Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano CITY SPORT 24 VS

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Oğuz Erdem tarafından paylaşıldı.

1. Oğuz Erdem

Oğuz Erdem Yeni Üye

Seviye:
    Yaklaşık 20 yıldır bisiklet kullanmıyorum. Ağırlıklı şehir içi, arada da kısa turlar yapabileceğim bir bisikletle çocukluk hazlarıma tekrar dönmek istiyorum. 20 yıldır kullanmadığım için bisiklet konusunda ne kadar sebatkar olacağımdan emin değilim, daha doğrusu çoluk çocuktan dolayı zaman ayırıp ayıramayacağımı bilemiyorum. Başlangıç için Salcanonun bu modelini önerdi bir satıcı http://www.salcano.com/s18.asp 470-480 TL ye bırakacak gibi. İlerde bisiklet, çok büyük tutkum olursa, çok daha fazla bütçeyi severek ayırabilirim. Genelde Sedona 321 önerilmiş ama başlangıç için o bütçeye çıkmaya gerek var mı?
    Bir de boyum 172, bacak arası 81 cm, kadro seçimi konusundan okuduğum bilgilerle hesapladığımda 55 cm-21 inch gibi kadro boyu çıkıyor, bir yerde hesap hatası mı yapıyorum acaba?

2. SALİH TUNÇKIRAN

SALİH TUNÇKIRAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Oğuz Erdem bunu beğendi.
  3. Oğuz Erdem

Oğuz Erdem Yeni Üye

Seviye:
  4. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhabalar, belki görmüşsünüzdür ama bir arkadaşta http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=86765 böyle bir konu açmış. Belki işinize yarar :) 2 yerden hesaplayıncada aynı çıkıyorsa kadro boyu konusunda bir yanlış yapmamışsınızdır muhtemelen, birde bisiklete binip denemenizde fayda var bence. Bende bu aralar tur bisikleti almak istiyorum ve aşırı kararsızım Sedona 311,321 ve Geotech Life arasında kaldım :) Umarım en doğru seçimleri yaparız, iyi günler :)

Oğuz Erdem bunu beğendi.
  5. Oğuz Erdem

Oğuz Erdem Yeni Üye

Seviye:
    Ordaki vr modelinin farkı sadece amortisörünün olmaması sanırım. Pek de bisiklet hakkında yorum yapılmamış, Oklar yine Sedonaya çevrilmiş :) Forumu okuyunca insan daha temkinli hale geliyor. Belki de akıllı düşünene kadar deli bisiklete binmiş mutluluktan uçmuş durumu vardır :) İnşallah bisikleti sevdirecek keyifli bir seçeneğe karar kılarız hep beraber..

Tamer KAMIŞLI bunu beğendi.
  6. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hocam aslında herşeyden önce en önemlisi bisikletin içimize sinmesi. Dediğiniz gibi bu forumdan sonra insan çok seçici olmaya başlıyor, o kadar aktif ve dolu bir forum ki. 2-3 gündür ne zaman internete girsem ilk adresim burası oluyor ve okumaya başlıyorum ve seçeneklerimde sürekli artıyor :) Dolayısıyla kafam baya bi karışık aynı sizin gibi. Ama dediğim gibi bisikletin bütçeye uygun olması ve içimize sinmesi en önemli olay sanki, ki siz kısa turlarda kullanacağım, ne kadar vakit ayırabilirim bilmiyorum, eğer ki ilerde çok büyük bir tutkuya dönüşürse daha büyük bir bütçeyide ayırabilirim diyorsunuz. Yine daha iyi bilen arkadaşlar daha doğru cevaplar verirler ama bence bu dediğiniz model işinizi görür :)

Oğuz Erdem bunu beğendi.
  7. Emre Aslan 1981

Emre Aslan 1981 Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba,
    Ben 1 ay kadar önce Scott'un sportster 30 tur bisikletini aldım, hidrolik diskli, kilitlenebilir maşalı bir model. Sonradan çamurluk, bagaj, suluk, pompa vs. aksesuarlarıyla 2000 TL civarına geldi, şu anda bisikletimden oldukça memnunum ama bu fiyata gelince ve aslında pek hafif de olmayınca keşke daha uygun üzerinde çamurlukları bagajı kendinden olan bir city bike alsaymışım diye düşünüyorum bazen. Alma aşamasında Whistle Yuma veya Sedona 311'i sormuştum ama satıcı onlar çok ağır demişti, şimdi benim bisikletim de pek hafif sayılmaz.
    Linkini verdiğiniz Salcano'ya bakınca da bisiklet gayet hoş görünüyor, fiyat aluminyum kadrolu bir bisiklete göre de harika bence, komponentleri hakkında fazla bilgim yok yalnız. Salcano yerine Sedona veya başka marka öneren arkadaşlar eksiklerini veya diğer markaların artılarını (kadro veya komponentler açısından) yazarlarsa daha bilinçli bakabiliriz.

berk ilbay ve Oğuz Erdem bunu beğendi.
  8. Oğuz Erdem

Oğuz Erdem Yeni Üye

Seviye:
    Bisiklet olayı almış başını gitmiş, benim son bisikletim göbekten 3 vitesli bir modeldi ve o zaman için çok iyi bisikletti. Şimdi bakıyorum elektronik vitesler, amortisörler, hidrolik firenler.. vs. var. Bileşenleri tek tek değerlendirmek lazım ama, kendi adıma o alt yapım yok. Tecrübeli ve bilgili arkadaşlardan ilgi ve şefkat bekliyoruz :)

9. Oğuz Erdem

Oğuz Erdem Yeni Üye

Seviye:
    Güle güle kullanın..çok şık görünüyor bisikletiniz. Anladığım kadarıyla başlangıç bisikletiniz değil.. İnsan tecrübe kazanarak daha ergonomik bisiklete ya da donanıma ulaşabilir mutlaka zamanla. Başlangıç için sizin ki gibi bisiklet bana fazla olur.

