Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano - Carraro - Sedona , dağ bisikleti seçiminde yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ratm tarafından paylaşıldı.

1. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    Şu üç bisikletden birini almayı düşünüyorum, sizce hangisi daha doğru seçim olurdu?

Salcano ASTRO 291 SRAM - Carraro CRX 812 - Sedona 729

görüş ve önerilerinizi bekliyorum.
    saygılar ..

2. egetamay

egetamay Yeni Üye

Seviye:
    Ben carraro diyorum.

3. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    3ü arasından 729

4. Adem Kaya

Adem Kaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Carraro daha iyi geldi bana. Hidrolik fren var ve selesi daha iyi Sedonaya göre.

5. aykut168

aykut168 Yeni Üye

Seviye:
    Carraro tabikide

6. kemal.bahadır

kemal.bahadır Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bence sedona olmalı tercihin yada salcano benım görüşüm carraro son tercıhın olmalı vites grubu güzel fakat 29er olan iki model bana daha cazip geldi. ben olsam dediğim gibi sedona alırdm

7. Sercan Can

Sercan Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    CRX 1012 varken 812'yi niye düşünüyorsunuz ki?

CRX 1012'yi geçen ay sadece sormamla 1000TL'ye bırakırız demişlerdi.

CRX 1012 bu iki bisikletten de kat ve kat üstün.

8. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sercan'ın dediği aslında mantıklı.Sezon indirim var.Peşin alımlarda mutlaka cazip indirimler olucaktır.Seçmiş olduğun bisikletlerin bazı modelleri 28'' jant+özel lastik 1' le 29'' .Bence 26'' jant ile 28'' jant kararını vererek seçim yapman daha iyi olur.29'' mtbler tümsek ve çukurları daha az hissetme,biraz konforlu gelebilir.Kalkışları hantaldır.Bazı bayiler uzun boylular için daha iyi seçim olarak görüyor,bazı bayiler bu konuda hemfikir değiller.Tercihtir.Mtb 28''jant +1' lastik 29'' olması şehir bisikleti kullanıma daha uyumlu gibi geliyor fakat 26'' jant mtb ye asfalt slim lastik takılarak çok kullanışlı bisiklet oluyor.29'' Gary Fisher tasarımı.Trek 29'' mtblerde asfalt ve arazi için çok güzel lastik kullanıyorlar.29'' mtblere fazla kalın lastik gitmiyor:D.Çok hantal oluyor.Sanırım İzmir'de oturuyorsun.Asfalt ve arazi uyumlu lastik takmak daha iyi olur.Arazi-asfalt kullanımı için 1.75 oranda hybrid tarz lastik takmanı tavsiye ederim.1.95 belki normal hele 2.00 üstü çok abartı.Crx 812 hidrolik frenli daha iyi donanıma sahip,crx 1012 almak daha iyi olur.Crx 812 Cst yerine continental ve ya scwalbe lastik olsa daha iyi olurdu.Crx 1012'nin üzerinde scwalbe lastik var.Donanım ve kadrosu daha iyi.Park ayağı bile var.Bazı markalarda park ayağı ve pedal bile ayrı fiyattan satılıyor:D.Salcona,sedona,kron yerli malı bisikletler.Yerli malı bisikletlerde kadro olarak yabancı bisikletlere rakip olucak kaliteli kadro üretimi oluyor.Carraro markanın bizde Bianchi firması adı altında üretim yaptığını duydum.Whistle markada öyle.İtalyan firması.İtalyanların bisiklet sektöründe işçilik ve tasarım olarak çok iyi olduklarını biliyorum.Yinede tabloya bakılınca fiyat-donanım ikilisi olarak carraro daha cazip geldi.Yoksa sedona,salcona denebilir.Herkesin kişisel görüş ve tercihi farklıdır.En önemlisi sevdiğin bisikleti almaktır.Hangi bayiye sorarsan mutlaka sattığı markayı övecektir.

9. ßarış Yavaş

ßarış Yavaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Seçtiğin bisikletlerin 2 si 29er biri 26" önce jant boyuna karar vermelisin.
    Bende yakında bütçe nedeniyle uygun olduğu için salcano 291 sram almayı düşünüyorum.