Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano City 28'

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Salih Korkmaz tarafından paylaşıldı.

1. Salih Korkmaz

Salih Korkmaz Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaslar forumda yeniyim. Boyum 1.64 . Bacak boyum normalden uzun. Salcano city 28 jant dusunuyorum boyuma uygun olur mu diye merak ediyorum. Yorumlar icin simdiden tesekkurler..

2. Ufuk Kılıçaslan

Ufuk Kılıçaslan Yeni Üye

Seviye:
    Salcano city sport serisinin kadro boyları 18"-20" diye biliyorum. 18 inçin altında bir boy, sizin için daha uygun gibi görünüyor. Bu Salcano modelinin daha küçük kadro boyu yoksa, Sedona ve Kron gibi diğer markaların modellerine de bakabilirsiniz. Ancak en mantıklısı almayı düşündüğünüz bayiye ya da internet sitesine kadro boyunu sorarak, hatta gidip deneyerek bilgi almaktır. Boyunuza göre bacak boyunuz uzun da olsa, 18-19 inçlik bir model size yüksek ihtimalle büyük gelecektir. Nereden almayı düşünüyorsunuz?

3. Salih Korkmaz

Salih Korkmaz Üye

Seviye:
    Hepsiburada . com 'dan.

4. Ufuk Kılıçaslan

Ufuk Kılıçaslan Yeni Üye

Seviye:
    Bildiğim kadarıyla oradan sipariş verilince Salcano gönderim yapmadan önce müşteriyi arayıp kadro boyunu soruyormuş, forumda okumuştum sanırım. Burada önemli olan sizin boyunuza uygun bir kadro boyu üretimi var mı bu modelin. Denemeden bilinmez ama size 16 inç civarı bir kadro boyu şehir bisikletinde uygun olur gibi. Bacak boyunuza göre 17 inç de uygun olabilir, ama denemeden görmeden ne desek boş gibi. Belki görece küçük kadro boylu şehir bisikleti kullanan arkadaşlar varsa daha iyi yardımcı olabilir.

5. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hepsiburada da ya tek kadro boyu yazar, ya da seçmek için kutucuk bulunur.
    bahsettiği model sanırım bu: http://www.hepsiburada.com/liste//productDetails.aspx?productId=sporsalcity28&categoryId=27058700
    tek boy olarak 19" var

ben de kendi bisikletimi hepsiburada'dan aldım, kadro boyu seçeneği yoktu, sadece 18" yazıyordu. herhangi bir arama yapılmadan gönderildi bisikletim.

6. serkancatak

serkancatak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    benim boyum 175 city sport un 18'' ini kullanıyorum Ben bile ilk başta zorlandım bu sebep ile daha düşük kadro boylarına bakmanızı tavsiye ederim

7. Kaan Murzoğlu

Kaan Murzoğlu Yeni Üye

Seviye:
    Bu bisikleti önerir misiniz acaba ?

8. Ufuk Kılıçaslan

Ufuk Kılıçaslan Yeni Üye

Seviye:
    Ben 24 vs modeline sahibim, kilitlemeli maşası olan. Ben memnunum, ancak benim aldığım bayinin servis hizmeti de iyi. Bu modelin sabit alüminyum maşası var (ki bence kilitlenmeyen maşalara göre daha avantajlı). Açıkçası şu an giriş seviyesi aynı özelliklerde bir şehir bisikletini 750 tlnin altında bulmak çok zor. Bence fiyatına göre gayet iyi, göbekler ve diğer malzemeler de bu seviye için gayet güzel.

