Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano City Sport 20 Hidrolik Fren Sorunu

Konu, 'Frenler' kısmında Erşah UYSAL tarafından paylaşıldı.

1. Erşah UYSAL

Erşah UYSAL Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Arkadaşlar merhaba,
    Hidrolik frenden korktuğum başıma geldi. Bisikletimi yeni aldım ve kurdurdum. Arka ve ön tekerleğin ikisindede diskler sürtüyor ve bisiklet inanılmaz yavaş.
    Servis'e bu sorunu ilettim ama bana normal dedi.İleride düzeleceğini söyledi yalnız ben pek güvenemedim.Ayar yaparsam yağı boşaltmam gerekir buda sorun olur dedi.
    Bisikleti sıfır almışım ben niye sorun yaşamak zorundayım.:evil:
    Lütfen bana fikir verin ve yardımcı olun.
    http://tinypic.com/player.php?v=wi607d>&s=8#.U1GKe_l_taw

2. Bahadır Aktaş

Bahadır Aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhaba, forum da bu konu ile ilgili nasıl ayar yapılacağını anlatan arkadaşlar var forumdan okursan kendinde bu ayarı çok kolay yapabilirsin. Kolay gelsin

3. Oğuz han T

Oğuz han T Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bu işin uzmani değilim ama yağ boşaltmak ne alaka. Bende bisikletimi ilk aldigimda iki diskte sürtüyordu forum konularindaki tariflere göre sadece iki alyani gevsetip fren kolu sıkılı haldeyken alyanları tekrar sıktım bir sorun kalmadı.
    Sitede üst sağdaki arama kısmından arama yaparak daha önceki konulardan detayli anlatim bulabilirsiniz.

4. ermang

ermang Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Senin balatalar bayağı ayarsız, yalnız yağ boşaltmaya gerek yok bu ayarı yapmak için. Elimden geldiğince anlatmaya çalışayım;

Öncelikle kaliperlerin kadroya tutunduğu alyanları gevşet, daha sonra fren kolunu birkaç kez pompala ki kaliperler olması gereken en uygun pozisyona gelsin. Son olarak fren kolu sıkılıyken alyanları tekrar sık.

Kolay Gelsin.

5. Darke

Darke Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
  6. ömer80

ömer80 Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Merhaba,aynı bisikletten 3 hafta önce bende aldım, aynı sorun bende de mevcuttu. Servise götürdüm, bisikletçi usta sürtmenin normal olduğunu, balataların yeni olduğundan ve lastiklerin tam olarak yerine oturmadığından sürtme meydana geldiği söyledi. Bisikletçi usta ufak bir ayar yaptı ve 10-15 gün bu şekilde bisikleti kullanmamı ve tekrar ayar için gelmemi söyledi. Kısmetse bu hafta içi veya hafta sonu ayar için tekrar gideceğim. Servise gitmeden önce bende buradaki tariflerden örnek alarak kendim ayar yapmaya çalıştım ama nafile:)

7. burak ilhan

burak ilhan Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    burayı yine okuyacaklar olanlar için yazıyorum; frenin kadroya bağlandığı noktalardaki vidaların düzgün bir şekilde oturup oturmadığını kontrol edin.
    bendeki sorun vida gevşemesi sebebiyle oluyordu. şuan düzeldi.