Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano city sport 10 hd modelini aldım - Sorularım için konuya buyurun :)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında turac000 tarafından paylaşıldı.

1. turac000

turac000 Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,

Salcano city sport 10hd satın aldım.

Sorularım,

1- frenler hidrolik olmasına rağmen dağ bisikletinin v freni ile bile kıyaslanamaz derecede kötü. Yani freni sıkınca tak diye durmuyor. Bu normal mi ?

2- Ön janttan tekerlek donerken sürtünürcesine gibi bir ses geliyor ? Bu kendi kendine düzelir mi, ne yapmak lazım ?

2. atafemrea

atafemrea Salcano CS 20HD

Adı:
    Egecan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle gerçekten çok kaliteli bir bisiklet almışsınız, hayırlı olsun iyi pedallamalar. Bende de City Sport 20 HD var. Sadece viteslerimiz farklı. Bu yüzden sorunları kendi bisikletimle karşılaştırıp size yardımcı olmaya çalışacağım çünkü işin teknik kısmını bende tam kavrayabilmiş değilim :D
    1-) Hidrolik frenlerimizin modelleri aynı. Ben hidrolik frenlere hafif bastığımda bile V-frenin tam basmış hali gibi performans gösteriyor. Yani frenlerinizin ayarı bozulmuş olabilir eğer kargodan aldıysanız vs.
    2-) Bu sesin gelmesi hiçbir bisiklette normal değildir. Ön maşa kapalıyken kaldırıma falan çıkmaya kalkıştıysanız yada tümsek gibi bir yükseltiden geçtiyseniz jantın akordu bozulmuş olabilir. Birinden yardım alarak bisikletin önünü kaldırtın ve ön tekerleği çevirin. Aşağı-yukarı veya sağa-sola yalpa yapıyosa ayarı bozulmuş demektir.
    Tekrardan hayırlı olsun bunlar çözülebilir sorunlar gönlünüz ferah olsun :D

baracuda9 bunu beğendi.
  3. turac000

turac000 Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkürler hocam yorumunuz için :)

Frene nasıl basıyorsunuz ? İyice sıkıyor musunuz yoksa sadece bir tık mı sıkıyorsunuz ? :)

Frene basınca aniden duruyor mu yoksa bisiklet biraz ilerleyip mi duruyor ?

O teker olayını deneyeceğim, eğer yalpaldıyorsa ne yapmak gerekir ?

4. Myst3ry

Myst3ry Yeni Üye

Adı:
    Can Yiğit
    Bisiklet:
    Mosso
    Bisikletin hayırlı olsun güle güle kullan. Bende bisikletimi yeni aldığımda ön tekerden sürtünme sesi geliyordu. Disk fren sürtüyordu muhtemelen. Bisikletçiye gittim alyanla halletti parada almamıştı

turac000 ve atafemrea bunu beğendi.
  5. atafemrea

atafemrea Salcano CS 20HD

Adı:
    Egecan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @turac000 Frenleri hiç iyice sıkmadım sanırım, çünkü fren basmayı 3 şiddette düşünürsek, 2. şiddette frene bastığımda bisikletin arkasının kalktığı bile oluyor. Freni bisikleti yavaşlatmak için kullandığımda 1. şiddette kullanıyorum, yani fren kolunun tam yeni sertleşmeye başladığı ana kadar sıkıyorum. Frene basınca aniden durmuyor yavaşlayarak duruyorum.
    Teker yalpalıyorsa akord ayarının yapılması gerekir. Benim hiç beceremediğim bir şeydir. Youtube'de nasıl yapıldığını anlatan videolar var ama bir bisikletçiye götürmenizi tavsiye ederim. Jantın telleri sıkılarak yapılıyor.

turac000 bunu beğendi.
  6. BağdatlıRuhi

BağdatlıRuhi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bisikletin hayırlı olsun forumda okuduğuma göre Salcano City Sport'ların jant tellerinde kırılmalar ve akord kaçma sorunları oluyormuş. Doğrumudur bilemem bir kontrol edin akordda sıkıntı varmı yokmu.

turac000 bunu beğendi.
  7. turac000

turac000 Yeni Üye

Seviye:
    Sanırım fren ile alakalı o ses. Tam çözemedim ya :S

Oralarda sıkıntı gozukmuyor hocam

Bizim ki onun için bile 20 kağıt alır hocam :D

BağdatlıRuhi bunu beğendi.