Emre Aslan 1981 bunu beğendi.
  10. Arda Çatalkaya

Arda Çatalkaya Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    önemlı olan sızın begenmenız ve ıcıne sınmesıdır. bende yaklasık 10 yıldır aralıksız bısıklet kullanıyorum ve bu sene ılk defa turk malı bır salcano dag bısıkletı aldım ve de cok memnunum. kadro kalıtesı tartısılmaz . zaten cogu parcası da shımano ve suntour . bence ıcınız rahat olsun . butceyı fazla zorlamayın. forumdakı cogu kullanıcı profesyonel oldugu ıcın sıze ekonomık modellerı onermeyeceklerdır !!!

Oğuz Erdem bunu beğendi.
  11. Emre Aslan 1981

Emre Aslan 1981 Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bundan önce çift amortisörlü çelik kadrolu ağır bir Bianchim vardı (şimdi kardeşimde) ama bu sene daha sık binmeye ve bisikleti biraz daha ciddiye almaya karar verince aluminyum kadrolu bir bisiklet baktım. Şu da olsun, bu da olsun derken, başta hiç tahmin etmediğim rakamlara çıktım. Şu anda bu kadar para vermeyi gereksiz görüyorum ve de onu demeye çalışıyorum, başlangıç için çok daha uygun fiyatlı ve rahatlıkla iş görecek modeller var, sizin linkini verdiğiniz Salcano gibi. İnşallah içinize sinen bir bisiklet alıp güle güle binersiniz siz de.

Mustafa ÖZKARA ve Oğuz Erdem bunu beğendi.
  12. merd

merd Yeni Üye

öncelikle ben de kararsızlar arasındayım... az önce bahsi geçen bisikletle ilgili fiyat performans incelemelerini yaptım kendimce...
    istediğim bisiklet; şehir ortamında, üç beş amörtisörlü traktör gövdeli modellerin yanından süzülüp geçebileceğim, ama aynı zamanda dağ bayır olmasada en azından patika veya hafif sert yollarda başımı ağrıtmayacak bi model, cyclecross adıyla anılan hibrit modeller.. acaba bu biskleti ilerleyen zamanlarda uygun donanımlarla istediğim forma sokabilir miyim? çünkü fiyat olarak gerçekten uygun.. nette aramadığım kadro kalmadı.. hani toplamaya oradan başlayayım diye.. ayrıca bisiklet kullanmaktan zevk almak dışında pek fazla teknik bilgim de yok.. fakat araştırıyorum... işte öyle..

13. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Bende yakın zamanda salcanonun 241 sv dag bisikleti modelini aldım dag bayır gezerim diye dag sınıfı tercih ettim. Cogu insan salcanoya ön yargılı yaklasıyor begenilmiyor.

Bende daha önceden cok sık sık olmasada bisiklet sürüyorum.Suanda motordan bilekte sakatlıgımdan yeni aldıgımada binemiyorum. Fakat dag bayır bi kac kere tura cıktık 2 hafta kadar kulalndım denedim. Cokta memnunum iyiki almısım dedim acıkcası.

Şimdi siz 20 yıldır kullanmadıgınızıda söylüyorsunuz bi yandan durum böle olunca linkteki salcanoyu cok cok begeneceksiniz diye düşünüyorum. Sadece asfaltta kullanım için bence cok güzel bi tercih.

Bende kadro boyuna takılmıstım cesitli sitelerde bakarak 19-20 ince cıkmıstı. 177 boyum 82 cm de bacak boyu ölcmüştüm. Sonrasında 18 inc bir salcano aldım tabi dag bisikleti ile sizinki arasında fark olurmu bilmiyorum.

Görsel olarak ben buna binerim die içinize siniyorsa eger alın donanım olarak sizi tatmin edecektir. Zaten sizde söylemişsiniz bisklete dahada heves verirsem daha üst modeleri düşünmeden opara veririm die. Ben bu biskletle 2. bir bisiklete ihtiyac duyacagınızı bile sanmıyorum uzun yıllar götürür.

Fazlası bana göre biraz gereksinimden cok heves gibi geliyor bana.

14. Volkan Ceyhan

Volkan Ceyhan Aktif Üye

Seviye:
    Bence salcano 24 serisi mantıklı bi tercih..
    Geçen hafta uzun araştırmalar sonucu 24vs modelinde karar kıldım ancak o modeli bulamadık:( ve şuan ikinci el scott p5 aldım. Açıkçası onun sıfırı scottın 2.elinden ucuz ve bence çokta fark yok aralarında.
    Yalnız 21vr-vs ile 24vr-vs arasında fark çok. 24vr-vs-hds fiyatına göre çok iyi bir bisiklet hele ki beyazı beni benden alıyor:)
    Yinede seçim sizin ama fiyat performans gayet güzel benim fikrimce.

15. Volkan Ceyhan

Volkan Ceyhan Aktif Üye

Seviye:
    Bu arada kadro boyuyla ilgili olarak benim şahsi düşüncem; bisiklete binip ayaklarınız yere basarken bacak aranızla kadro arasında 4-5cm gibi bi mesafe olması idealdir.