Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano bisikletlerden gelen "ÇIT" sesi nedeniyle Salcano konusunda tereddütlüyüm.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ali Sırıklıgil tarafından paylaşıldı.

1. Ali Sırıklıgil

Ali Sırıklıgil Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Salcano 270 SV almayı düşünüyorum. Ama bugün görüştüğüm salcano sahibi bir arkadaşım vites setinin oralardan sürekli çıt çıt sesinden bahsetti. Vites değiştirirken falan değil aynı viteste giderken geliyormuş.

Yine forumda bi başkası selenin oralardan gelen çıt çıt sesinden bahsediyordu. Bir başkası kadrodan gelen çıt çıt sesinden bahsediyordu. Bir başkası gidondan gelen çıt sesinden bahsediyordu.

Salcano kullanıcısı bisiklet dostları; lütfen cevap verin, bu Salcanoların hepsinden mi çıt çıt sesi geliyor?

2. Cem Bayıll

Cem Bayıll Kıdemli Üye

Seviye:
    selenın ordan gelen ses bendede vardı seleyı cıkardım kelepçeleri çıkardım biraz paslı gibiydi wd 40la falan birşeyler yaptım gitti ama kadrodan çıt çıt geliyor çatlak varmı dıye baktım ama bulamadım

Ali Sırıklıgil bunu beğendi.
  3. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Belkide sen yanlış anlamışsındır, böyle eğlenceli bir bisiklet bulsam hiç durmaz alırdım. Bisiklet bildiğin türkü söylüyor:
    Çıt çıt çedenede
    sar bedeni bedene
    dünya dolu yar olsada
    alacağım bir tane

minolta35, Abdullah Cimis ve Cem Bayıll bunu beğendi.
  4. serkancatak

serkancatak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    20 gündür kendime bisiklet bakıyordum kronxc250 ve salcano astro 210 v arasında giderken salcano ya karar vermiştim ama şimdi bunu okuyunca ne yapacağımı şaşırdım :(

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Salcano ile ne alakası var anlayamadım, bakımsız olan her bisiklet'de olan şeyler takılmayın. :)

6. Junkiea

Junkiea Aktif Üye

Seviye:
    salkona gıcırdıyor aynı zamanda...

7. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bakımsız ve ayarsızsa ses gelir. her bisikletten gelir...
    ilk zamanlarda vites ayarı tam yapılana kadar 2-6 viteste benim de çıt-çıt yapıyordu, 3-9'dayken kendi kendine 3-8'e atıyordu vs. ancak 1 ay dolduğunda yapılan bakımda ayarlandı ve 3 aydır çıt çıkarmıyor bisiklet...

sele gıcırtısı var, çıtlama değil. ama gıcırtının sebebi de bisikletin sürekli dışarıda kalması ve selenin yumuşaması, yani salcano'dan kaynaklanmıyor. zaten sele de 15-20 liralık birşey.
    kadro ve gidondan hiç ses gelmedi, ancak muhtemelen gevşek kalmış bir somun sebep oluyordur ses gelen bisikletlerde de sese...

bizim burada kron tourer'den çıkan sesleri duysan ne diyeceksin acaba :D her tarafı ayrı oynuyor bakımsızlık ve sert kullanımdan... vites sisteminden gelen sesi karşı kaldırımdaki insan duyuyor da dönüp bakıyor.

rahatlıkla tavsiye ederim bisikletimi :)

alpin poyraz ve Ali Sırıklıgil bunu beğendi.
  8. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Salcano seleleri kalitesiz(Salcano logolu basit sele). Bu sele birkaç ay kullanımla gıcırdamaya başlar uç tarafından. Kadrodan ayırıp sele altındaki vidaları sıkarsanız yıldız tornavida ile sesin kesildiğini göreceksiniz. Ama bu uzun sürmez 15-20 güne yine başlar. Yeni bir sele alın. Gidondan ses nasıl gelir bilemiyorum, mantıksız geldi bana. Diğer oynar aksamlardan ses gelir tüm bisikletlerde. Çıt sesi de ya sürtünmeden ya yağsızlıktan ya da çatlamadan kaynaklı olabilir. Sesi iyi tespit edip nereden geldiğini bulmak lazım. Salcano'lar çıt çıt ses çıkartıyor genellemesi gerçeği yansıtmıyor. Bendekinden hiç ses gelmiyor en azından...

9. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Salcano kullnıyorum baska bisikletimde var daha öncesindede bi cok bisiklet kullandım. Bisikletten gelen sesler markaya özgü degildir. Bakımsız yada hatalı kullanım ile yapılan seylerdir. Örnegin selden gelebilir ses yaglanıp sıkılmalıdır. Yada viteslerden sürekli ses geliyorsa zincir yagsızdır veya vites ayarı kacıktır göbeklerden ses geliyorsa biyeler kırılmıs yada rulman dagılmıs olabilir.

Ucuz bir aynakola cok yüklenirseniz orta göbek dagalabilir ses gelebilir.

Ama bunların hiçbiri salcano veya baska firmanın yaptıgı bisikletle alakalı degil sürek kişilerle alakalıdır.

Ayrıca hepsiburada da 270 sv modeli fiyat perfrmans olarak cok iyi bir ürün salcano kullanıcısı olarak siddetle tavsiye ederim. gerekli ve düzenli bakım yapmassanız hangi bisikleti alırsanız alın sorun yasayacaksınız.

Mert C. ve Ali Sırıklıgil bunu beğendi.
  10. Ali Sırıklıgil

Ali Sırıklıgil Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu başlığı belli bir markayı eleştirmek için açmadım. Almayı düşündüğüm marka hakkında, mümkün oldukça fazla sayıda kullanıcının, çıt çıt sesi ve gıcırtı konusunda bilgisini almak istedim.

Cevap verenlere ve vereceklere teşekkürler.

Mert C. bunu beğendi.
  11. Ali Sırıklıgil

Ali Sırıklıgil Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    An itibariyle hepsiburada.com'dan Salcano Astro 270Sv modelinin Siyah-Kırmızı renk olanını sipariş ettim. İnşaallah çıt çıt sesi veya gıcırdama olmaz. Bisikleti teslim alıp kullandıktan sonra böyle bir durum olup olmadığını bu başlığa yazarım.

Herkese selamlar :)

Mert C. bunu beğendi.
  12. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Salcano kullanıyorum. Bir çıt sesi bile gelmiyor. İnsomnia 30 var bende.

Bakımsız her bisikletten sesler gelir ayrıca

13. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    astro 270 kullanıyorum aktif olarak,eylül ayında aldım çıt yok.hatta bazen vites geçtiğinden bile emin olmuyorum gözümle kontrol ediyorum ,okadar sessiz çalışıyor :)

14. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ses gelse bile ilk 1 ay canını sıkma, 1 aylık bakım sonunda yapılan ayarlar ile normale döner.
    parçalar ilk kez kullanılmaya başlayınca kısa süreliğine ayar tutmayabiliyor.

15. fatih selim yakar

fatih selim yakar Kıdemli Üye

Seviye:
    Hayirli olsun şaka maka 270 sv ciler olarak baya büyüdük :)

Tunakan Önen bunu beğendi.
  16. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    facebookta bir grupta bunu tavsiye ettim birisi bana yazmış 29 ''ng650 daha iyi diye

17. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bu 670tl'den alıp tavsiye eden ilk kişi benim sanırım :D
    salcano bana da bi' pay atsa yeridir :islik:

fatih selim yakar bunu beğendi.
  18. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Mert o kadar 270 sv sattırıyosun hala bitiremedin stokları :D Daha çok çalışmalısın.

19. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bazen de 270sv önerdiğim gibip 212hd alabiliyor :D
    yine salcano astro serisine ve bu kampanya ile hepsiburada'ya yönlendiren benim ama :p
    enes'i ikna edemedim v fren alması için :D

onu geçtim de cidden ne stok varmış bu bisiklette... en çok satanlar listesinde duruyor uzun süredir, şuan %31 paya sahip.
    5 aydan uzun süredir de bu kampanya var... para olsa dayanamayıp ikincisini alacağım :p tüm parçaların yedeği olur :D

gok bunu beğendi.
  20. Ali Sırıklıgil

Ali Sırıklıgil Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bisikletim salı günü geldi ancak kurulum için servise ancak bugün gidebildim.

Servisteki usta gayet iyi ilgilendi. Ancak kutuda gelen ayaklık da ayaklık vidası da olmadı. Daha sonra tekrar gidip uymasa da ayaklığı uyan bir vidayla monte etmeye çalışacağız.

Siyah - Kırmızı sipariş etmiştim. İstediğim renk gelmiş. Rengini çoook beğendim.

Vites geçişleri vb iyi. Şimdilik başlıkta bahsettiğim türde bir çıt çıt sesi veya gıcırtı yok. Önümüzdeki günlerde olur mu bilmem.

Sedona 311 (2013) bisikletimle yan yana koydum :)

Mert C. bunu beğendi.