Salcano City Fun 60

Birgihan

Üye
Tepki
7
İsim
Birgihan
Bisiklet
Salcano
Salcano city fun 60 bisikletimin tekerleği ilk önce havas biraz inikti 2 gün binmedim tamamen inmiş. Bugün şişirdim akşam baktım havası inmemişti. İlk sorum şu ki bu inme neden olmuştur?

ikinci sorum ise salcano iç lastik almak istersem kaç jant derim? veya benim bisikletime uygun olanı hangi isimle bulurum?

üçüncü sorum ise önerdiğiniz yama takımı var mı? Şimdiden teşekkürler yardımlarınızı bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Tayfun Sezer
Scudo

Tayfun Sezer

Daimi Üye
Tepki
288
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Sayın @Birgihan Lastiğin teki mi indi bilmiyorum ama sorunu olmayan lastikler bile böyle soğuk havalarda tamamene yakın inebiliyor ama patlaktan şüpheleniyorsan ya hava basıp gözlemlemelisin ya da sökerekkontrol etmek durumundasın.
İç lastik konusuna gelince almak istediğin iç lastik için dış ladtiğin ebadını bilmen yeter. Bizim lastikler 700*32 diye hatırlıyorum Nette bu ölçülerde iç lastik aratırsan bulabilirsin.Lastik tamir kiti olarak içinde plastik levye de bulunan en ucuz kitlerden de kullandım. Yapmasını nildilten sonra ucuz olanları da işini görür. Lakin ben bir adet yedek iç lastik hep bulundururum.

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
2. Soru cevabi: siteden dis lastik olculerine bak. Mesela dis lastik 700*38 dir. Ic lastik kesin bir sayi degilde aralikta oluyor 700* 35-45 gibi. Adama soyle zaten dis lastik olcusunu anlasirsiniz. Asagiya link attim bakarsiniz.
(link)
3.soru : Ben onun icin de zefal yama setini kullaniyorum. Ucuz mu pahali mi digerlerine gore nasil bilemem de cin mali 100 tanesi 2 liraya satilanlardan iyi.:D En azindan yaptigin yama sokulmuyor hava kacirmiyor vs. Bu da onun linki. (link)
Tabi yama konusunda daha guzel seyler vardir yorunlar gelir.

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Siboptan hava kaçırıyordur sibobu sıkınız.
@Birgihan

Birgihan

Üye
Tepki
7
İsim
Birgihan
Bisiklet
Salcano
@Tayfun Sezer

sadece arka lastik indi. öğlen hava bastım 1-2 saat önce kontrol ettiğimde hava inmemişti siboba dedemle baktık bir kaçırma göremedik iç lastiği sökmeden suda baktık bir kabarcıkta göremedik havadan olur diyorsanız olmuş olabilir burada da havalar baya soğuk :) cevaplara teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Tayfun Sezer

Birgihan

Üye
Tepki
7
İsim
Birgihan
Bisiklet
Salcano
city fun 60 kullanıcısıyım 181 boyunda 100 kiloyum. Kilom bisiklette bir terslik yaratır mı merak ediyorum.

2. Sorum bisikletimi nasıl daha cezbedici bir hale getirebilirim. Daha yeni aldım çok sade.

3. Sorum ise Herhangi şikayetçi olduğunuz bir sorunu var mı?

SAYGILARIMLA :)