Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano city fun 50 kullanıcıları

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında tolsen92 tarafından paylaşıldı.

1. tolsen92

tolsen92 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhabalar Arkadaşlar,Sitede city fun 50 den az kullanan var sanırım umarım artar bende daha dün aldım ve bu gün 28 km yaptım.İzlenimlerimi ve görüslerimi anlatmak isterim.

Üzerindeki Parçalar:
    Shimano SL-M310 / RD-TX35 Tourney 21 vites
    Sr Suntour XR178 48t/38t/28t krank takımı
    Zoom CH120 Alüminyum Taçlı 700C Amortisörlü Maşa
    Shimano M355 hidrolik disk fren sistemi
    Shimano SL-M310 vites kolu

Arkadaşlar malesef resim çekemedim ancak yarın kesin koyacagım.

Öncelikle kesinlikle tavsiye ederim.Ancak üst sınıf bir bisiklet kullanan biri hiç almasın kötü gelecektir.Orta seviye bir bisiklet ve fiyat olarak çok uygun ben 900 tl ye aldım.

Kadro kesinlikle sağlam adamlar özenmiş yani,Gidonu çok beğendim denemez çünkü oldukça geniş bir gidonu var ancak sorun çıkarmıyor.Jant,neredeyse en beğendim kısım.Çok hoş bir görüntüsü var ve geceleyin fosforlu gibi parlıyor.Lastikleri daha tam olarak göremedim ancak şehir bisikleti malum ince 1.50 lastik var salcano trekking comfort,Maşa ng650 deki şikayetlerden korkmuştum sonuçta aynı tip amortisor ancak kesinlikle hakkını veriyor mükemmel yaylanması çok güzel ses çıkarmıyor,Vites sistemi profesyonel bisikletleri aratmayacak şekilde iki ayrı düğme var biri vitesi küçültürken diğeri arttıryo.Çok seri bir şekilde geçiyor.Fren Sistemi olarak hidrolik disk fren var üzerinde ama benim umduğum gibi çıkmadı.Vfrenden çok fazla bir fark göremedim.Hatta şehir bisikletinde hidrolik disk saçma buldum çünkü tekerler dişsiz ve ne zaman frene bassam tekeri kaydıryor ama çok sıkıntı yaratmıyor benim için sorun değil yani. Selesi çok yumuşak değil alacak olanlara kesinlikle değiştirmesini yada ekstra dolgulu kılıf almasını öneriyorum.

Genel olarak bisiklet çok seri ve hemen hızlanabiliyor.28 jant olması büyük avantaj çabuk yol alabiliyorsunuz.Ağırlık olarak hafif değil kesinlikle 13 kg vardır.

İnşallah yazı alacak olanlara referans niteliği taşır.

Saygılarımla

Tayfun Sezer bunu beğendi.
  2. Tayfun Sezer

Tayfun Sezer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende de aynı bisikletin yeşil-beyaz olanından mevcut.Dediğin gibi aslında bisiklet biraz ağır. Ve sele de yumuşak görünse de pek rahat sayılmaz ve o da ağır. Aldıktan bir süre sonra değiştirdim. Hayırlı olsun umarım yüzünü güldürür.

tolsen92 bunu beğendi.
  3. tolsen92

tolsen92 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Tayfun Sezer Teşekkür ederim Salcano Excelden sonra bana uçak gibi geldi :D siz neden değiştirdiniz

4. Tayfun Sezer

Tayfun Sezer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Benim ilk bisikletimde çift amortisörlüydü. Sonra Sedona xc 751 kadrosuna bisiklet toplamıştım. Bir süre sonra da bu salcanoyu gördüm hoşuma gitti.Özellikleri de bana yetecek cinstendi. Aldım ve hala hergün kullanıyorum.

5. yusuf.oguz

yusuf.oguz Yeni Üye

Adı:
    Yusuf Oğuz
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    <forumdaki ilk mesajımı almayı planladığım bisikletle ilgili konuya yazıyorum:) şubat ayından bu yana konuya mesaj yazılmamış. kullanıcılardan başka yorum yazacak olanları dört gözle bekliyorum. birkaç güne kesin kararımı vereceğim.

6. demir48

demir48 Yeni Üye

Adı:
    ali demir
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    ben de araya kaynak oldum galiba ama city fun 70 almayı düşünüyorum. Tipi falan baya yakışıklı bi bisiklet. ☺