Salcano City Life 20 v Bol fotoğraflı

Tepki
1
İsim
Recep Tayyip
Bisiklet
Salcano
Arkadaslar konu biraz once açılmış ama bizde babamla ortak bineceğimiz bi bisiklet düşünüyoduk ve bilen bilir ulusta yiba çarşısı var her türlü bisiklet malzemeleri ve bisikletler var orda bi kac dükkan gezdik ve Salcana city life 20 aldık ilk defa böyle profesyonele yakin bi bisiklet kullandım memnunum kesinlikle ama köyde yasiyorum ve dag yollarinda gitmeye cekiniyorum 800-1000 tl arasında hem hızlı hemde dagda rahatca gezebilecek bi bisiklet oneriniz varmı:D

Biraz uzun oldu kisira bakmayın

• Beğen
Tepkiler: mfmayliba
Scudo

mfmayliba

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Mustafa Ferruh
Bisiklet
Bianchi
Resmen arazi de gitmişligim var diyebilirim ,toprak orman, micirli yollar,çamurlu yollar ,
Bisikleti 1200 km den fazla kullandım kısaca açıklamak gerekirse yada yorum mu desem , Bisiklet bana güven veriyor gerçekten hatta son iki aydır o kadar hor kullandım daha yeni yeni jant akordu kaçtı diyebilirim .Hızlanması gayet iyi bisikleti her türlü koşulunda kullandımIMG-20170428-WA0049.jpg
Bu tarz yollar hiç problem olmuyor

Bu hizlardada güven veriyorScreenshot_2017-05-21-18-49-08.png IMG_20170220_002234.JPG

@Turak Yok denemedim ama hidrolik ayrı bi olay gerçekten çok iyi bi tesiri var , ama su anlık yetiyor v

pYRoSpeC

Üye
Tepki
79
İsim
Erkut
Bisiklet
Diğer
Şu zoom maşayı gördükçe tüylerim diken diken oluyor :) O maşanın aynısından kullanıyorum sanki biraz daha yumuşak olsaydı keşke yada başka bir maşa kullanılsaydı demekten kendimi alamıyorum :)

Bu arada @GezerDnmc hayırlı olsun . Güzel seçimlerden birisi daha

Tepki
1
İsim
Mustafa Emre
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar yardım edin bütçe maksimum 800 tl ve bisiklet almak istiyorum salcano city life 30 mosso legarda 1621 mdm bianchi touring 313 2016 model arasında kaldım siz hangisini öneriyorsunuz vede düz maşa ile kaldırımlardan inmek ve biraz kötü yollarda kullanırsak çok titreşim oluyor mu ? ( pek anlatamadım ama... )

GezerDnmc

Üye
Tepki
28
İsim
Emir Kaya
Bisiklet
Salcano
benim izlenimim şu yönde
lastikler ince olduğu için galiba kaldırımda vs biraz titreşim oluyor kii bende city life 20 var ve amortisörlü yani kullanacağınız yerde çok fazla çukur vs varsa düz maşayı pek önermem alırsanız da kilitlenebilir alın bence :)

Tepki
1
İsim
Mustafa Emre
Bisiklet
Diğer
kilitlenebilir için bütçe yok bu yüzden bianchi touring 313 düşündüm

• Beğen
Tepki
2
İsim
Ömer Sabri Aksoy
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar bu bisikleti kullanıyorum,yedek iç lastik alacağım fakat nasıl bir iç lastik alacağımı bilmiyorum(ölçüleri vs.).Bisiklete yeni başladığım için tecrübesizim.Yardımcı olursanız sevinirim

• Beğen

pYRoSpeC

Üye
Tepki
79
İsim
Erkut
Bisiklet
Diğer
@omersabriaksoy yanlış hatırlamıyorsam 700*35C dış lastik kullanıyor diye biliyorum. Bu ölçüleri söylediğinizde size uygun iç lastik vereceklerdir.(link)(link)(link)Detay için link i inceleyebilirsiniz.

BYKUCUK

Üye
Tepki
3
İsim
Yusuf Furkan
Bisiklet
Diğer
Baska kullanıcılar Yok mu acaba ? Yada kullanan kişiler daha da foto atabilir mi ??

