salcano city sport 24 vs kocaman bir hayal kırıklığı

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
merhaba.. 2007 den bu yana kullandığım salcano ng 450 mtb den sonra tarz değişikliği yapıp 28 jant ve ince teker bir şehir bisikleti alayım dedim ve uzun aramalar neticesinde izmirde bir bayiden internet aracılığıyla salcano city sport 24 vs almak zorunda kaldım .Kaldım diyorum çünkü ben düz maşalı 24 vr modelini almak istiyordum fakat hiçbir yerde kalmadığı için bunu aldım fakat gelgelelim evdeki hesapla çarşıdaki fatura arasındaki fark can sıkıcı oldu benim için çünkü bu bisikletim önceki bisikletim gibi atak ve seri değil ve bisikletin ağırlığından mıdır yoksa kadronun geometrisinden mi bilmem amortisörü kitlesem bile gücümü verimli bir şekilde pedallara aktaramadığımı düşünyorum .Bisikleti tarttım ve 14.6 kg olduğunu tespit ettim ,bu eski bisikletimden 1.6 kg fazla .Bu kadar bir fark sürüşe bu oranda etki eder mi yoksa bisikletin başka bir problemi mi var
ha bu arada aranızda city sport 24 vr yani bu bisikletin düz maşalı modeline sahip olanlar bisikletlerinden memnun mu hızlanma ve uzun yol performmansı bakımından ve düz maşa takarsam ne kadarlık bir ağırlık avantajı elde ederim
son olarak bana önerebileceğiniz hafif ve ucuz bir düz maşa var mıdır ?Cevap verme nezaketini gösteren herkese şimdiden teşekkür ederim

Scudo

niyazi keşo

Daimi Üye
Tepki
143
maddi durumunuz elverişliyse bu modeli satıp CITY SPORT 27 HDS modelini almanızı tavsiye ederim :)

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
@niyazi keşo
iyi ama o model de kilitlemeli amortisörün yanısra disk frende var yani 24 vs den de ağır olma ihtimali var

ercan günes

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Scott
scott sub kullanıcısıyım arkadaşımda da city sport var dolayısıyla bu iki bisikletide test etme imkanım oldu hızlanmada bir kere inanılmaz fark ediyo ayrıca çity sport un çevik vede hızlı bir bisiklet olmadığını söyleyebilirim sebepi kanımja ağırlığından ziyade geometrisinden kaynaklanıyor rizer gidon boğazı kullanılmış tamam bu dik bir oturuş şürüş pozisyonu sunuyor lakin bir çok seyide götürüyor bisikletle yüksek hızlara çıkmak çok fazla efor gerektiriyo yüksek hızlarda kalmak ise mümkün değil dik oturus pozisyonu virajlara hızlı girildiği taktide tehlikeli oluyo bisiklet çok savruluyor kısacası performans severleri üzecek bir makina düşük hızlarda bakarak görerek gezmeyi sevenler için bir nevi gezinti bisikleti diyebilirim

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
@ercan günes
cevabınız için teşekkür ederim scott sub kullanan birinden gerçekleri duymak acı da olsa yararlı fakat şimdi kendime kızıyorum yoo kendime değil büyük şehirler hariç bisikleti görerek deneyerek satın alma fırsatından bizleri mahrum bırakanlardan artık kimlerse onlar..Aslında bu bisikleti internetteki kısıtlı miktardaki yorumları okuyarak aldım fakat şimdi bizzat tecrübe ettikten sonra o yorumlarla keşke hiç karşılaşmasaydım diyorum çünkü insanı yanıltmaktan başka birşeye yaramıyorlar. Çünkü insanlar satın aldıkları mal hakkında objektif ve dürüst davranamıyor ve yanlış seçim yapmış olsa bile bunu itiraf edemiyor Fakat ben itiraf ediyorum bu bisiklet kocaman bir hatadan başka bir şey değil gerçi eski bisikletimde salcano idi o emektardan memnundum birlikte ne maceralara imza atmıştık ben belki de vefasızlığımın cezasını ödüyorum

Tepki
24
Merhaba Emir Bey,

İnanın ben Ankarada olmama rağmen istediğim bisikleti deneme imkanına sahip değilim..Hem de bu bisiklet öyle 700-1000 TL lik bisiklet değil..il..Corratec superbow team...4 bin TL den den fazla ama bayi ancak siparişle getirebiliyor..Yani aldın aldın..ayrıca getirilmiyor..ama ya düşündüğün kadar iyi değilse...4 bin TL üzerine su mu içilir..o nedenle vazgeçtim... bekleyip gelenler içinden seçim yapacağım..

