Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano City Fun 70 ve Çamurluk

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında trkr tarafından paylaşıldı.

1. trkr

trkr Yeni Üye

Adı:
    Türker
    Seviye:
    hogutmen bunu beğendi.
  2. hogutmen

hogutmen Fosil yakıt tüketimine karşı Commuter/City Fun 70

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @trkr ben de aynı bisikleti kullanıyorum. Maşanın çatalı ile lastik arasında bir kaç mm boşluk olduğundan yani yetersiz boşluk nedeni ile öne çamurluk yani bu tarz bir çamurluk takılamaz dendi. Bisiklet kadrosu 26 lastikleri 28" imiş :) mühendislik hatası :(

3. O.Yalcindag

O.Yalcindag Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hocam selam naptiniz camurluk takabildiniz mi?

hogutmen bunu beğendi.
  4. grki13

grki13 Yeni Üye

Seviye:
    Ben polisport kullanıyorum arkada ve önde.Arkadaki evo öndeki missouri modeli.Bu fotodaki son hali yani önde amörtisör varken .Ancak kendi sabit maşası varken de bu ön çamurluk takılıydı.Çamurluğun bağlantı yerinde dikey 3cm açıklık var.Açıklığın en altından vidalanınca çamurluk en yukarıda oluyor sürtmüyor.Bunun için bağlantı demiri de üstten biraz eğriliyor ama sorun olmuyor. Öneririm gayet memnunum

Ekli Dosyalar:

hogutmen ve enqinHLC bunu beğendi.
  5. enqinHLC

enqinHLC Demir Atlı Süvari

Adı:
    Engin
    Bisiklet:
    Beldesan
    Seviye:
    takipteyim. Çamurluk benimde ihtiyaç listemde. Polisport görüntü olarak hoşuma gitti. @grki13 siz sorun yaşadınız mı?

hogutmen bunu beğendi.
  6. grki13

grki13 Yeni Üye

Seviye:
    Yok yaşamadım.Tek sorun arkadakinin stabil olmaması.Sele borusuna takılan kelepçesi var ancak ne kadar sıkılırsa sıkılsın ufak bi dokunmada sağa sola kayma yapıyor.Çözüm olarak iç lastik parçası kesip kelepçesini üzerine kitleyince stabil oldu.Onun dışında koruması falan yeterli.Arka için x fighter modeli de hoş duruyor ama biraz kısa evo daha koruyucu.Ön de bu model en ucuzu ve gayet de koruyucu ve şık.Volkan bisikletten almıştım kampanya vardı @enqinHLC

enqinHLC bunu beğendi.
  7. UtkuSener

UtkuSener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çamurluk konusunda en kilit nokta ön çamurluğun paça uzunluğu, bu sebeple paçaları en uzun olan çamurluğu seçin. kendi kullandığım sks longboard ı öneririm fakat bütçe konusunda sıkıntı olabilir, yinede çamurluk üzerine yazdığım detaylı bir yazıyı buraya paylaşayım

İnceleme - Sks longboard 28" çamurluk

hogutmen ve enqinHLC bunu beğendi.
  8. hogutmen

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet arkadaşlar çamurluğum takıldı. Biraz zor oldu. City fun maşa lastik arasındaki boşluk 1 cm falandı. Çamurluk ile lastik arasında hemen hiç boşluk yok gibi. Özellikle maşanın gidon tarafındaki bağlantısında. Peki çamurdan falan geçersem tekerlek kilitlenir mi ?

9. hogutmen

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    WP_20151204_005.jpg WP_20151204_004.jpg WP_20151204_003.jpg WP_20151204_002.jpg WP_20151204_001.jpg

Ne dersiniz? Bu doğru bir kullanım mı? Bir sorun çıkabilir mi?

DKS Longboard. DKS : Dışkapı Kaportacılar Sistem

10. liteon

liteon Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @hogutmen Herhangi bir sorun olacağını sanmam. Ama lastik 38C olmasına rağmen aradaki boşluğun o kadar az olması ilginç. Bir de çamurluk uçlarına takılan pet şişe parçaları görüntüyü bozmuş ama arka çamurluk kısa kaldığından işlevsel olacağı kesin. Güle güle kullanın.

hogutmen bunu beğendi.
  11. hogutmen

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Longboard adı oradan geliyor. :) Hatırlarsanız sipariş geçmiştim Polisport Georgia sonra iptal ettim. Kime taktıracağım? Nasıl taktıracağım? Kaça taktıracağım derken vazgeçtim. 30 TL'ye aldım bu çamurluğu.
    5 TL de işçilik verdim. Olmasaydı törpüleyecektim maşanın üst bağlantı bölgesini. Öyle oldu. 40 TL'ye daha güzel siyah çamurluk vardı almadım. Bisiklete çalınabilir gözüyle bakıyorum. Maalesef çok ticari bakıyorum.
    Ama alttan alta da aşık olmuyorum değil. Beraber vakit geçirdikçe daha çok ısınıyorum. Benimle düşünmeden, ikilemeden her yola geliyor. :hrkbuya:

Longboard'un faydası sıfır su damlası diyebilirim. Biraz da upgrade yapamıyoruz, modifiye yapalım merakı/özentisi. Diğer araçlar su sıçratıyor. Yoksa sorun yok. :)

liteon bunu beğendi.