Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano City Fun 60 Lady Bisiklet, Önerir misiniz?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında didem tunç tarafından paylaşıldı.

1. didem tunç

didem tunç Yeni Üye

http://www.yenievdunyasi.com/SALCANO-CITY-FUN-60-LADY-28-JANT-SEHIR-BISIKLETI,PR-68006.html site ne kadar güvenilir bilmiyorum ama en uygun fiyata burada buldum. Sormak istediği soru boyum 162cm bu bisiklet bana uygun olur mu yani 28 jant oluşu sorun oluşturur mu? Janttan çok kadro boyunun önemli olduğunu okudum ama bilemiyorum. Bütçem normalde 500dü ama bu bisiklet hoşuma gitti. Dağ bisikleti istemiyorum. Bu fiyata yani en fazla 550tl'ye bana önerebileceğiniz başka şehir bisikleti var mı? Yalnız yaşadığım yer dümdüz bir yer değil yani biraz yokuşlarda da iş görebilecek bir bisiklet arıyorum. Fikirlerinizi paylaşabilirseniz gerçekten çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

2. didem tunç

didem tunç Yeni Üye

Konu başlığını daha janjanlı mı açmam gerekiyordu ya da yanlış yerde mi konu açtım bilmiyorum ama yardımcı olabilirseniz memnun kalırım:) yukarıda dediğim gibi salcano city fun 60 L bisikleti için satıcıyla görüştüm ellerinde 16" kadro olduğunu söylediler. Diğer bir olasılık olarak da http://www.bisikletplus.com/sehir-b...00l-sehir-bisikleti.html?referer=akakce&v=1.6 bu bisikleti düşünüyorum ama yokuşlu yollarda iş görür mü bilemiyorum. Fikrini beyan edebilecek birileri olursa çok memnun kalırım...

3. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    16' kadro sizin boyunuza bir boy büyük geliyor. Ama iç bacak boyunuzda kadro boyu seçiminde önemli bir husustur. İç bacak boyunuzu da ölçerseniz daha yardımcı olunabilir. Yokuşlu yollarda bisikletin etkisi var tabi ama genel olarak sizin performansınızdır önemli olan.

4. didem tunç

didem tunç Yeni Üye

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    boy 1.62,bacak boyu 88cm ?????
    sanki bir yanlışlık var ???

6. didem tunç

didem tunç Yeni Üye

ben de ölçünce şaşırmıştım ama yanlışlık yok.

7. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    en az 50 kadro bakıcaksınız.
    yani 19 inçte tekabul eder.

ama hala bir yanlışlık var bence..
    cevremde ornekler goruyorumki gayet bakınca altın orana sabit vucutlarda 170cm cıvarı boylarda 80cm bacak boyu oluyor...

8. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Didem Hanım bence de bir yanlışlık var. Doğru ölçtüğünüze emin misiniz? Benim boyum 1.83 cm ve iç bacak boyum 88 cm. Siz komple bacak boyunuzu ölçmüş olmayasınız.

9. didem tunç

didem tunç Yeni Üye

Şimdi farkettim ben dış bacak boyu ile karıştırmışım:) iç bacak boyum 75cm. gerçi siz buna da fazla diyeceksiniz ama:S

10. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Tamamdır, taşlar yerine oturdu. Didem hanım size önerim bisikletinizi deneyerek almanız. Yanlış bisiklet seçer iseniz eğer bisiklet sürmek keyif yerine eziyet verir. O yüzden şartlar yoksa dahi oluşturmaya çalışın ve mağazadan alın derim. Ama yinede internetten alacağım diyorsanız 17' kadro uygundur. Orta karar bir bisiklet ile başlayın ve eğer sizede virüs bulaşır da kendinizi yollara atmaya karar verirseniz daha üst seviye bir modele geçersiniz.

11. didem tunç

didem tunç Yeni Üye

Peki sizce kawasaki rose ile salcano city fun arasında özellik olarak hangisi üstün diye bir soru sorsam yani sizce ikisinden birini tercih edersem hangisini tercih etmeliyim? Deneyerek almak önemli biliyorum ama bayiilerde genelde bianchi ve ümit bisiklet vardı. Salcano'nun da city fun 60modelini bulamadım. O sebeple internet ortamlarına kaldı işim. Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için de bu arada.

12. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Bisiklet tercihi çok komplike bir olaydır tabi derinlemesine inerseniz. Fakat giriş seviye bisikletlerinde durum çok da farklılaşmaz. Link verdiğiniz bisikletlere bakarsal Kawasaki Rose sabit maşa yani zemini iyi olan yerlerde kullanacaksanız gücünüzü yola daha iyi yansıtabilirsiniz. Salcano ise amortisörlü maşa ve kilitli değil. Salcano da hem daha fazla ağırlık taşıyacaksınız hem de bisikletiniz rijit bir yapıda olmayacak. Açıkcası çok detaylı bilgiler yok bisikletler hakkında. Kawasaki Rose çelik kadro ağırlığa ne gibi bir etkisi var bilmiyoruz. Nasıl bir çelik kullandıklarını da keza. Salcano da aliminyum ya da çelik gibi bir ibare yok. Ağırlıkları da verilmemiş. Durum karışık biraz.