Aslında ön amortisör istemiyorsanız Sedona 321 tam size göreymiş..hafif ve seri..

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
@ootkn
haklısınız sedona 321 hele 2010 kadro gerçekten harika idi fakat eski bisikletimi elimden çıkarmadan yensini almayayım derken uzun zaman geçti fakat şimdi yeni aldığım bisiklet umduğum gibi olmayınca şimdi bunu asgari zararla elimden nasıl çıkarırım ya da birkaç değişiklikle performanslı bir makina haline getirilebilir mi bilmiyorum .Bu bisikleti kullananlar da bakıyorum nasıl oluyorsa bisikletlerinden çok memnun .

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
düşündüm de bisikletime biraz haksızlık etmişim.Gidonu alçaltıp ileri doğru alınca o dik sürüşün yol açtığı gücü pedallara verimli olarak aktaramama durumu ortadan kalktı ve mtb nin sürüş pozisyonu sayeinde şimdi bisikletimden keyif almaya başladım diyebilirim ah bi de 1.5 kg filan daha hafif olsa tadından yenmeyecek

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Sizin bisikletin aynısı bendede var. Belki artık iyice alıştım ondan mıdır bilmiyorum ama bisikletim çok hoşuma gidiyor. İlk yorumunuzu okuyunca biraz şaşırmıştım fakat son yorumunuzu okuyunca artık alışmaya başladığınızı düşündüm.

• Beğen
Tepkiler: emir yakup bulut

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
evet haklısınız ama hala içimden bir ses üstüne birkaç yüz lira daha koyup bir yol bisikleti alsaydın daha iyi yapardın diyor

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Ne demişler "Ne kadar ekmek, o kadar köfte" :)

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
city sportun ayaklığını monte etmek için kadroya yapılan o eklentiyi kadroya zarar vermeden kesmenin bir yolu var mıdır acaba çünkü bu parça yağmurlu havada binince toz toprak doluyor.

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
beyler şimdi bu city sportun üzerinde bulunan amortisörlü kilitlenebilir maşayı değiştirmeyi düşünüyorum ve speczialed sirrustan çıkma temiz en önemlisi 930 gr ağırlığında bir düz maşa buldum ve eğer bu düz maşa bisikletime uyacak olursa 1900 gr bir hafifletme elde edeceğim ama şundan emin olmak istiyorum:bu maşa değişimi bisikletin sürati ve çevikliği ile ilgili şikayetlerimi sona erdirir mi yoksa bu bisikletin başka bir problemi mi var ha bu arada city sportun 19 kadro boyunda ağırlığı 14.600 gr dır.

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
maşayı yukarıda sözünü ettiğim düz maşa ile değiştirdim ve bu değişim ile 1.5 kgluk bir hafifleme ve rijitlik elde ettim.Bazıları amortisörün sağladığı konfordan bahseder fakat tecrübelerime dayanarak söylüyorum bisiklet sporunda hafiflikten daha büyük bir konfor olamaz şimdi bisikletim yere daha sağlam basıyor ve pedala uyguladığım kuvvete eskiye nazaran çok daha çabuk tepki veriyor ,eski maşa ile 15-20 km hızlarla ağır ağır seyrediyor ve hızlanmak istediğimde bunu başarmak için çok fazla efor harcamak zorunda kalıyordum

bekir ö.

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Trek
biraz eski bir başlık ama yeni konu açmadan buradan sorayım. city sportlarda hızlanma sorununu 2-3 kişiden daha duydum. bunun sebebi sadece ağırlık olamaz heralde. diğer bisikletleri seri yapan nedir? aynakol, çark büyüklüğü, pedal uzunluğu vs gibi etkenlerin de bunda önemi vardır diye tahmin ediyorum.

city sportlardaki "seri olamama"nın sebebi ağırlıktan başka nedir? bu konuda fikri olan var mı?
yeni bir şehir bisikleti alacağım ama seçimi neye göre yapmak gerek, özelliklerde neye bakmak gerek bunu henüz bilmiyorum. seri bir şehir bisikletinde hangi özellikleri aramak gerek?