Salcano City Fun 70 ve Çamurluk

trkr

Üye
Tepki
4
İsim
Türker
Bisikletim 28" jant ve 18" kadro. Çamurluk seti almayı planlıyorum. Bütçem max 50-60TL Aşağıdakilerden hangisi daha uygun olur?

(link)
(link)
(link)

Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: hogutmen
Scudo

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@trkr ben de aynı bisikleti kullanıyorum. Maşanın çatalı ile lastik arasında bir kaç mm boşluk olduğundan yani yetersiz boşluk nedeni ile öne çamurluk yani bu tarz bir çamurluk takılamaz dendi. Bisiklet kadrosu 26 lastikleri 28" imiş :) mühendislik hatası :(

grki13

Üye
Tepki
4
Ben polisport kullanıyorum arkada ve önde.Arkadaki evo öndeki missouri modeli.Bu fotodaki son hali yani önde amörtisör varken .Ancak kendi sabit maşası varken de bu ön çamurluk takılıydı.Çamurluğun bağlantı yerinde dikey 3cm açıklık var.Açıklığın en altından vidalanınca çamurluk en yukarıda oluyor sürtmüyor.Bunun için bağlantı demiri de üstten biraz eğriliyor ama sorun olmuyor. Öneririm gayet memnunum

Dosyalar

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
takipteyim. Çamurluk benimde ihtiyaç listemde. Polisport görüntü olarak hoşuma gitti. @grki13 siz sorun yaşadınız mı?

• Beğen

grki13

Üye
Tepki
4
Yok yaşamadım.Tek sorun arkadakinin stabil olmaması.Sele borusuna takılan kelepçesi var ancak ne kadar sıkılırsa sıkılsın ufak bi dokunmada sağa sola kayma yapıyor.Çözüm olarak iç lastik parçası kesip kelepçesini üzerine kitleyince stabil oldu.Onun dışında koruması falan yeterli.Arka için x fighter modeli de hoş duruyor ama biraz kısa evo daha koruyucu.Ön de bu model en ucuzu ve gayet de koruyucu ve şık.Volkan bisikletten almıştım kampanya vardı @enqinHLC

• Beğen
Tepkiler: enqinHLC

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
Çamurluk konusunda en kilit nokta ön çamurluğun paça uzunluğu, bu sebeple paçaları en uzun olan çamurluğu seçin. kendi kullandığım sks longboard ı öneririm fakat bütçe konusunda sıkıntı olabilir, yinede çamurluk üzerine yazdığım detaylı bir yazıyı buraya paylaşayım

(link)

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Evet arkadaşlar çamurluğum takıldı. Biraz zor oldu. City fun maşa lastik arasındaki boşluk 1 cm falandı. Çamurluk ile lastik arasında hemen hiç boşluk yok gibi. Özellikle maşanın gidon tarafındaki bağlantısında. Peki çamurdan falan geçersem tekerlek kilitlenir mi ?

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
WP_20151204_005.jpg WP_20151204_004.jpg WP_20151204_003.jpg WP_20151204_002.jpg WP_20151204_001.jpg

Ne dersiniz? Bu doğru bir kullanım mı? Bir sorun çıkabilir mi?

DKS Longboard. DKS : Dışkapı Kaportacılar Sistem

liteon

Aktif Üye
Tepki
177
Bisiklet
b'Twin
@hogutmen Herhangi bir sorun olacağını sanmam. Ama lastik 38C olmasına rağmen aradaki boşluğun o kadar az olması ilginç. Bir de çamurluk uçlarına takılan pet şişe parçaları görüntüyü bozmuş ama arka çamurluk kısa kaldığından işlevsel olacağı kesin. Güle güle kullanın.

• Beğen

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@liteon

Longboard adı oradan geliyor. :) Hatırlarsanız sipariş geçmiştim Polisport Georgia sonra iptal ettim. Kime taktıracağım? Nasıl taktıracağım? Kaça taktıracağım derken vazgeçtim. 30 TL'ye aldım bu çamurluğu.
5 TL de işçilik verdim. Olmasaydı törpüleyecektim maşanın üst bağlantı bölgesini. Öyle oldu. 40 TL'ye daha güzel siyah çamurluk vardı almadım. Bisiklete çalınabilir gözüyle bakıyorum. Maalesef çok ticari bakıyorum.
Ama alttan alta da aşık olmuyorum değil. Beraber vakit geçirdikçe daha çok ısınıyorum. Benimle düşünmeden, ikilemeden her yola geliyor. :hrkbuya:

Longboard'un faydası sıfır su damlası diyebilirim. Biraz da upgrade yapamıyoruz, modifiye yapalım merakı/özentisi. Diğer araçlar su sıçratıyor. Yoksa sorun yok. :)

• Beğen
Tepkiler: liteon