Salcano - Carraro - Sedona ?

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Herkese merhaba aranıza yeni katıldım ve sizlerden tavsiye almak istiyorum.

Öncelikle belirteyim, hidrolik disk fren takıntım var. Salcano Astro 212 HD'yi gözüme kestirmiştim hidrolik disk frenli olduğu ve ucuz olduğu için, fakat araştırdım, Salcanolarda jantla ilgili çok problem yaşanıyormuş. O yüzden geri plana çektim bu seçeneği.

Diğer yandan Sedona'yı tavsiye ettiler Doruk Bisiklet'te. Sedona 701. Bu model de disk fren uyumlu oldğu için kafama yattı. Sizce bu model nasıl ? Sedonalar çok tavsiye ediliyor bunu da tavsiye eder misiniz ?

Son seçenek olarak da Carraro gösterdiler, bu da disk fren uyumlu bi model, Carraro 417 Turner. Sizce içlerinden hangisini almam daha iyi olur ? Salcano zaten hidrolik disk frenli bi model. Carraro ve Sedona'ya daha sonradan hidrolik disk fren taktırmayı düşünüyorum.

Gerçi pek bi bilgim yok frenler konusunda ama hidrolik disk fren taktırmam kaça mâl olur ? Bakımı zor mudur ? Uzun yolda bi arıza çıkarır mı, çıkarırsa üstesinden gelebilir miyim ?

(Bu arada bisiklete verebileceğim max. miktar 600 TL. Lütfen fiyatını arttır şu modeli al gibi tavsiyelerde bulunmayın iyinin sonu yok çünkü :) )

Bu 3 model arasında yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Scudo

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Salcano'ya çok sıcak bakıyordum açıkçası ama forumda baya bi araştırma yaptım, çoğu Salcano'da jantla ilgili sıkıntıların olduğunu gördüm (olmayanlar da var tabi kötülemek istemiyorum)

Peki fren maliyeti ve kullanımı konusunda neler düşünüyosunuz ?

A.Kadir Ünal

Forum Demirbaşı
Tepki
187
Eğer bisikletimi geliştirecem ileride diyor isen sedona al. Ama benım butçem 600 başka bisiklete para vermem dıosan salcano al.Carraroyu kendınız zevkınıze görede topluyabilirsiniz 250 tlye çok guzel kadroları satılıyor. Seçim senin ;)

• Beğen
Tepkiler: Berk Mercancı

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Sedona da çok yakışıklı duruyodu açıkçası :) Ama Carraro da çok oturaklı güzel bi bisikletmiş gerçekten. Yakından görünce anladım. İlerde yapacağım ilk modifiye de hidrolik disk fren taktırmak olacak...

edit: Bu arada bisiklet için 600 verebilrim. Modifiyesi için sınırlama getirmiyorum ki o da ilerde yapacağım bişey :)

Tepki
5
Bana göre Sedona borla'nın frenleri çok güzel ve çok da güzel duruyor. Kullanımı konusunda çok birşey söyleyemeyeceğim çünkü Sedona borla'yı çok az sürdüm, O fiyata en iyisi o bana göre.

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
:( @Bayram Şerefoğlu

Sedona Borla değil benim dediğim model, Sedona 701 :)

Peki hidrolik frenler konusunda bişey söyleyebilecek birisi yok mu ?

Tepki
23
sen büyük ihtimalle amatör olarak başlıyorsun.
sana salcano al derim, fiyatları çok cazip.
sonradan daha iyi moarkaları almanı tavsıye ederim.

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Evet amatörüm :) Salcano'nun saglamlıgına guvenebılır mıyım pekı ? Olumsuz yorum cok var forumda

Onur ALKAÇIR

Daimi Üye
Tepki
92
Ya al diyosak al onlar çok profesyonelliğe bakıyorlar senin için şuan yeterli yaw :)

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bende salcano 212 HD alacaktım. ve şuan daha alma taraftarıyım :) hidrolik olduğu için. bende fazla secenek bulamadım. 212 HD'nin kötü oldugunu sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Berk Mercancı

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
@Onur ALKAÇIR

Tamam ya ne kızıyon :p
O zaman ben salcano'ya dogru ılerleyım yavas yavas...

Tepki
12
selam arkadaşım.
Ben de birkaç ay önce benzer bir seçim yapmak zorunda kalmıştım.
benim seçeneklerim whistle miwok, sedona borla ya da carraro turner idi, evime yakın olan bisikletçide -motis bisiklet- sedona olmadığı için ve carraronun fiyatı yaklaşık 50-100 lira kadar daha az olduğu için carraro aldım. gayet memnunum.
sitede insanlar genelde kendi bisikletinin markasını tavsiye ediyor ama sedona'cılar özellikle çoğunlukla. ama carraro'cular da var, salcano'cular da...
hangisini seçersen seç başlangıç bisikleti olduğu için çok fark olmayacak, zira aksamları da fazla fark etmiyor. ben sedona almadım diye pişman olmuştum başta ama sonra bu pişmanlık bitti zira carraro turner tasarım itibariyle sedona'dan daha kaba daha güçlü duruyor, seviyorum kendisini.

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Sedona veya Carraro al derim, Salcano ne biliyim yani Salcano işte, çok eksiği var hala ama çok yol katetti yine de, sen bilirsin. Salcanounu ön arka ve orta göbekleri nedir, krank takımı- yani aynakolunuda yazarsan sevinirim. Ön arka aktarıcılar, hepsini özellikleriyle ve fiyatlarıyla eklersen siteye daha fazla yardım eden çıkacaktır. :)

Eren Üye

Üye
Tepki
9
İlk olarak Salcano düşünüyordum bende. Daha sonra hiç öneren çıkmayınca Sedona aldım.

semihh

Forum Bağımlısı
Tepki
189
Salcano ;) Düşük bütceyle daha kaliteli malzemeler taşıyor. Markaya bakma üstündeki malzemeye bak ;)

egehan

Daimi Üye
Tepki
82
Takıntın için sonradan takıcam diyosan Sedona iyi bir seçim olur kadro vs. konusunda.

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Telefondan girdiğim için ozellikleri kopyalayamıyorum, onun yerine direk linki vereyim

(link)