Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano Bodrum M26 Aldım (Aklımdaki Sorular ve Yapmam Gerekenler?)

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında emre.akar tarafından paylaşıldı.

1. emre.akar

emre.akar Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikli olarak hafta içi servise bindiğim noktaya kadar ulaşım için kullanma odaklı şehir bisikleti arayışım vardı. Ağırlıklı olarak buradaki arkadaşların fikirleriyle Salcano Bodrum M26 modelini seçtim (beyaz). Kanuni Liberty falan gözüme kestirmiştim ama Küçükçekmece'de Salcano'nun hem satışı hem de iyi kötü servisini bulunca ve de olumlu yorumların üzerine onu aldım.

-Öncelikle Uzun süre sonra bisiklet sahibi olmakla beraber, ihtiyacım olacak şeyler nelerdir? tamir seti vs gibi? Link verebilir misiniz satın almam için, memlekette bisikletçi bulmak imkansız hale gelmiş, onu anladım. Mecbur interneti kullanacağız yine. Şu gibi şeyler iş görür mü?
    http://www.n11.com/bisiklet-lastik-tamir-seti-30-parca-tasima-cantali-P15470402
    -Rutin olarak dikkat etmek gereken şeyler nelerdir bakım adına?
    -Zincirleri makine yağıyla yağlayıp silsem yeterli midir dişli sistemi için? Kurulum dün gerçekleşti, üstüne bir şey yapılmadı.

-En önemli soru: Askerde bağsur başlangıcı olmuştu bende :) 3 senedir dikkat ederek, kollayarak kontrol altında tutuyorum, bir sıkıntım yok çok şükür. Şimdi her gün yarım saat bisiklet selesi üzerinden olacak biri olarak dikkat etmem gereken bir şeyler var mı? Benle aynı durumda olabilecek arkadaşlar vardır diye tahmin ediyorum, bu da çok önemli bir mevzu aslında. Kendimizi bir kaç ay içinde OFF duruma getirmeyelim...

Şimdiden çok teşekkür ederim...

Her gün sabah 6.10'da Küçükçekmece Sefaköy Metrobüs durağının oradaki üstgeçidin altındaki bisiklet demirliklerine kitleyip işe gideceğim, inşallah birilerinin gözüne takılıp da daha taksitlerini ödemeye başlamadan götürmezler yıllar sonra tekrar sahip olduğum bisikletimi :)

2. Eray Topcu

Eray Topcu Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Aman diyim görevlilerin görebiliceği bir yere koyun haber de verin. Bir kilit yetmez tekerleri kadroya kadroyu biyere sabitleyin zincirle

3. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Şimdi bu hemoroid için birileri Jelli sele kılıfları ve yumuşak jelli sele tavsiyeleri vermeden önce şunu yazayım.Selede doğru oturma pozisyonında olursanız hemoroid ile ilgili bölgeye bir baskı olmayacağı için sorun olmaz.Ancak yumuşak bir sele ya da jelli kılıflar,üzerine oturduğunuz anda alttaki tüm bölgeyi doldurarak mesaneye baskı yapar.Kısa vadede yumuşak sele rahatlığını yaşayanlar,uzun vadede kasık ve mesane uyuşması sorunu yaşayabilir.Elbette bu sürüş zamanıyla da ilişkili.Sert bir sele üzerinde zaman zaman 8-10 saat geçiriyorum ve bu süre çok fazla.Kemiklerde yoldan kaynaklı ağrılar olsa da hemoroid eksenli bir sıkıntı yok.

Ayrıca bisiklet için evinizde bir kutu wd-40 olsun önemli.Bir de zincir ve mekanik aksam için yağ edinin.Makine yağı olmaz.

4. emre.akar

emre.akar Yeni Üye

Teşekkür ederim verdiğiniz tavsiye için. Çok uzun süre üzerinde olmayacağım için (en azından şimdilik) sıkıntı olmaz sanırım tampon tarafımızda :)

Bugün Koçtaş'a gittim ama aklıma gelmedi WD-40 almak bak, alayım dursun evde evet. Kilit de iyi bir şey bulamadım koçtaş'ta en kalın kilit halatı 8mm idi, yine internetten alacağım sanırım bulursam 12mm falan. Yardımcı olan arkadaşın da motorunu çalmışlar halatını kesip, kilit dosta dedi. Koyacağım yer çok tenha değil, aksine işlek bir nokta, bir çok kişi bisikletini kilitliyor (üst geçidin hemen altı http://prntscr.com/1u8zun ). Tek sıkıntı ben sabah 6.10'da falan kilitleyecem gün ağırana kadar karanlık kalıyor biraz ama metrobüse gidenler çok tabi o üstgeçitten. Bisiklet yeni olduğu için parıldıyor, tez zamanda kirlenip diğerlerinin aralarına karışır umarım :)

Yağlama için kaç numara hangi tip yağ edinmeliyim?