9. Kaan Murzoğlu

Kaan Murzoğlu Yeni Üye

Seviye:
    Siz 24 vs modeline sahip olduğunuzu söylemişsiniz . Buradaki 28 olanı mı ? Fazla bir bütçem yok fakat pedallamaya geri dönmeyi çok istiyorum eğer güzel bir bisikletse kesinlikle alıcam şimdi :)

10. Salih Korkmaz

Salih Korkmaz Üye

Seviye:
    Arkadaşlar eve galiba bu bisiklet bana fazla buyuk :) şimdi biraz daha araştırdım Salcano XRS 300 modelinin 17' inç kadro boyu olanı var. Kahramanmaraş'ta yaşıyorum. Maraşın da en yokuşlu yerlerindenim :) Onun için hafif bisiklet tercihimdir:) Bu bisikleti bana önerir misiniz ?

11. mahden

mahden Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hepsiburada'dan bisikletimi alırken 2 boy seçeneği vardı 18 ve 20, gittim bir Salcano satıcısında ikisini de deneyip 18''lik olanı aldım, fırsatınız varsa kesinlikle deneyin...

12. Ufuk Kılıçaslan

Ufuk Kılıçaslan Yeni Üye

Seviye:
    Tamamen aynı değil, hepsiburada.com ürünü doğru isimlendirmemiş. O üründe 21 vites shimano tourney sistem, sabit maşa var. Benimkinde ise 24 vites altus, kilitlenebilir suntour maşa var. Boyunuza uygunsa eğer, bence alınabilir. Dediğim gibi fiyatı baz alarak düşününce, düz maşalı eli yüzü düzgün bir şehir bisikleti şu an 700 tl'nin üstünde. 19 inçlik model, 1.75-1.85 boy arasına uygun olabilir. Yine de denemeden kesin olur diyemezsiniz.

O model yol bisikleti modeli. Gördüğüm kadarıyla da çelik kadro ve pek önerilmiyor. Yol bisikletine giriş için önerilen bir model olmadığını okudum forumda. Başka bir konu daha açmışsınız bisiklet seçiminizle ilgili. Sorularınızı tek bir konu altında sorarsanız forum yapısına daha uygun olur.

Kaan Murzoğlu bunu beğendi.
  13. Salih Korkmaz

Salih Korkmaz Üye

Seviye:
    Peki burdan devam edeyim .

Bana önerebileceğiniz bir yol biskleti var mı peki?

14. Ufuk Kılıçaslan

Ufuk Kılıçaslan Yeni Üye

Seviye:
    Siz önce ne istediğinize karar verin. Bu şekilde karar vermeye çalışırsanız işiniz zor. Yol bisikleti yalnızca asfalt yolda kullanılabilen bisikletler. Siz bence önce nerede kullanacağınıza göre seçeceğiniz bisiklet türüne karar verin. Bütçenizi belirleyin. Ondan sonra bütün bunlar ışığında uygun bir başlık açın ve tavsiye isteyin.

15. Salih Korkmaz

Salih Korkmaz Üye

Seviye:
    Diger konuyu bunun icin açmistim ama.

Boyum 1.64 / Bacak boyum normalden uzun.

Asvalt ta kullanacagim nadiren toprak yolda kullanirim.

Yol bisikleti dusunuyorum. Salcano city sport gibi .

Tip olarak da salcano city sport favorim. Direksiyon duz. Frenler yanda degil.

Fiyat 500-600 arasi.

16. Ufuk Kılıçaslan

Ufuk Kılıçaslan Yeni Üye

Seviye:
    İşte o dediğiniz modeller yol bisikleti olmuyor, onlar şehir/tur bisikleti olarak geçiyor. Biraz forumda şehir/tur bisikleti başlığında araştırma yapın. Marka olarak Salcano, Sedona, Kron markalarının şehir/tur modellerine bakabilirsiniz. 500-600 fiyat aralığı yeni bisiklet fiyatlandırmasına göre düşük kalıyor. Ancak bu hepsiburadadaki gibi önceki yıldan kalan modellerden uygun fiyatlı bir model bulabilirsiniz. Yaşadığınız yerde bisiklet satan yerler ya da bu markaların bayileri varsa gidip bir deneyin, gözünüzle görün. Şehir/tur bisikleti konularına bir göz atın.