi ve 1 aydır da yeni bir biklet aramaktayım.

Öncelikle genel bilgileri vereyim.
    • Boyum:182 cm
    • Bacak iç:82cm
    • Kilom:95kg

Denizli'de yaşıyorum ve günlük 3 km uzaklıktaki okuluma gidip geleceğim, tabi hafta sonları 30-40 km sürerim diye düşünüyorum :) (Eski 18 kg lık mtb ile bile 15km civarı geziyordum.)

Aslında Ghost Cross 1300 almaya karar vermiştim en son ancak stok bulamadım sezon sonu olmasından ötürü. (Yine aynı şekilde Sedona(sadece 301 ve 311 stokta mevcut),Giant ve Scott

da da stok sıkıntısı mevcut, Treklere ise fiyatından ötürü yaklaşamıyorum maalesef)

Denizli'nin yağmuru maşallah bitmiyor. Yollar 3 günde bir ıslak nerdeyse. Bu yüzden hidrolik sistemli bir modele yöneldim. Bilmiyorum doğru mu yaptım. (Yanlış düşünüyorsam belirtin

lütfen.) Ancak bakımı vs pahalı olduğu söylendiği için v frenleri de eleyemiyorum.

1-)20" kadro bana uygunmudur?
    2-)bu bisiklet beni taşır mı?
    3-)Hidrolik sistem çok masraf çıkartır mı? Yağmurlu havalarda şart mıdır?
    4-)Salcano almakla iyi mi ediyorum?
    5-)Bisiklet çamurluk takmaya uygun mu?
    6-)İlerde 9 luk sistem deore sete geçebilir miyim bu kadro ile?
    7-)Bu modeller dışında STOKLARDA BULABİLECEĞİM başka bir öneriniz var mı?

Öneri yapacak olursanız kilitlenebilir maşa ve çift kat jant olmasına dikkat ediniz.

STOKLARDA BULMADIĞIM MODELLER
    Sedona:321,331,341
    Giant Escape 3,4
    Ghost Cross 1300,1800

Konu biraz uzun oldu kusura bakmayın. Cevap veren herkese şimdiden teşekkür ederim.
    Not: Denizli'de Yaşam Bisiklet'ten başka alabileceğim bir yer varsa belirtirseniz sevinirim.

2. Ahmet Fidancı

Ahmet Fidancı Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR

Adı:
    Ahmet Fidancı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Uzun süre farklı hibridlere binmiş biri olarak kendimce size cevap yazmaya çalışayım.
    Salcano son yıllarda müthiş bir atak yaptı. Atak yapan tek firmada Salcano değil tabii. Bir Türk markası var ki sizin listenizde yok, çok kaliteli ve bir o kadar ekonomik modellere sahip. Çamurluklu modelleri de var. Tercih sizin. Eğer hibrid olsun derseniz Salcano City Sport, Kron Tourer City Sport ekonomik tercihleriniz olabilir.Bunlar yukarıdaki isteklerinize uyan ekonomikler. Bana ne zaman bisiklet üzerinde iken yağmura yakalandın diye sorarsanız hatırlamam. Bu soru içinde hd alınmaz. HD firen olarak kolaylık ancak fiyat olarak ta kalabalık. Kaliteli bir V firen yeterli olabilir. Boyumuz ve kilomuz yakın sizinle. Ben V de hiç sorun yaşamadım. Yağmur tereddütünüz varsa o sizin seçeneğiniz. Ancak yağmurda 40 yapan bisikletli hiç görmedim. 3 km için kay kay dahi yeterli olur :) Yada katlanır bir bisiklet. Bu modelleri alacaksanız yolunuzu uzatmanız lazım. Eğer fazla gezmem ama aklım eser derseniz, yağmur çamur dinlemezseniz sonradan takma çamurluk vs hiç düşünmeyin Sedona 311 alın derim.

3. Mustafa.Kara

Mustafa.Kara Yeni Üye

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Aslında 311 i çok uzun süre düşündüm ancak renkleri ve geometrisi hoşuma gitmediği için eledim. Her ne kadar sabit masa da olsa bulduğum yerde sedona 321 alırım ama maalesef stok yok hiç bir yerde. 301 in tasarımı 311 in donanımı olan bir bisiklet olsa onu da dusunmeden alırım.

Dediklerinizi dikkate alarak hd yi eliyorum.
    Bu durumda şu seçenekler çıkıyor karşıma.

sedona 301,311 (ikisi arasında 270 tl fark var, acaba 301'in üstüne+270 tl donanım harcamasi yapsam istediğimi elde edermiyim ki)
    salcano citysport 24 vs
    kron tourer

Salcano hakkında şikayetvar sitesinde çok şikayet mevcut bu biraz canımı sıktı aslında.

bu seçenekler içinden öneriniz nedir? 301+270tl fikri çok mu uçuk oldu?

4. Ahmet Fidancı

Ahmet Fidancı Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR

Adı:
    Ahmet Fidancı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ever Sık degiştirmeyi düşünmüyorsan tek secenek kron olurdu. 2.el olarak satımı biraz zor.

5. Deniz Baran

Deniz Baran Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    27 vs alırdım ben..

6. Mustafa.Kara

Mustafa.Kara Yeni Üye

bikeandoutdoor.com üzerinden xl boy sedona 321 aldım. Umarım memnun kalırım. Amortisörsüz aldığıma pişman olmam.

7. Aşkın Şentürk

Aşkın Şentürk Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Hayırlısı olsun :)