• Beğen

Yeumyang

Kalbin ilacı Rabbini anmasıdır
Tepki
24
İsim
Sezai
Bisiklet
Salcano
Ng450 kullanıyorum dağ bisikleti olduğu için yoruyor şehir bisikletine geçeceğim ng450 yi satabilirsem almayı düşündüğüm arasında city life 20 de var eğer satamazsam tekeri değiştirip devam edeceğim zaten memnunum bisikletten

Zeringea

Üye
Tepki
5
İsim
Berkant Arı
Bisiklet
Salcano
Konu bayadır güncellenmemiş ama soracaklarım var. Ben bir Salcano Excel (26) kullancısıyım. City Life 20 aldım. Arada nasıl bir fark vardır yani kadro 13 kilo denmiş Excel 15 kilo deniyor yani 2 kilo bir fark var çelik ve alüminyum arasında ve sağlamlığı nasıldır? Ben Gelibolu'da yaşıyorum ve çok fazla domuz dikeni var buna en iyi önlem koruyucu sıvı mı yoksa zırhlı dış lastik mi olur? Şimdiden teşekkür ederim :)

• Beğen

mfmayliba

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Mustafa Ferruh
Bisiklet
Bianchi
@Zeringea biraz geç oldu ama sadece ağırlığa bakma bence, geometri vs de önemli. Ben de bakıyordum bi ara ona ama bunu aldım iyiki de almışım.

Bisikletten hala memnunum hatta ön teker de hala orjinal lastik var arkayi değiştirmek zorunda kaldimk, lastik patlamisti ve yaklasik 15 dakika sıfır hava ile sürdüm.

Her türlü yola girdim rahat rahat gidiyorum
Asfalt öncesi micirli yol, çamurlu yol buzlu yol vs . Rahat bir bisiklet.

Eksilerinden bahsedersem vites sistemi diyebilirim belki de, ya da ben çok hor kullandığım için olabilir bilemiyorum.

Mașadan çok fazla bir şey beklememek lazım sonuçta 1000 tl lik bisiklet. Ama yinede Arnavut kaldırım gibi yerler de rahat ettiriyor.

Bence sıvıya falan çok gerek yok biraz kalın bir lastikle yani et kalınlığı diyorlar galiba o yeter bence.

@Sufibiker hocam biraz daha üst seviyesini almanı öneririm çok ucuz olunca bazi ișiklerı bozuluyor. Dikkst çekici oluyor bence amaçta bu zaten.

Kısaca çok hoş bir bisiklet. Salcanoya laf eden arkadaşlar da ağlayabilirler.

Bu arada 3000 km ye yaklaşmışdır.

Yaklaşmıșımdır***

Zeringea

Üye
Tepki
5
İsim
Berkant Arı
Bisiklet
Salcano
@mfmayliba Vallahi ben Excelle 1000 KM'yi devirmişimdir 2 sene içerisinde günübirlik max 140 KM devirdim gidiyordu yani bu kadar kötü bir bisikletin bile vites geçişlerinde sorun yoksa City Life'ın ya ayarında sıkıntı vardır sizin ya da bozulmuştur şahsen Sunrun gibi rezalet bir sistemle bile uzun yolları gitmeyi, hatta yarış bisikletli arkadaşlarıma zor da olsa yetişmeyi başarıyorum yani Shimano Tourney bana ilaç gibi gelir :). Maşaya gelecek olursak onu hiç açmazsam bile pek umrumda değil bisiklette sadece rahat etmek için sürmüyorum gerekirse ayarlarım o önemli değil. Sıvı olayı ise benim yaşadığım yerde deveçökerten dikenleri çok fazla var yani sürekli patlatıyor lastiklerimi (arkadaşların da öyle). Ve Tyre Protector Formula X aldım. Videolarını filan izledim gerçekten adam çivi sokuyor şişiriyor lastiği delik lastikle yola devam ediyor ve lastikte hiç bir sorun kalmıyor. Bende kullanmıştım Excel'de arka lastiğime ve 1 yıl hiç patlamadı. 1 yıl sonra da dış lastik yırtıldığı için patladı nasıl oldu bilmiyorum. Yani kısacası Excel'den sonra ilaç gibi geleceğine eminim. Sizce performans bakımından ne kadar fark olacaktır? Bende yorumunuzu geç fark ettim kusura bakmayın :)

Ve de bir sorum var alan ve kullanan arkadaşlara. City Life 20'nin lastik ebatları nelerdir? 700x vb. gibi mi yoksa 28x1.50 filan mı o benim için önemli bilenler cevaplarsa memnun olurum. Şimdiden sağolun :)

mfmayliba

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Mustafa Ferruh
Bisiklet
Bianchi
@Zeringea orjinal lastikleri 700*38 (28*1.5) olmalı ama bu ölçüleri jant genişliği elverdiği sürece değiştirebilirsin.

performans farkını sürdüğün anda farkedeceksin.