Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano City Fun60 Hızlanma Problemi

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında d.engin tarafından paylaşıldı.

1. d.engin

d.engin Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    3 aydır eşim 26 jant ng650 ben 28 jant city fun 60 kullanıyorum.çok az eğimi olan yerden sıfır hızla birlikte hareket edince her geçen saniye aramızdaki mesafe artıyor. evet ng650 zamanla doğru orantılı olarak dahada ilerliyor.
    bakım için gittiğimde söyledim ng650 ağır ondan denildi ama bana mantıklı gelmedi.
    bir sıkın mı var bisiklette yoksa normal mi?

2. Gökhan Semiz

Gökhan Semiz Doğa, Kamp, Yaban

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisikleti ters çevirip lastikleri boşta çevirin. Lastiklerin dönmesini etkileyecek bir durum var mı bakın. Fren ayarları doğru değilse pabuçlar sürtüyor olabilir. Bu da pedal çevirmeden bisiklet akarken bisikleti yavaşlatır. Tabii bunlar göbeklerde sorun yok ise geçerli.

3. d.engin

d.engin Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bahsettiklerinizi bakım esnasında yaptılar problem yoktu.
    dediğim gibi hiç pedal çevirmeden aynı anda başlarsak ben geride kalıyorum lastik büyük daha hızlı gitmesi gerekmez mi

4. Gökhan Semiz

Gökhan Semiz Doğa, Kamp, Yaban

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Lastik ebatı büyük olduğu için daha fazla yol alması gerekir doğru. Ağırlıkta tabii ki bir etkendir. Daha ağır olan bisiklet eğer bir sorunu yoksa dahada hızlanmaya meyillenecektir. Fakat bisikleti kullanan kişinin ağırlığı vs işin içine girince bisikletin 1 kilo fazla veya az olması pek etkilemez. Siz yinede sürtme yapan bir bölge var mı bir bakın. Akort vs düzgün ise fren pabuçları sürtmemesi gerekir. Ayrıca freni sıkıp bıraktıktan sonra pabuç jantın üzerine basılı kalıp yine hızlanmayı engelleyebilir. Hiçbir sorun yok ise artık göbeklerin farkına kalıyor. Diğer göbeklerin kalitesi, akıcılığı daha iyi olabilir.

5. d.engin

d.engin Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    deneyeceğim söylediğinizi teşekürler